Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bzučák na zapnutá světla

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
omnimor



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 24
Bydliště: Kingdom of Kačenka

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2008 6:15 am    Předmět: Bzučák na zapnutá světla Citovat

Zdravím,
nezkoušel jste někdo upravovat zapojení bzučáku na světla? Vadí mi, že "řve" i při zapnutých parkovačkách - když zastavím před barákem, dám parkovačky a chci z auta vyndat sedačku se spícím potomkem, je to akorát na naštvání a jeho vzbuzení. I bez potomka to je otravný, všichni okolo koukaj, jak kdyby člověk to auto ukrad Evil or Very Mad
Øešením by bylo buď eliminovat reakci jen na hlavní světla, nebo aspoò na pouze řidičovy dveře. Koukal jsem do schémátek a problém je jednak, že drát od dveřních spínačů je společný i pro centrál (indikace nedovřených dveří), takže odpojit spínače se nedají bez ztráty jeho funkce; a potom - vstup z "okruhu světel" je přímo z hlavního spínače světel, kam se asi jednoduše dostat nedá. Nebo se v něčem pletu?
_________________
Xantia 1,8/8v SX nonHA, nar. 26.10.1994
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2008 7:47 am    Předmět: Citovat

Bud ten bzucak prelep nejakou paskou,i klidne vice vrstvami,to mu utlumí inenzitu a hlasitost řevu,nebo ho nejak odpoj,pokud bude priletovany na te zakladni desce,tak bych se do jeho eliminace nepousel.Jo,jinak-nestacilo by ti kdyz nechas zapnute zapalovani v poloze kdy sviti kontrolky,a pak otevres dvere?U mne to tak funguje,kdyz mam zapnute zap.a otevru dvere,tak to nerve Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2008 9:26 am    Předmět: Re: Bzučák na zapnutá světla Citovat

omnimor napsal:
Zdravím,
nezkoušel jste někdo upravovat zapojení bzučáku na světla? Vadí mi, že "řve" i při zapnutých parkovačkách - když zastavím před barákem, dám parkovačky a chci z auta vyndat sedačku se spícím potomkem, je to akorát na naštvání a jeho vzbuzení. I bez potomka to je otravný, všichni okolo koukaj, jak kdyby člověk to auto ukrad Evil or Very Mad
Øešením by bylo buď eliminovat reakci jen na hlavní světla, nebo aspoò na pouze řidičovy dveře. Koukal jsem do schémátek a problém je jednak, že drát od dveřních spínačů je společný i pro centrál (indikace nedovřených dveří), takže odpojit spínače se nedají bez ztráty jeho funkce; a potom - vstup z "okruhu světel" je přímo z hlavního spínače světel, kam se asi jednoduše dostat nedá. Nebo se v něčem pletu?


Ahojky,

ještě mě napadají další varianty:

http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2007020001 - relé úplně vyjmout (nebo zatlumit, jak píše JiRaY)

a/nebo si zapojit denní svícení (návody jsou tu snad celkem 3). Tam pak bzučák nebzučí, jedině s vyjímkou toho, když potřebuješ v noci svítit dálkovými, pak je třeba zapnout světla standardně a bzučák funguje normálně...
Navíc nepříjdeš o body a peníze Wink

Předělat to na řidičovy dveře to asi (snadno) nepůjde, spínače dveří jsou všechny paralelně. A přepojení jen na hlavní světla, to asi složité nebude, aspoò jak zírám do schémat, ale netuším, nakolik to bude proveditelné, leč třeba má někdo jiný více zkušeností. Pojistkovou rozvodnici jsem ještě rozdělanou neměl...

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)