Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

el.stahování okna řidiče

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
omnimor



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 24
Bydliště: Kingdom of Kačenka

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2007 12:41 pm    Předmět: el.stahování okna řidiče Citovat

Zdravím,
chci se zeptat zda jste se někdo nesetkal s následujícím jevem u elektricky stahovacího okýnka řidiče.
Normální funkce je, že se okýnko stáhne/zatáhne celé po klepnutí na spínač. Spolujezdcovo okýnko podle toho, jak dlouho člověk tlačítko drží.

Asi 14 dní dozadu mi řidičovo okýnko začalo blbnout - ta automatika zatáhnutí prostě nefunguje - tlačítko se musí držet stejně jako u spolujezdcova okýnka. Dělá to ovšem jen někdy - po ránu a když auto stojí do kopce (ale ne vždycky). Přitom stažení probíhá jako za starých časů, automaticky.

Netušíte někdo, kde je chyba? Nerad bych se dalším vývojem dopracoval k tomu, že někde mimo domov stáhnu okno a už nevyjede nahoru vůbec Shocked Musím přiznat, že mě to vždycky v tu chvíli řádně vyděsí.

Díky za nápady nebo zkušenosti.
_________________
Xantia 1,8/8v SX nonHA, nar. 26.10.1994
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DeX



Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 93
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2007 12:53 pm    Předmět: Citovat

moje zkusenost je takova ze vsechny el. okenka maji stahovani podle toho jak dlouho drzis spinac. Jen okenko u ridice umi navic pri "specifickem" zmacknuti spinace stahnout nebo zavrit okenko najednou.
Ale presne to nedokazu popsat Wink
_________________
DeX Razz Exclusivni Xantia break 2.0HDi narozena o vanocich '98

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
omnimor



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 24
Bydliště: Kingdom of Kačenka

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2007 12:59 pm    Předmět: Citovat

DeX napsal:
moje zkusenost je takova ze vsechny el. okenka maji stahovani podle toho jak dlouho drzis spinac. Jen okenko u ridice umi navic pri "specifickem" zmacknuti spinace stahnout nebo zavrit okenko najednou.
Ale presne to nedokazu popsat Wink


Nééé, Xantku mám už drahně let a už vím, jak to zmáčknout, aby sjelo celý Very Happy Pouze stisk delší než cca 1 s způsobí částečné stažení. V tom to není, prostě začalo se to chovat chvílema jinak, nevím proč a bojím bojím Shocked
_________________
Xantia 1,8/8v SX nonHA, nar. 26.10.1994
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2007 3:16 pm    Předmět: Re: el.stahování okna řidiče Citovat

omnimor napsal:
Zdravím,
chci se zeptat zda jste se někdo nesetkal s následujícím jevem u elektricky stahovacího okýnka řidiče.
Normální funkce je, že se okýnko stáhne/zatáhne celé po klepnutí na spínač. Spolujezdcovo okýnko podle toho, jak dlouho člověk tlačítko drží.

Asi 14 dní dozadu mi řidičovo okýnko začalo blbnout - ta automatika zatáhnutí prostě nefunguje - tlačítko se musí držet stejně jako u spolujezdcova okýnka. Dělá to ovšem jen někdy - po ránu a když auto stojí do kopce (ale ne vždycky). Přitom stažení probíhá jako za starých časů, automaticky.

Netušíte někdo, kde je chyba? Nerad bych se dalším vývojem dopracoval k tomu, že někde mimo domov stáhnu okno a už nevyjede nahoru vůbec Shocked Musím přiznat, že mě to vždycky v tu chvíli řádně vyděsí.

Díky za nápady nebo zkušenosti.


Ahojky,

jediné, co napadá mě, je, že jestli ten posun okna nejde ztuha (něco přimrzlého, zatuhlá vazelína někde v převodech, atp.). Tomu by naznačovalo, že to dělá problémy za zimy a/nebo když motor tahá sklo proti gravitaci. Téměř určitě bude v automatice nějaká nadproudová ochrana, která ji vypíná, když okno dojede na doraz nebo na překážku.

Myslím na to v té souvislosti, že mi před pár dny nešla obě okna stáhnout vůbec a bylo to (zřejmě) tím, že gumové těsnění bylo vlhké a okno (sklo) přimrzlo. Tak jsem ho vytřel do sucha, zatím OK. Nevím, jestli se to má nečím "mazat"?

