Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Xantia 2,1 TD - disky + pneu

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Kola a rozměry
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zidrad



Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2008 4:18 pm    Předmět: Xantia 2,1 TD - disky + pneu Citovat

Zdravím všechny odborníky přes xantie. Jsem čerstvým hrdým majitelem xantie 2,1 TD r. 1998 a rád bych na ni zakoupil AL disky s pneumatikami. Mám vyhlídlé disky 7 x 16 " ET 15. Myslíte, že lze takovéto disky na xantii dát? Nebude to dělat neplechu (škrtání pneu o blatník atd.)? Máte někdo na xantii 16" disky? Kdyby byly i nějaké fotky, bylo by fajn. A dále jaký rozměr pneu by jste doporučili na tyto disky - opět s ohledem na to aby vše fungovalo a vypadalo jak má...

Předem díky za reakce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2008 8:12 pm    Předmět: Citovat

Rozměrově by si neměl mít problém a pneu bych to tak viděl na 205/55/16, to se dostaneš na o necelé procento větší obvod a ani ti nebude kecat tachometr. Wink
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2008 8:23 pm    Předmět: Citovat

Tento rozmer tam bez problemu dostanes. Ja mam 7Jx17 ET15 s pneumatikami 225/45-17 a taky nemam problem.
V tvem pripade bych doporucil rozmer pneu 205/55-16 vzhledem k dobremu pomeru cena/rozmer.
Pokud chces mit tyto pneu zapsane pro klid duse v TP, jedina firma, ktera na to ma certifikaci, je ALCAR. Podminkou je, koupit u nich ty disky...

Hodne zdaru...
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zidrad



Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 4:14 pm    Předmět: Citovat

Diky chlapi! Nemohl by jsi mi zaslat fotky sve xantie s temi 17-kami? Neztratilo se pohodli na tech kolech (neni ted auto "uskakane")? Uvazoval jsem i nad 17" ale to uz mam moc velky strach ze by to delalo neplechu. Navic jsem mel strach ze se 17" by uz moc utrpel komfort. Ty pneu jsem myslel take 205/55 R16, ale tam kde to chci koupit mi k temto diskum doporucili 205/50 R16 tak nevim. Bude 205 sirka stacit? Nebude lepsi sirsi? Aspon 215? Aby ta guma na tom disku nevypadala debilne (nevim jak to rict - proste takova stahla smerem ke stredu disku). Prece jen se mi zda ze je ten disk dost siroky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roman_moty



Založen: 23.1.2007
Příspěvky: 55
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 4:55 pm    Předmět: Citovat

Mám na autě 205-55-16 na disku 7,5x16 et15 a vše je v pohodě. Tento rozměr bych doporučil i pro neztracení komfortu a zlepšení stability.
to Lewkis: máš s tím zápisem nějaké zkušenosti?
_________________
X1, 1,8 break (no něco tam taky je)
SAXO 1,4VTL
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zidrad



Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 6:04 pm    Předmět: Citovat

To roman_moty: mam stejnou prosbu jako na Lewkinse. Neposlal bys mi fotky xantie s temi 16" disky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 7:19 pm    Předmět: Citovat

Se zapisem bohuzel zkusenosti nemam. Je to jen z doslechu.

Komfort se samozrejme zmeni. Auto je tvrdsi, rizeni tuzsi, ale na druhou stranu presnejsi, ve vyjetych kolejich te to mnohem vic tahne "kam chce", auto jede v zatackach jako po kolejich. A zazitek je s tim brzdit hlavne na suchu! Ty kola snad ani nejdou utrhnout...



_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zidrad



Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2008 8:48 am    Předmět: Citovat

No co se tyce vzhledu jsou 17-ky idealni. Ale zase to pohodli...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Kola a rozměry Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)