Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

čidlo ABS
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: po listopad 05, 2007 11:20 pm    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
Kluci neblbněte, to samo nezhasne, je potřeba to kousek projet, aby se to načetlo. Jinak můžeš měnit pořád dokola.


Pepo tak s tím nesouhlasím.Nemusíš projet.Zrovna v sobotu jsem připojoval prodřený kabel. Připojíš zhasne.Rozpojíš, svítíš.
To není zas tak geniální zařízení.Vyhodnocení celistvosti okruhu čidla je jen analogové. Mluvím o X1.X2 neznám.
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 8:03 am    Předmět: Citovat

Jíro mě blblo čidlo LP kola v zásuvečce a pokaždém připojení jsem musel projet-zhaslo a OK. V prodejně Cit. mě bylo řečeno že si samo načte a mě to opravdu šlo. Byl to r.v. 96.(ale activa na 15" a starý model čidla pasoval po malém vypodložení).
A je taky fakt že tvar a velikost čidla je jiná podle r.v. a motorizace.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 8:28 am    Předmět: Citovat

A ještě si myslím že největší chyba je, že tady málokdo uvádí o jaký typ a rok výroby vozidla se jedná (myslím celou poradnu).
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 9:23 am    Předmět: Citovat

Je to asi pravda, že vozy vyrobené v pátek jsou už jiné než pondělní výroba. Shocked
Nemám s tím zkušenost.Batolím se jen kolem mé babičky, ale kecat do toho umím. Very Happy

S tím, že se v mnoha případech příspěvků neuvádí typ a rok máš pravdu.
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kolda



Založen: 28.7.2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 4:54 pm    Předmět: Citovat

Takže díky všem za rady, problém vyřešen výměnou řídící jednotky ABS. Jinak jen pro informaci, mám r.v. 94, a není třeba to projíždět. Vyměnil jsem ØJ kus za kus, a vše maká jak má bez projíždění. Ihned po zapnutí klíčku po výměně ØJ kontrolka po chvíli zhasla. Jinak speciálně pro jiru, taky mi kontrolka 2krát problikne a pak zhasne Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 5:02 pm    Předmět: Citovat

Kolda napsal:
Takže díky všem za rady, problém vyřešen výměnou řídící jednotky ABS. Jinak jen pro informaci, mám r.v. 94, a není třeba to projíždět. Vyměnil jsem ØJ kus za kus, a vše maká jak má bez projíždění. Ihned po zapnutí klíčku po výměně ØJ kontrolka po chvíli zhasla. Jinak speciálně pro jiru, taky mi kontrolka 2krát problikne a pak zhasne Smile


Dobrej poznatek, takže stará neblikala - byla v háji. Díky. Co budeš dělat s tou nefunkční, to by chtělo na ni kouknout, docela, ač to není mým zvykem, raději jdu na jistotu, bych to odhadoval na studený spoj. Se mi zdá, že na to máš.
Jinak se nenápadně nabízím ... Wink

Jo ještě dotaz, tak přemotaný chčidlo maká ju ?
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kolda



Založen: 28.7.2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 5:19 pm    Předmět: Citovat

Převinutý čidlo opravdu funguje jak má, menší odpor ØJ skutečně nevadí. Jednotku jsem hned po vyndání otevřel (sice trochu násilím, ale né zas tak moc), jsou v ní dva plošené spoje spojené plochým vodičem a na první pohled nebyla vidět žádná závada. Tedy nic vypáleného, vyhřátého a podobně. Jakmile budu mít trochu času, tak ji napíchnu na zdroj a kouknu proč nemakala. Jinak je propájená docela solidně, takže studeòák podle mého názoru ne, spíš by jsem typoval závadu na některý ze spínacích prvků nebo v obvodu napájení ØJ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 5:35 pm    Předmět: Citovat

Tak pak dej vědět .
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gram_cz



Založen: 8.8.2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 2:05 pm    Předmět: Citovat

Mám taky problém se svítící kontrolkou ABS, ale nějak nemůžu najít ØJ abs, respektive konektor, na kterém se mají čidla proměřit. Můžete mi někdo poradit, kde to mám hledat? Tady na xantiaklubu je návod na měření čidel na X1, ale já mám X2 a tam je to jinak.
_________________
X2, sedan, 1.8i 16V, r.v. 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martin kučera



Založen: 15.10.2007
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2007 5:25 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
mně se po zapnutí elektriky kontrolka ABS vůbec nerozsvítí. Přesto při prudkým zabrždění to lehce kope zpátky do nohy. Co byste radili, že je pryč...?
dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2007 5:58 pm    Předmět: Citovat

martin kučera napsal:
Zdravím,
mně se po zapnutí elektriky kontrolka ABS vůbec nerozsvítí. Přesto při prudkým zabrždění to lehce kope zpátky do nohy. Co byste radili, že je pryč...?
dík

Pokud ti ABS abeesuje, tak koukni na kontrolku.
Je napájená z pojistky F2,ale kdyby byla F2 KO,tak by ti zároveò nefungovalo třeba také signalizace nevypnutých světel.
Druhý konec kontrolky vede na relé na svorku č.1 v Krabici ABS (počítače ABS). Pokud naměříš na svorce č.1 napětí 12 V, proti kostře, po zapnutí klíčku, pak je kontrolka dobrá a může být vadná dioda uvnitř relé. Jestliže napětí na svorce č.1 relé nenaměříš, pak bude zřejmě vadná kontrolka, nebo kabeláž.
To tak v rychlosti pro rychlou identifikaci a abys nemusel rozebírat přístrojovku.
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martin kučera



Založen: 15.10.2007
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2007 8:57 am    Předmět: Citovat

Dík za info, ale trošku jsem to zmotal já sám - podle manuálu se má rozsvěcet nápis ABS, ale ve skutečnosti se asi na vteřinu-dvě (všiml jsem si toho až po dvou měsících) rozsvítí ikona auta ve smyku v kruhovém poli s bočními závorkami-brzdami. Takže nejspíš je vše ok. Pro změnu mi ale zase nesvítí airbag...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)