Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

kontrolka hladiny v ostřikovači
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
AJM



Založen: 8.1.2007
Příspěvky: 194
Bydliště: Třeboň

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14, 2007 9:01 am    Předmět: Citovat

Zdar! Nádržka by měla mít obsah 6,3 litru. Mě signalizace funguje tak, že pokud je v nádržce méně,než cca 1,5 l, rozsvěcí se kontrolka při ostřikování a pokud je tam nějaké minimum pod čidlem, zůstává svítit stále. Jinak ta kontrolka se nerozsvěcí při otočení klíčku do polohy II.
Ta kontrolka by měla fungovat jen u aut, která mají ostřikovače světel...
_________________
Xantia I 18i 8V SX Break Athena 97´pack elecricité, pack froid, pack cuir, pack bois
Xantia I 18i 16V VSX pack electricité, pack froid 97´
Xantia I 18i 8V SX 94´
Xantia II 18i 16V SX pack visibilité, pack look, pack electricité, pack bois 99´
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
omnimor



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 24
Bydliště: Kingdom of Kačenka

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14, 2007 9:29 am    Předmět: Citovat

[quote="MíraCB"]
ok2ucx napsal:
Nic proti domácím udělátkám Rolling Eyes Very Happy Rolling Eyes , ale kolik stojí a jaké číslo má originální čidlo? Já ho nenašel, kdyby byl za pár rozumných peněz, možná bych investoval...

Objednací číslo snímače hladiny je 6434 53 a cena 837,76 Kč s DPH

Jinak, hlídání je velmi jednoduché, je využitý výkonový FET tranzistor IRLZ34N a jeden odpor cca 1200 k Ohmů. (cena tranzistoru cca 30 Kč), jako sonda dva kusy nerez drátů.
Nemám vyřešenou mechanickou úpravu (přidělání a utěsnění) k nádržce kapaliny, ale zapojení mi na stole gunguje.
Někomu, kdo sem umí přidávat obrázky klidně pošlu fotku zapojení.

MíraCB


Já jako snímač použil obyčejnou dvoulinku s pocínovanými konci drátů. Vlez do nádržky mám přes obyčejnou gumovou průchodku utěsněnou silikonem. Samotnou elektroniku mám před nádržkou, přišroubovanou zespodu nosníku, co vede dopředu (tam je taky konektor).
_________________
Xantia 1,8/8v SX nonHA, nar. 26.10.1994
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maty Pce



Založen: 24.12.2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27, 2007 9:00 pm    Předmět: Citovat

Díky Lukasovi jsem to pochopil, protože měním letní a zimní směs, kterou jednoduše na konci období vypustím do kýble vytažením čerpadla, tak mě zajímalo, zda tato kontrolka funguje, vím že žárovka je v pořádku a po zapnutí klíčku, když byla nádobka prázdná se mi nikdy nerozsvítila. Mám tam dle podkladů tuto kontrolu, na autě jsou ostřikovače světel, vyhřívané trysky ostřikovačů čelního skla ( jednu trysku mám vadnou od toho jak jí někdo něčím čistil a stříká všude možně jen né na sklo a za cenu co se prodává náhradní set si jí mohou strčit... ). Vše toto funguje jen kontrola hladiny kapaliny nic. Nyní jsem tedy dozvěděl, že i když je nádobka prázdná musí se tedy zapnout stěrače a teprve poté dojde k rozsvícení kontrolky. Nepříde mě to jako moc rozumné, mě by se více zamlouvalo neustálé varování, než jen občasné probliknutí. Musím to tedy vyzkoušet zda mě to také funguje. Jinak ohřev trysek je dle mého názoru napojen na ostřikovače, když je za mrazu zapnu tak se z nich začne doslova kouřit a docela slušně se krátkodobě rozehřejí a i po sepnutí za mrazu je tam trošku prodleva než se rozeběhne motorek s kapalinou v teple to stříká ihned.
_________________
X2 HDI break, 1/00 exculsive, hydroaktiv
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2008 11:42 am    Předmět: Citovat

ok2ucx napsal:
Pokud tam sensor bude, tak hodlám zkontrolovat:


Ahojky, takže sensor se skutečně někoná, nádobka má skutečně jen 3l, auto je verze bez ostřikovačů světel. Nejenže se nekoná čidlo, ale pochopitelně ani kabeláž, takže myšlenku zprovoznění indikátoru zatím odkládám na neurčito.


ok2ucx napsal:
P.S. Nemáte tušení, kde je odvzdušòovací hadička nádobky na kapalinu? Když tam liju kapalinu, tak to zoufale bublá a nechce se jí tam (mimochodem, prý se jí tam vejde 6l Shocked )


Jak tu radil Míra, hadička je v podběhu, dostupná za plastovým podběhem v pravém blatníku. Skutečně byla ucpaná svinčíkem ze silnice a ještě kousek nad tím zamrzlá voda. Tak jsem to velkou stříkačkou vysál a najednou jde kapalina do ostřikovačů nalévat normálně Very Happy

