Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ABS, přední náprava, zatáčení...

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lukas



Založen: 1.2.2007
Příspěvky: 101
Bydliště: Doksy u Kladna

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 12:39 am    Předmět: ABS, přední náprava, zatáčení... Citovat

Nazdar kolegové, nedalo mi to a koupil jsem si Xantii Break 1.8i 8V, rv 97, sice nikde není exclusive, ale výbava 4x okna, kůže, vyhř. sedačky, el. zrcátka, klima, ABS .. by dle mě měla být exclusive. Mno ale k problému... i když mi kontrolka ABS nesvítí (ani při startování) tak mi nejde, i když tam je. Nic jsem zatím nezkoušel ale dle mě kdyby to byli pojistky, alespoò by svítila kontrolka, ne?? Dále bych se chtěl zeptat, jestli je normální podivný (kapalinový) zvuk v krajníh polohách natočení volantu a při zatáčení taktéž (ale hodně málo!)? A něco zlehka klepe na přední nápravě (zřejmě kuláky), nevíte co by se tam mohlo pokazit??

Díky za pomoc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RINGO



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: MOST

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 9:53 am    Předmět: Citovat

abs nemám,ale dá se předpokládat,že minulýmu majitelovi nefunkovalo a tak vyndal nebo povolil žárovku na přístrojovce,aby to vypadalo že je vše o.k.Jestli má abs pojistku,tak může být vyndaná pojistka.Ten zvuk při zatáčení je normální,dělá to asi všem, je to olej kterej prochází přepouštěcíma kanálkama v řízení.Cvakání u přední nápravy,mohou být čepy na tyčkách stabilizátoru. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 6:43 pm    Předmět: Citovat

ABS-Nejdriv se podivej pod nadrzku LHM...pokud je ve vybave , budes tam mit takovej vehement, do kteryho jde myslim 5 hydraulickych trubicek a ze shora je podlouhlej pripojovaci konektor.
Tech pojistek pro ABS je vic...myslim, ze dve nebo tri...
Taky jsem se setkal s tim, ze pri prodeji auta vyresili nefunkcni ABS vyndanim zarovicky...
Servo syci v krajnich polohach znatelne vic proto, ze jsou tam "pojistny" prepoustaky...to abys kola nevytocil nenavratne do pravyho uhlu...
Ta kuze v tvym aute me docela prekvapila, ale je to opet dukazem pestrosti nabidky a ze co auto, to original... Mozna se pletu, ale 1.8i 8V se v exclusive nenabizela...natoz ve verzi break...uzemnete me dystak nekdo...
Nevim jak dneska, ale prijit kolem 98-myho do skodovky a chtit do koktavky 1.8 kombi kozeny vyhrivany sedacky, asi by volali chocholouska...
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukas



Založen: 1.2.2007
Příspěvky: 101
Bydliště: Doksy u Kladna

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2007 7:41 am    Předmět: Citovat

Díky, ABSko tam opravdu je (vehement i v techničáku), na kontrolku se podívám a díky za reakce. Ta výbava tu opravdu je.. Až bude hezky nafotím. Ještě se mi naskytl jeden problémek.. v pohodě nastartuju a jedu.. ale když to chcípnu, a hned nastartuju, tak téměř po celou dobu jízdy mám hodně nízký otáčky občas to i chcípá (minimum otáčkoměru = jde hůř i servo a brzdy) - nevíte čím to může být? Když to nechcípnu, je to úplně v normálu... Motor by měl mít 150tis, (když vezmu v potaz vrtačku u dovozce, tak do 200tis)..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lukas



Založen: 1.2.2007
Příspěvky: 101
Bydliště: Doksy u Kladna

PříspěvekZaslal: po únor 26, 2007 11:50 pm    Předmět: Citovat

nechcípá.. zasraná škrtící klapka.. ABS bylo vadné čidlo... a v citroenu mi řekli tyčky stabilizátoru KO, koupil jsem v Auto Kelly za 350kč-ks... tak doufám že alespoò 2 roky vydržej.. origo prývyjdou 10x tolik ...
_________________

´97, Break 1.8i
dokonalej kombík v max. výbavě
jen s tou spotřebou bych radši jezdil s V6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)