Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ještě jednou zadní brzdy, ale trošku jinak

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 7:15 pm    Předmět: ještě jednou zadní brzdy, ale trošku jinak Citovat

zdravím, kontroloval jsem zadní brzdy a myslím, že jen trochu přibržďovaly, vnitřní destička je přirezlá k brzdiči, ani se nehne. našel jsem hezky popsaný postupy jak to rozebrat a kde ještě bejvá koroze, ale narazil jsem na problém (taky zmíněnej v článku) a sice zarezlej šroub M5, ten co drží krycí plech a destičky. matku zevnitř brzdiče jsem povolil v pohodě, ale šroub se ani nehne, podařilo se mi ukroutit mu hlavu. teď mi jde o to, jak dostat ten šroub ven? je tam na vnitřní straně brzdiče závit ne, ten bych nerad zlikvidoval.
a ty dva šrouby (16 klíč) co drží pohromadě brzdič, taky nejdou povolit, jak jim můžu pomoct? mám strach to rvát nějak násilím
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maty Pce



Založen: 24.12.2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 7:45 pm    Předmět: Citovat

No nebude to jednoduché, ale musí se s tím někam do dílny, šroub nahřát malým hořákem autogenem, nebo jej lze odvrtat a zbytek vytáhnout tzv. vytahovákem. Je to speciální nástroj na vytažení zalomených šroubů. Je to pech, na to nepomůžou běžné uvolòovače ve spreji a asi ani brzdová kapalina a proto to doporučuji lehce a hlavně krátkodobě nahřát s chlazením okolí, aby se nahřály jen ty šrouby.
_________________
X2 HDI break, 1/00 exculsive, hydroaktiv
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RINGO



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: MOST

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 8:12 pm    Předmět: Citovat

já tu M5 měl průchozí,taky jsem jí nemohl vyndat ven,tak jsem jí rozřezal bruskou a to co zbylo v tom hliníku jsem vytloukl průbojníkem.Teda pokud myslíme ten samej šroub.........
_________________
X2 1,8 16V Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 8:36 pm    Předmět: Citovat

prochází brzdičem, oběma destičkama a těma plíškama co jsou na destičkách a drží i ten krycí plech, určitě myslíme stejnej, "vytlouk průbojníkem" - to znamená, že v tom hliníku není žádnej závit a šroubuje se jen matka?
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 11:20 pm    Předmět: Citovat

V brzdiči závit není, na konci šroubu je matka, a ty 10 šrouby taky někdy nejdou, nahřívat opatrně-bacha na káblík čidla ABS.
Je lepší při demontáži nechat šroub M5 sešroubovaný, jinak se brzdič rozpůlí-je ze 2 půlek, mezi nima těsnicí okroužek.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 11:41 am    Předmět: Citovat

Díkes, to mě uklidnilo, já mám ten šroub po celý dýlce tak orezlej že se nepozná kde na něm začíná závit. zkusím ho vyklepnout
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)