Tož tak, Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2008 6:19 pm    Předmět: Citovat

[, prý se jí tam vejde 6l Shocked )[/quote]

objem nádržky ostřikovače je 4l, u modelů s ostřikem světel 6l, právě jsem to vyčet z návodu k obsluze Smile ale nikdy jsem nezjistil, kolik jí tam právě mám Rolling Eyes

mimochodem, ten návod mám ve formátu pdf, už ani nevím,kde jsem ho stáhnul, jestli někdo bude chtít můžu poslat
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2008 10:54 pm    Předmět: Citovat

Trochu upřesním objemy nádrže ostřikovačů.
bez ostřikovačů světel do OPR 7185 má objem 4 litry
s ostřikovačem světel do OPR 7185 má objem 8 litrů
bez ostřikovačů světel nad OPR 7186 má objem 3 litry
s ostřikovačem světel nad OPR 7186 má objem 6,3 litry

OPR 7185 je červenec 1996

MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2008 10:41 am    Předmět: Citovat

Ahoj! Čítam tu o nejakých čidlách na ostrekovači ani som len netušil,že také niečo existuje u týchto autách. Ja mám X 1,9TD 96 takže u mòa tie čidlá asi nehrozia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
laďa



Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 102
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2008 11:59 am    Předmět: Citovat

Také mám ostřikovače s kontrolkou a jak se tam ta hladina za jízdy houpe tak to bliká. Jak je jí tam málo tak je to až protivné jak to pořad svítí nebo bliká. Twisted Evil Jinak jsem včera zjistil, že ty vyhřívané ostřikovače co mám na autě fungují!! Razz Asi se sami podle teploty okolního vzduchu zapnou a krásně de cítit jak hřejí!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DeX



Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 93
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: út listopad 04, 2008 9:59 am    Předmět: Citovat

peter7777 napsal:
Ahoj! Čítam tu o nejakých čidlách na ostrekovači ani som len netušil,že také niečo existuje u týchto autách. Ja mám X 1,9TD 96 takže u mòa tie čidlá asi nehrozia.

Jestli se nepletu cidlo by melo byt u verzi s ostrikem svetel.
_________________
DeX Razz Exclusivni Xantia break 2.0HDi narozena o vanocich '98

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepí



Založen: 18.6.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: vysočina

PříspěvekZaslal: so listopad 08, 2008 7:31 pm    Předmět: Citovat

Taky sem dneska náhodou přišel na to že mám vyhřívaný ostřikovače ale zatim nevim jestli to funguje, je na to asi moc velký teplo. Jinak mně ta kontrolka taky problikává a čim víc mi ubejvá kapaliny tak to svítí dýl, na sucho sem se eště nedostal, takže nevim co to dělá při prázdný nádobce. Když klesne hladina, tak se asi automaticky odpojí ostřikování světel aby to nedošlo tak rychle. Když doleju tak ostřikování světel zase funguje. Dneska mi přestala fungovat tryska před řidičem. Kolik stojí nová?
_________________
Mám Xa II 1.9 td combi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vanil



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 96
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: so listopad 08, 2008 8:21 pm    Předmět: Citovat

Jen tak doplním že kontrolka svítí jen při funkci předních stíračů,(teda aspoò umne) pokud sepnu zadní s ostřikem tak je kontrolka zhaslá ikdyž u předních již hlásí nedostatek kapaliny .Jinak jaké relé je na ostřik světel?Nějak neregistruju že funguje.
_________________
2.0hdi exclusive-80kw-kombi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jackal



Založen: 29.11.2006
Příspěvky: 81
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so listopad 08, 2008 10:01 pm    Předmět: kontrolka hladiny v ostřikovači Citovat

Zdravím všechny.Já mám taky odpojenou kontrolku hladiny kapaliny pro ostřikovače.Když jsem nedávno měnil žárovičky v přístrojovce tak jsem zjistil že tam není vůbec patice pro tu žárovičku.Stejně jako další dvě.Ostřikovače světel nemám takže to tam ani nebude nainstalované.Původně jsem tam chtěl dát patici se žárovkou z X1,ale je to trošku jiné a tak jsem se bál abych něco nezk....l tak jem se na to vybodnul.Jinak mi tam chybí žárovka pro kontrolku vody v palivovém filtru (myslím že se to tak jmenuje) a kontrolka která nevím co znamená.Je to znak červeného auta vlevo vedle kontrolky otevřených dveří.
Abych pravdu řekl tak jsem nějak dopodrobna nezkoumal jestli je tam nádržka 8l nebo 4 nebo co já vám kolik.Ostřikuje a to mi stačí.Až nebude tak doleju vodu Razz
_________________
Citroen XII 2.0 Hdi 80kW narozená 2001
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)