Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Klimatizace kontra pylový filtr...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 2:16 pm    Předmět: Citovat

Nechce se mi to tu hledat, ale nedělal bych to, MíraCB a možná i další řikali, že tam franta dal co měl zrovna po ruce Wink ....tzn ten správnej poznáš až po rozebrání a zaměnit to nende....
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 2:33 pm    Předmět: Citovat

maara napsal:
Moc jste mě nepotěšili, ale díky za rady. Ještě dotaz, risknuli byste koupit ten radiátor před rozebráním, než uvidíte který tam přesně je? Nevím jaké jsou v nich rozdíly, viz: http://www.automedik.cz/autodily.html?path[]=298205&path[]=315546&path[]=2267&path[]=315775&path[]=315784



Já jsem to risknul, tedy spíše, Bobovi jsem napsal VIN, on mi poslal díl a ten tam seděl. V autě pak byl originál Valeo a tuším, že jsem zatím neslyšel o někom, že měl Behr, ale můžu se mýlit.

Ohledně radiátorů i o výměně samotné je taky zhusta psáno tady:
http://www.citroeny.cz/forum/viewtopic.php?t=2653

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
maara



Založen: 23.12.2006
Příspěvky: 15
Bydliště: PRAHA 10

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 3:26 pm    Předmět: Citovat

to: ok2ucx
Díky za link, Tvůj "výlev" je dokonalý Smile Také se do toho pustím, ale koukám že to bude chtít celý víkend Sad Ty O kroužky jsou dva, jako těsnění? Budu to dělat na chatě, tak musím mít vše sebou, radiátor risknu valeo, ale O kroužky nikde jako příslušenství nevidím. A ještě prosím napiš, soupis nářadí co je potřeba, předpokládám sadu TORXů - bitů,nebo radši hubenejch šroubováků? malou ráčnu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 3:28 pm    Předmět: Citovat

a KLADIVO Laughing Embarassed
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 4:13 pm    Předmět: Citovat

No jestli se máš jak z té chaty pak dostat, tak klidně. Pokud to tam nebude pasovat sám si budeš nadávat že jsi to neděla někde blízko atodílu aby jsi to případně moh jít vyměnit a nemusel to rozebírat dvakrát.
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 4:22 pm    Předmět: Citovat

Jo, nářadí běžné:

Torxy T30 (volant), T20 všechno ostatní, na ten volant (resp. airbag) o cosi delší, mám bit + prodlužovátko, to stačí.
klíče 10, 13, boční, i delší nástrčky, všelijaké kloubové pro Copperfielda, já mám malou sadu 6-14 a velkou Golovku, obě se hodily
koneckonců i to kladivo či palici jsem použil taky
už si nepamatuju, čím se povoluje takový plastový bazmek dole na chladiči na vypuštění chladící kapaliny, samozřejmě i šroubováky všeho druhu.

Ten O-kroužek jsem koupil v servise, který Citroeny/Peugeoty dělá, takže s radiátorem v ruce jsme tam něco napasovali, jestli najdu ještě kroužek doma, můžu ho změřit.

Z materiálu možná ještě nějaké hadicové sponky, kdyby nějaká praskla, jinak snad nic zvláštního. Jo možná ten velký Torx na volant, jestli máš X2, teď to nevidím, u X1 nástrčku dvacetněco.

Stejně mám dojem, že už tu nářadí někdo vypisoval...

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 3:11 pm    Předmět: Citovat

ok2ucx napsal:
Stejně mám dojem, že už tu nářadí někdo vypisoval...


Jo, tady: http://www.citroeny.cz/forum/viewtopic.php?p=62754#62754

zapomněl jsem na ty delší ořechy 10 a 13... Ty se hodí velmi často, už jsem si je ke standardním sadám dokoupil dávno.