Pavel

P.S. Automatika samostahování se (aspoò u mých X1 a X2) zapíná u každé jinak: X1 tuším na krátký stisk jede sama, u X2 ten stisk musí být "specificky dlouhý", každopádně je to u obou jinak a pokaždé, když přesednu, tak mě to překvapí...
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Frenk



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 122
Bydliště: Kněževes u Rakovníka

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2007 4:39 pm    Předmět: Citovat

Zdravim. ok2ucx to vystihl uplne presne. Reakce na prekazku nebo zvyseny odpor je vypnuti posuvu okna. Dolu se to zrejme nezakusuje.
Kdyz jsem v lete poslouchal jak motor knoura pri zavirani, promazl jsem vedeni lanovodu a hned se mu ulevilo. Frenk
_________________
Xantia Break 1.8/8/LFZ/Ecu MM/AirBag/ABS/PP/LPG/ET15/15"/zelena/26.7.1995
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 21, 2007 9:33 pm    Předmět: Citovat

omnimor napsal:
DeX napsal:
moje zkusenost je takova ze vsechny el. okenka maji stahovani podle toho jak dlouho drzis spinac. Jen okenko u ridice umi navic pri "specifickem" zmacknuti spinace stahnout nebo zavrit okenko najednou.
Ale presne to nedokazu popsat Wink


Nééé, Xantku mám už drahně let a už vím, jak to zmáčknout, aby sjelo celý Very Happy Pouze stisk delší než cca 1 s způsobí částečné stažení. V tom to není, prostě začalo se to chovat chvílema jinak, nevím proč a bojím bojím Shocked


No právě stisk delší než cca 1s způsobí úplné stažení.
Alespoò tedy u mě a nemyslím, že by to někdo měl jinak Mr. Green
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: pá prosinec 21, 2007 10:36 pm    Předmět: Citovat

roliva napsal:
No právě stisk delší než cca 1s způsobí úplné stažení.
Alespoò tedy u mě a nemyslím, že by to někdo měl jinak Mr. Green


A přeci je to někde jinak - teď jsem to zkoušel na obou - aspoò u (mé) X1 - tam krátký stisk způsobí automatické stažení/vytažení, dlouhým se pak stáhne okno jen o kousek (dokud tlačítko neuvolním).

X2 se chová přesně jak tu popisujete, každopádně jinak než X1 (kde mi to připadá logičtější a přirozenější). Beztak to mezi X1 a X2 změnili z nějakých "bezpečnostních" důvodů...

Pavel



P.S
frenk napsal:
Kdyz jsem v lete poslouchal jak motor knoura pri zavirani, promazl jsem vedeni lanovodu a hned se mu ulevilo.


Frenku, čím a kam ty lanovody mažeš? Běžný olej? Vazelína?
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 21, 2007 11:01 pm    Předmět: Citovat

Hmm, tak jsem si to myslel špatně, že to mají všechny Xantie stejné. Jj, chybička se vloudila Mr. Green
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Frenk



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 122
Bydliště: Kněževes u Rakovníka

PříspěvekZaslal: so prosinec 22, 2007 1:55 am    Předmět: Citovat

citace:
Frenku, čím a kam ty lanovody mažeš? Běžný olej? Vazelína?
Pouzivam Superlube od Retechu. Po vyprchani je z toho pekna vazelina. Na hlavici je trubicka, takze nezaprasim nic okolo a mazu jen co chci. Frenk
_________________
Xantia Break 1.8/8/LFZ/Ecu MM/AirBag/ABS/PP/LPG/ET15/15"/zelena/26.7.1995
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: so prosinec 22, 2007 4:12 pm    Předmět: Citovat

ok2ucx napsal:
každopádně jinak než X1 (kde mi to připadá logičtější a přirozenější). Beztak to mezi X1 a X2 změnili z nějakých "bezpečnostních" důvodů...

Spis nez logictejsi bych rekl castejsi, protoze vetsina aut se chova jako X1 az na nejake exoticke vyjimky typu 2x kratky stisk atp. S X2 jsem jeste nemel tu cest... Very Happy
_________________
X1 1.9TD liftback
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukas



Založen: 1.2.2007
Příspěvky: 101
Bydliště: Doksy u Kladna

PříspěvekZaslal: so prosinec 22, 2007 7:53 pm    Předmět: Citovat

já mám X1 a funguje uplné stžení-vyzažení při delším stisku (cca 1s možná méně). Jen frantik vi proč...
_________________

´97, Break 1.8i
dokonalej kombík v max. výbavě
jen s tou spotřebou bych radši jezdil s V6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)