Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

senzor deště
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 1:17 pm    Předmět: Citovat

diky,pojistenej jsem,jenom to sklo trosku krapnout,stejne je samej pavouk od kaminku,atd...jinak,takze by se do 15 melo vejit???to by bylo super.Jinak-simo,kde jsi videl sklo se senzorem za 6000????to bych si ho objednal hned
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 1:25 pm    Předmět: Citovat

Tónované sklo na senzor + bauset + montážní podložky 8648,- originál v Citroenu.
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 3:14 pm    Předmět: Citovat

Tomin78 napsal:
A ten senzor ti svítí nebo nesvítí??? Jinak dnes zjosím to odcvaknutí a uvidíme.


Musí svítit pořád, pokud je zapnutý. Po vytáhnutí klíče a znovu nastartování je potřeba samozřejmě páčku vypnout a znovu zapnout. Sám se totiž nesepne Very Happy
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DPD



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 100
Bydliště: Kamýk nad Vltavou

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 4:00 pm    Předmět: Citovat

Me se zda, ze to moje ani tatovo nesviti a pritom funguje - budu se na to muset mrknout Smile
_________________
XA2 Break, 2.0i 16V, Exclusive, Admiral Blue (KNCB), r.v. 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 4:15 pm    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
diky,pojistenej jsem,jenom to sklo trosku krapnout,stejne je samej pavouk od kaminku,atd...jinak,takze by se do 15 melo vejit???to by bylo super.Jinak-simo,kde jsi videl sklo se senzorem za 6000????to bych si ho objednal hned

Tady ve Val.Meziříčí-ti to normál udělá za šestku to samé sklo co ti daj v origo servise ze senzorem-ale udělají to i jinde třeba v ostravě co vím,myslím že vlastně všude,jen si vyjasnit,zda to platíš sám nebo pojišovna-komplet sklo + práce 6000 opravdu.Ale bacha je rozdíl,když to proženeš přes pojišovnu,většinou každý navalí pojišovně větší palbu.Tady u nás říkal něco o 10000 myslím.Takže pokud to neplatíš sám proč to vlastně řešíš?To nech udělat bez doplatku,nebo máš nějaký strop od pojišovny na sklo?S tím jsem se už taky setkal..
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 5:21 pm    Předmět: Citovat

To, že svítí jsem dlouho nevěděl taky, všiml jsem si toho až v noci za deště, když jsem jen vyběhnul z auta pro kafe a nechal běžet motor. Při příchodu zpět k autu jsem si toho teprve všiml. Myslím, že na denním světle si toho ani nevšimneš Laughing
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Tomin78



Založen: 30.9.2007
Příspěvky: 19
Bydliště: Přerov

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 6:31 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem ten senzor už rozdělal. Byl tam asi nějaký špatný kontakt a pak jsem zjistil, že uvnitř jsou 4 pidi led diody a z druhé strany je senzor. Ty ledky rychle blikají s frekvencí tak 10x za sekundu.
_________________
Xantia II 1,8i 16V, r.v. 2001
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomin78



Založen: 30.9.2007
Příspěvky: 19
Bydliště: Přerov

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 7:00 pm    Předmět: Citovat

Tak změna, svítí a nebliká, to jsem ho měl jen špatně zasazené. Ale už by mi to mělo fungovat. Ještě uvidíme za deště. Jinak stěrače stírají dobře.
_________________
Xantia II 1,8i 16V, r.v. 2001
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DPD



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 100
Bydliště: Kamýk nad Vltavou

PříspěvekZaslal: čt říjen 04, 2007 9:42 am    Předmět: Cena vymeny celniho skla pro X2 se senzorem Citovat

Chci si pripojistit celni sklo, tak abych vedel jaky mam vybrat limit plneni, obratil jsem se na Citroen v Praze Holesovicich, at mi napisi, kolik stoji celni sklo na X2 se senzorem. Odpovedeli toto:

Jsou 2 moznosti:
8 650,- s DPH nebo 13 800,- s DPH (atermicke) - pro presnou identifikaci je potreba VIN

Dale je potreba pripocitat praci 2 100,- a lepidlo 1 230,-

Tzn. celkem vymena celniho skla na X2 v autorizovanem servisu vychazi na 11 980,- resp. 17 130,- za atermicke sklo.

Jen pro uplnost dodavam, ze senzor neni v cene skla - jde opravdu jen o samotne sklo, senzor se jenom odlepi a po vymene prilepi zpet.

Tusi nekdo, v cem se ta skla lisi?