P.
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin B.



Založen: 19.5.2008
Příspěvky: 15
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 4:28 pm    Předmět: Citovat

Zdravím, je tady několik dotazů jestli některé xantušky mají pylový filtr nebo ne??? Mám taky Xantušku 97 1.9 Td s klimou a ten filtr tam taky asi nemám, je to možný??? Rád bych kdyby mi někdo pomohl (jenom pomocí fotky) rozluštit tuto záhadu. Prosím :?: :idea: :?:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 6:43 pm    Předmět: Citovat

Martin B. napsal:
Zdravím, je tady několik dotazů jestli některé xantušky mají pylový filtr nebo ne??? Mám taky Xantušku 97 1.9 Td s klimou a ten filtr tam taky asi nemám, je to možný??? Rád bych kdyby mi někdo pomohl (jenom pomocí fotky) rozluštit tuto záhadu. Prosím Question Idea Question


klima = pylový filtr

mlžení oken = tekoucí chladič topení (no tak na 90%)


ten filtr najdeš nad nohami spolujezdce, odcvakat cvoky a vruty (Torx) tapecírunku, pak je tam pod třemi Torx vruty (X1) nebo jen nad odsunutí (X2) víčko, pod ním filtr. Nový cca. 400Kč.

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: pá červen 27, 2008 7:05 pm    Předmět: Citovat

ok2ucx napsal:
Martin B. napsal:
Zdravím, je tady několik dotazů jestli některé xantušky mají pylový filtr nebo ne??? Mám taky Xantušku 97 1.9 Td s klimou a ten filtr tam taky asi nemám, je to možný??? Rád bych kdyby mi někdo pomohl (jenom pomocí fotky) rozluštit tuto záhadu. Prosím Question Idea Question


klima = pylový filtr

mlžení oken = tekoucí chladič topení (no tak na 90%)


ten filtr najdeš nad nohami spolujezdce, odcvakat cvoky a vruty (Torx) tapecírunku, pak je tam pod třemi Torx vruty (X1) nebo jen nad odsunutí (X2) víčko, pod ním filtr. Nový cca. 400Kč.

Pavel


dovolil bych si mírně oponovat: s klimou tam filtr má mít, ale je možný že tam nebude, protože ho nějakej "šikula" před ním vyndal. když jsem měnil žárovky (podle dobře napsanýho návodu tady) našel jsem jen dvě třetiny šroubků, zbytek byly prázdný díry a čidlo na klimu viselo utopený kdesi v palubovce a ještě navíc jen jeho torzo Rolling Eyes
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin B.



Založen: 19.5.2008
Příspěvky: 15
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: so červen 28, 2008 9:38 am    Předmět: Citovat

I to je možný. Souhlasím s Vámi, ale je mi divný, že by tam nezůstali ani držáky toho filtru. Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kloub



Založen: 14.6.2008
Příspěvky: 11
Bydliště: UH

PříspěvekZaslal: ne červen 29, 2008 4:48 pm    Předmět: Citovat

prosim vas muzete my nekdo poslat fotku jak vypada ten prostor u motorku prednich steracu tam kde ma vetsina aut ten pilovy filtr????? ja mam totiz i saxo s klimou a taky to tam nemam u tech steracu a je tam takova trapna kulata hubka misto piloveho filtru a neverim tomu ze by to mohlo byt ten filtr...vim ze toto je xantia club ale mam doma aj xantiu i saxika....a na saxo klubu me rikali ze tam je akorad ta trapna dratenka ale nemuzu tomu uverit.....diky za odpovedi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne červen 29, 2008 4:53 pm    Předmět: Citovat

U Xantie je pylovej filtr pod nohama spolujezdce vedle mmotoru ofuků. Není u motorku stěračů nad přepážkou motoru a kabiny. U Saxa je to možné.
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kloub



Založen: 14.6.2008
Příspěvky: 11
Bydliště: UH

PříspěvekZaslal: ne červen 29, 2008 6:02 pm    Předmět: Citovat

jj to ja vim kde to je u xantie..a nemuzete my to alespon popsat co tam mate u te prepazky u tech steracu?????jesli takovou dratenou hubku???? ja bych se podival u moji xantie ale nemam tam klimu tudiz ani pilovy filtr Razz Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)