Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

kontrolka ABS

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
omnimor



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 24
Bydliště: Kingdom of Kačenka

PříspěvekZaslal: po listopad 27, 2006 6:22 am    Předmět: kontrolka ABS Citovat

Ahoj všichni,
mám takovej dotaz ohledně autodiagnostiky ABS - rozsvítila se mi při jízdě kontrolka ABS (při normální jízdě - žádná krizovka, ani jsem v tu chvíli nebrzdil). Dojel jsem do práce, pro zajímavost vypnul a zapnul zapalování a kontrolka opět zhasla. Od té doby jsem ujel dalších 400 km a už se znova nerozsvítila. Dle článku na Xantiaklubu jsem ohmmetrem měřil odpory čidel na konektoru, a ejhle - u LZ čidla odpor 1650 (asi přechod.odpor někde v konektoru - DOUFÁM !!!), PZ bez odporu Shocked , obě přední okolo předepsaných 1050.
Přijde mi to divný - kontrolka nesvítí a takovýhle hodnoty? Žárovka prasklá není, před nastartováním problikne. Netušíte někdo, co to znamená? Zima se blíží, a rád bych měl ABS v pořádku a funkční.
Asi mi nezbyde než se potopit pod auto a změřit čidla na těch spojích nad zadní nápravnicí (a případně je vyměnit), ale opravdu by mě zajímalo, co si o sobě ta kontrolka myslí ?! Postrašit, zhasnout a čekat? Rolling Eyes
_________________
Xantia 1,8/8v SX nonHA, nar. 26.10.1994
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukas



Založen: 1.2.2007
Příspěvky: 101
Bydliště: Doksy u Kladna

PříspěvekZaslal: po únor 26, 2007 11:44 pm    Předmět: Citovat

taky se mi to stávalo, když jsem vyměnil vadné čidlo ... musíš počítar s tím, že je to francouz.. čili studeòáky apod Sad(
_________________

´97, Break 1.8i
dokonalej kombík v max. výbavě
jen s tou spotřebou bych radši jezdil s V6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
omnimor



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 24
Bydliště: Kingdom of Kačenka

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 6:00 am    Předmět: Citovat

Asi to opravdu bude tou národností Very Happy .
Od listopadu, kdy jsem to psal, mi kontrolka problikla asi 2x, jinak dobrý. ABS snad funguje, občas ho někde na sněhu (když výjimečně napadne) zkusím.
Ke kontrole čidel a spojů jsem se ještě nedostal - nemám garáž a venku se pod autem válet nebudu. Hádám, že bude někde ve spoji nalítanej bordýlek + možná 1 čidlo jednou nohou v hrobě. Uvidíme - zatím jezdím.
_________________
Xantia 1,8/8v SX nonHA, nar. 26.10.1994
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 10:28 am    Předmět: Citovat

omnimer píše : a ejhle - u LZ čidla odpor 1650 (asi přechod.odpor někde v konektoru - DOUFÁM !!!), PZ bez odporu ...
Nevím, co je bez odporu, nekonečný nebo nulový. V obou případech by ti zůstala kontrolka svítit.Asi jsi špatně měřil
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)