Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

netěsné čerpadlo hydrauliky

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Radek Olšovský



Založen: 4.12.2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 11:39 pm    Předmět: netěsné čerpadlo hydrauliky Citovat

Čau všichni,teče mi čerpadlo hydrauliky kolem dvou šroubů na klasický klíč vel. 19-21,nevím přesně.Z jednoho jde trubka do hlavní koule v předu u motoru.Sbírám odvahu je vymontovat a nějak je přetěsnit.Nebude někdo z vás vědět co se ukrývá uvnitř?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 12:09 am    Předmět: Citovat

Radku, nic špatného pod těmi šrouby není, jen pérko v pístku a kulička, takže musíš dát pozor kdybys odšrouboval zátku směrem dolů, aby ti to nevypadlo. Jinak těsní to okroužky, ale velikost z hlavy ti neřeknu. Jsou hned když tu zátku povyšroubuješ na kraji velkého průměru zátky.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radek Olšovský



Založen: 4.12.2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 12:19 am    Předmět: Citovat

Myslíš šrouby na klíč,nebo na imbus? Ty co jsou na imbus vypadají že jsou pod nima pístky.A když už jsme u toho,stačí před tím jen odpustit tlak v systému,nebo musím vypustit LHM?
_________________
xantia 2,0HDI 99' exclusive
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
J.Reno



Založen: 14.1.2007
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 8:48 am    Předmět: Citovat

Pístky jsou pod všemi, jen ty na klíč mají nějaké zpětné ventilky. Jinak pokud budeš kupovat o-kroužky tak je kup v citroenu,mají celou sadu,pokud dáš jen obyč, začne ti to brzy chcát znovu. Jsou dva větší, to jsou ty na klíč a šest pod ty imbusový.Jinak tlak stačí jen odpustit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radek Olšovský



Založen: 4.12.2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 6:09 pm    Předmět: Citovat

dneska jsem to montoval,už mi to teklo samovolně.V pondělí jedu do citroenu tak je koupím.Ještě mně toho čeká dost na xanušce,ale já si ji vypiplám.Dík moc za rady.
_________________
xantia 2,0HDI 99' exclusive
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
libor bx



Založen: 22.1.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 3:06 pm    Předmět: re: netěsnost hydraulického čerpadla Citovat

J.Reno napsal:
Pístky jsou pod všemi, jen ty na klíč mají nějaké zpětné ventilky. Jinak pokud budeš kupovat o-kroužky tak je kup v citroenu,mají celou sadu,pokud dáš jen obyč, začne ti to brzy chcát znovu. Jsou dva větší, to jsou ty na klíč a šest pod ty imbusový.Jinak tlak stačí jen odpustit.


Reno kde v citroenu mají tu sadu o kroužku? dnes jsem byl u nás v citroenu a podle jeho katalogu náhr. dílu v počítači tam k hydraulickému čerpadlu nešlo objednat nic jen celé čerpadlo.
_________________
1.9TD 93 úplně bez elektroniky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 4:18 pm    Předmět: Re: re: netěsnost hydraulického čerpadla Citovat

libor bx napsal:
J.Reno napsal:
Pístky jsou pod všemi, jen ty na klíč mají nějaké zpětné ventilky. Jinak pokud budeš kupovat o-kroužky tak je kup v citroenu,mají celou sadu,pokud dáš jen obyč, začne ti to brzy chcát znovu. Jsou dva větší, to jsou ty na klíč a šest pod ty imbusový.Jinak tlak stačí jen odpustit.


Reno kde v citroenu mají tu sadu o kroužku? dnes jsem byl u nás v citroenu a podle jeho katalogu náhr. dílu v počítači tam k hydraulickému čerpadlu nešlo objednat nic jen celé čerpadlo.


Okroužky na čerpadlo jsou pod zátku u pístků obj.č. citroen 402688 rozměr 19x2,4 ; cena 47,- kus

a pod šroubení kde je napojená trubka obj.č. citroen 402687 rozměr 16x1,9 ; cena 57,- kus

tady je pdf http://www.cbx.wz.cz/xa_cerpadlo.pdf

osobně tam dávám obyčejné Okroužky z NBR 80 nebo 90 rozměru 16x2 a 19x2,5 ; jejich cena je 8,- a 11,- kč za kus
a je to za pár korun...

dobré kroužky od dobrého výrobce ( třeba Dichtomatik ) vydrží stejně jak ty z Citroenu ...

Kroužky začnou propouštět, tím že ztvrdnou a nestačí pružit a držet ten tlak ...


ještě je v čerpadle jedno těsnění, z čela na opačném konci než je řemenice č. citroen 4026 86 rozměr 44,2x3 ; cena 102,-


_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno


Naposledy upravil PaM dne st říjen 15, 2008 11:56 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
libor bx



Založen: 22.1.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 5:27 pm    Předmět: Re: re: netěsnost hydraulického čerpadla Citovat

Díky za radu. Možná jestli to není tím že to neměl v počítači proto že mám to jedno vývodové. Snad rozměr těch kroužku ( já tam mám asi jenom ty s číslem 4 ) bude stejný jak u toho dvouvyvodového. Potom u toho mojeho je ještě jeden velký kroužek u toho zadního deklu do kterého je našroubovaná tlaková trubka ( to bude asi ten s tím číslem 3 ) a o něco menší kroužek pod přírubou od řemenice ( A ) a ten jak se tak dívan v nákresu vůbec není. Ty dva větší už jsem měnil když jeden z těch tří šroubu které drží pohromadě celé čerpadlo tam chyběl druhý se střihl a ten třetí už to neudržel pohromadě čerpadlo se rozšklebilo ( byla to škvírka že ji nebylo vidět ) a v tu ránu byla pod autem zelená kaluž. Stalo se mi to tenkrát v Polsku asi 100km od domu.
_________________
1.9TD 93 úplně bez elektroniky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)