Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

dobíjení

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sumi



Založen: 31.1.2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt leden 31, 2008 9:08 pm    Předmět: dobíjení Citovat

Tak dnes zůstal viset synek s Xanou 2.1TD na dobíjení. Zjistil jsem kromě vybité baterky i nesvítící žárovku dobíjení (nesvítí při kontrole zapnutí zapalování ani při chodu motoru). Víc zatí nevím.
1) Jde stále ještě přes žárovku buzení altíku ?
2) Nefunguje mi odkaz na výměnu žárovek palubky XI, nemáte někde staženo?
3) najeto přes 200t, nebudou uhlíky v altíku už KO?
Díky za odpovědi, ušetříte mi o víkendu trochu času.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: čt leden 31, 2008 11:17 pm    Předmět: Citovat

Buzení přes žárovku nejde, kontrolku vyzkoušíš ukostřením slabšího vývodu na altíku při zapnutém klíči a NEnastartovaném motoru,(nebo raději zkoušečkou proti kostře, rožnou se slaběji zkoušečka i kontrolka).
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 9:01 am    Předmět: Citovat

Výměna žárovek v plubce Xantie není vůbec složitá. Neboj se toho, je to práce tak na 2 hodinky i s kávičkou. Někde je to tady i popsané...
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raww



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 9:14 am    Předmět: Citovat

pucholt napsal:
Výměna žárovek v plubce Xantie není vůbec složitá. Neboj se toho, je to práce tak na 2 hodinky i s kávičkou. Někde je to tady i popsané...


Exclamation nebyl bych tak jednoznačně optimistickej...
Můj příběh s palubovkou začal tím, že mi z průduchů lítal ven přischlej fridex - teklo topení. Vzhledem k tomu, že je zima, nemám garáž, auto bych musel rozdělávat na ulici v centru města, nechce se mi to dělat a taky bych na to neměl čas a v životě jsem to nedělal - jsem jednoduše odvezl autí do servisu k Robertovi. To co mi vyprávěl o rozdělávání palubovky mne dost překvapilo. Nijak nepochybuji o desítkách rozdělaných palubovek Robertem. Ale takovou jakou mám já prý nikdy neviděl Exclamation Z venku (pohledově) klasická X2, při rozdělávání prý ani X1 ani X2. Postup na rozdělávání zcela jinej - prostě bádání...
_________________
X2 Break 2,1TD Exclusive, HA, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 12:23 pm    Předmět: Citovat

Raww napsal:
pucholt napsal:
Výměna žárovek v plubce Xantie není vůbec složitá. Neboj se toho, je to práce tak na 2 hodinky i s kávičkou. Někde je to tady i popsané...


Exclamation nebyl bych tak jednoznačně optimistickej...
Můj příběh s palubovkou začal tím, že mi z průduchů lítal ven přischlej fridex - teklo topení. Vzhledem k tomu, že je zima, nemám garáž, auto bych musel rozdělávat na ulici v centru města, nechce se mi to dělat a taky bych na to neměl čas a v životě jsem to nedělal - jsem jednoduše odvezl autí do servisu k Robertovi. To co mi vyprávěl o rozdělávání palubovky mne dost překvapilo. Nijak nepochybuji o desítkách rozdělaných palubovek Robertem. Ale takovou jakou mám já prý nikdy neviděl Exclamation Z venku (pohledově) klasická X2, při rozdělávání prý ani X1 ani X2. Postup na rozdělávání zcela jinej - prostě bádání...

No nevím co máš za palubku v autě, nejspíš to bude nějaký unikát. Ale neple si výměnu žárovek v palubní desce s opravou topení. Výměna žárovek je rozebrání plastů okolo volantu, a sundání přístrojového panelu. Kdežto oprava topení je něco trochu jiného, a u toho musíš vymontovat a vytáhnout z auta CELOU palubní desku komplet a ne jen ten 30 centimetrovej panel s budíky. Dělal jsem už oboje na různách Xantiích a výměna topení to je záležitost na jeden spíš dva dny. Mimochodem Fridex do Citroënů vůbec nepatří, myslím že zrovna Fridex se na tom topení právě podepsal....
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raww



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 1:28 pm    Předmět: Citovat

jj jen jsem chtěl podotknout, že úkon rozebrání palubky nemusí být zrovna pohodička s kafíčkem HOWGH Wink

fridex či co jinýho = chladicí kapalina pro mě Wink
_________________
X2 Break 2,1TD Exclusive, HA, KOMFORTi


Naposledy upravil Raww dne pá únor 01, 2008 1:31 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sumi



Založen: 31.1.2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 1:29 pm    Předmět: Citovat

Díky všem za reakce. Odkaz na výměnu žárovek už je funkční, vypadá to celkem proveditelně. Měl jsem bobky že to bude téměř na palubku ven. To mě už také potkalo, ale netroufl jsem si sám, nechal jsem si to udělat. Také kvůli výměně topení. U mě se na topení podepsalo těsnění pod hlavou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 9:03 pm    Předmět: Citovat

Jenže ta žárovka vůbec nemusí být špatná Rolling Eyes
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sumi



Založen: 31.1.2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 9:17 pm    Předmět: Citovat

Já vím že to nemusí být žárovka. Ostatně to by bylo moc jednoduché a to se mi často nestává Smile Zítra uvidím, po tmě se mi to zkoušet vůbec nechce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)