Nemam po ruce VIN, ale vypada to, ze budu muset u Allianz sahnout po nejvysim limitu Sad Kdyz uz to bude platit pojistovna, tak je blbost, abych to menil jinde nez v Citroenu si myslim...
_________________
XA2 Break, 2.0i 16V, Exclusive, Admiral Blue (KNCB), r.v. 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: čt říjen 04, 2007 12:41 pm    Předmět: Citovat

Viděl jsem zrovna v úterý to atermické sklo na xantii-taky dělané v citroenu-za těch cca 13000 kč,rozdíl je v tom,že toto atermické je mírně-ale za to hodně příjemně zbarvené do modra-ale opravdu jen odstín modré-je to zvláštní modrá-hodí se dle mě ke všem barvám.No a co se funkčnosti týče,tak zachytává teplo,je to pak poznat na teplotě palubky a i v autě-něco jako když máš folie.Smozřejmě pokud nemáš folie celkový efekt nedocílíš jen atermickým sklem,ale určitě se bude jezdit komfortněji-jinak má ho citronek-místní člen a ten se v tom vyzná-člověk povolaný Wink
Mě osobně se toto sklo moc líbilo,jo a byl to opravdu origoš co se dává na citroeny(včil nevím ten nápis přesně ze skla,mohu se mrknout,ale máš to tam jistě taky)dělají se ještě nějaké poláky a prý moc pevnostně nevydrží Rolling Eyes-Mě by zas zajímalo kolik bys musel platit připojištění?Jak na nějaký max.limit za sklo tak za neomezenou částku za nové sklo??
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DPD



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 100
Bydliště: Kamýk nad Vltavou

PříspěvekZaslal: čt říjen 04, 2007 3:51 pm    Předmět: Citovat

Mam povinne u Allianz, takze jsem koukal na pripojisteni jenom k nim.

Ceny si presne nepamatuji, ale tusim, ze to pri limitu 20 000 CZK delalo kolem 1300 CZK / rok - muzes mrknout na jejich stranky, maji tam online vypocet, ale musis zadavat komplet udaje, jako kdyz chces spocitat povinne a az teprve na konci se da zaskrtnutim pripojisteni zjistit jeho cena. Ale meli by to vedet na infolince - viz jejich web.

Maji tam ruzne stropy tusim od 5000 do 20000 (nevim, jestil je to za rok nebo jenom za skodni udalost a muzes si ho rozbijet kazdy mesic), vetsi limit nenabizeji.

Take maji stanovenou spoluucast, ktera je 10%, pricemz pokud nepojistujes uplne nove auto (max 1 mesic od prvni regitrace), tak je prvnich 6 mesicu od uzavreni pojisteni spoluucast zvednuta na 50%.

Pokud nebudes sklo menit za nove, ale opravis to rozbite, tak se spoluucast neplati (pocitam, ze to plati pro tech 10%). A samozrejme na bonus/malus povinneho ruceni nema pojistna udalost na skle zadny vliv. A jeste jsem zapomnel - je to pojisteni nejenom celniho ale i vsech ostatnich skel proti zivlu, vandalismu apod.

PS: Asi si to uzavru - zrovna minuly tyden priletel kaminek. Ac jsem si napsal SPZ auta, tak nepodepsal a pojistovna mi neda nic...
_________________
XA2 Break, 2.0i 16V, Exclusive, Admiral Blue (KNCB), r.v. 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
lukas



Založen: 1.2.2007
Příspěvky: 101
Bydliště: Doksy u Kladna

PříspěvekZaslal: čt říjen 04, 2007 9:57 pm    Předmět: Citovat

u KOOPERATIVY dělají pojištění na 3 roky, a do 10 tisic (kam se obyč. sklo vejde) platim 650/rok včetně specialniho pripojisteni asistencni sluzby. Takze kdyz ho mám meneny a dostal jsem znamku, tak to mám splaceny.. jo a menil jsem ho nanestesti 2x za mesic a vse OK... je to neomezeny, jen si na to asi vzpomenou za 3roky.... na malusech ohledne pripojisteni.. mno nevim...
_________________

´97, Break 1.8i
dokonalej kombík v max. výbavě
jen s tou spotřebou bych radši jezdil s V6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 9:38 am    Předmět: Citovat

jasne,tak sklo bysme meli,a ted ten senzor-chybi mi,takze kde a za kolik ho sezenu???
Shocked
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 10:52 am    Předmět: Citovat

Mrkni na aukro,nedávno tam dodo bral nějaký senzor univerzál,nestál moc a zapojení bylo lehké.Víc neporadím,jedině vrakáč,nebo pak citroen no ne?
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maty Pce



Založen: 24.12.2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27, 2007 9:36 pm    Předmět: Citovat

Atermické sklo mám originál na autě a musím říci, že má velmi slušnou odrazivost slunečních paprsků i tepelného záření. Auta mě moc neoslní. Barva je taková dost do fialova a z dálky to vypadá jako špinavé fialové sklo. Jeho nevýhodu je, že v autě jde hůře navigace a mobil bez hansfree. Přídavná anténa se musí dát do horního rastru před zpětné zrcátko kde už není ta kovová spešl folie. Jinak foto z radarů je také poměrně hůře čitelné... Mám i dešový senzor a jak je výše psáno musí svítit aby řádně chodil jinak po této stránce spokojenost. Jinak co jsem slyšel tak jeho výměna ( za originál ) v autoskle je okolo 14.000,-Kč, i s prací a DPH což není zrovna málo a tak se mám jednou na co těšit.
_________________
X2 HDI break, 1/00 exculsive, hydroaktiv
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)