Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Disky na Xantiu

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Kola a rozměry
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jasenka1



Založen: 16.10.2007
Příspěvky: 7
Bydliště: ŽILINA

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2007 5:49 pm    Předmět: Disky na Xantiu Citovat

Mam auto obute na kolesach 205/65 R15, chcem sa spytat ze ci mozem na xaniu pozit aj plechove disky z inych znaciek ako napriklad Octavia alebo podobne auto. Ak niekto to pouziva tak mi prosim poradte ci to mozem urobit. Lebo chcem kupit plechove disky na zimu z druhej ruky alebo ak niekto ma tak kupim.
Dakujem.
_________________
Citroen Xantia 2.0 hdi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2007 6:18 pm    Předmět: Citovat

ahoj citroën má celkem specifický kola.... pokud nechceš dávat podložky který mění rozteč (který stojej docela ranec) tak ti nezbyde nic jiného něz koupit kola z nějakýho citroënu maximálně z peugeotu (koncern PSA) jelikož xantie má rozteč děr 4x108 průměr středový díry si nepamatuju a ET18 nebo ET15 podle průměru ráfku já mam na 14" ET18 ale 15" maj myslim ET15 ale nechci kecat ale o moc se to lišit nebude takže přeji příjemné shánění já jsem sháněl tak dlouho až jsem pořídil nové plecháče..... jelikož koncern VW Opel i BMW(ty starší co maj ještě 4 díru) tedy nejrozšířenější plecháče maj rozteč 4X100 a FIAT má 4x98 pak už ani nezáleží jaké maj ET či středovou díru když to tam prostě nenašroubuješ (samozřejmě pokud nepoužiješ výše zmíněné podložky) pak FORD má stejnou rozteč jako PSA tedy 4x108 ale má nevyhovující ET a myslim že i stedovou díru má jinou teď nevim jestli menší bo větší... to je asi tak vše z aut které maj 4díru jinak Octavia, Fabia atd. atd. i dnešní citroëny peugeoty BMW FORDy Mercedesy i některé Opely už používají 5 děr.....
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Balůvka



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 17
Bydliště: Hulín

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2007 7:28 pm    Předmět: Citovat

Rozměr na Xa já mám 185/65/15.Rozměr disků 5,5J /15/4*108 středová díra 65 ET v TP 8 ale ted sem obul ET 15 a poho. Very Happy
_________________
Xantia II 1,9 Td
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2007 7:32 pm    Předmět: Citovat

nezapoměli ti před tu osmičku napsat jedničku? Soudím dle toho že mam stejnou šířku ráfku i gum.... a ET se vztahuje k šířce ráfku...
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jasenka1



Založen: 16.10.2007
Příspěvky: 7
Bydliště: ŽILINA

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2007 7:56 am    Předmět: Citovat

Dakujem za odpoved tak asi kupim nove plechace a este co znameña ET.
Dakujem.
_________________
Citroen Xantia 2.0 hdi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2007 9:08 am    Předmět: Citovat

Cislo ET je informace o tom, jak hluboko jsou "zapusteny" kola do blatniku...jednoduse receno, cim vetsi cislo ET, tim vic je kolo utopeno v blatniku a naopak.
To cislo je uvadeno tusim ze v mm. Tady je odkaz s vysvetlenim i obrazkem...
http://www.e-pneumatiky.cz/menu/co-je-etzalis/
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukas



Založen: 1.2.2007
Příspěvky: 101
Bydliště: Doksy u Kladna

PříspěvekZaslal: pá listopad 02, 2007 8:47 pm    Předmět: Citovat

doufam že jenom doted jsem jezdil na Alu původně z Focuse... Fordy mají menší díru.. nechal jsem si to přesoustružit (takový plastový bazmeky) a pak kola nasadil.. Mám je s pneu 195-50 R15 a auto špičkově sedělo... ale to bylo těma nízkoprofilama, jinak už je asi neobuji, díky ET byly kola až moc do auta a mezi pneu a (tim kde maj ostatní auta tlumiče) jsem neprostrčil ani prst a v max rejdu na servisce se to mírně dotýkalo... jinak to jsou super alu Borbet BS.. nádhernej výhled na kotouče...
_________________

´97, Break 1.8i
dokonalej kombík v max. výbavě
jen s tou spotřebou bych radši jezdil s V6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lukas



Založen: 1.2.2007
Příspěvky: 101
Bydliště: Doksy u Kladna

PříspěvekZaslal: pá listopad 02, 2007 8:51 pm    Předmět: Citovat

doufam že jenom doted jsem jezdil na Alu původně z Focuse... Fordy mají menší díru.. nechal jsem si to přesoustružit (takový plastový bazmeky) a pak kola nasadil.. Mám je s pneu 195-50 R15 a auto špičkově sedělo... ale to bylo těma nízkoprofilama, jinak už je asi neobuji, díky ET byly kola až moc do auta a mezi pneu a (tim kde maj ostatní auta tlumiče) jsem neprostrčil ani prst a v max rejdu na servisce se to mírně dotýkalo... jinak to jsou super alu Borbet BS.. nádhernej výhled na kotouče...
_________________

´97, Break 1.8i
dokonalej kombík v max. výbavě
jen s tou spotřebou bych radši jezdil s V6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pavonel



Založen: 12.10.2007
Příspěvky: 31
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 8:56 pm    Předmět: Citovat

Dával jsem dnes na Xantii se zimákama 195/65 R 15 originál ALU ráfky z Peugeota, stejná rozteč 4 x 108, díra 65 mm ale ET na nich není. Předpokládám že by to mělo být 18 (ale najisto to nevim) a kola sedí dobře, jen vím jistě, že ET 35 se tam narvat nedá. Jinak ty Peugeot ráfky se lvíčkem na Xantii vypadají zajímavě Smile
_________________
X1 1,9TD Berline '96 Hydra a Šmidra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukas



Založen: 1.2.2007
Příspěvky: 101
Bydliště: Doksy u Kladna

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2007 11:13 pm    Předmět: Citovat

ale jde... koukni na net, Borbet BS jsou to sice milimetry od brzdičů, ale byli tam 12tisic km. a na konkurenční 406 se nevešli právě kvůli brzdičům...
_________________

´97, Break 1.8i
dokonalej kombík v max. výbavě
jen s tou spotřebou bych radši jezdil s V6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Raww



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 10:40 am    Předmět: Citovat

Já používám plecháče z Pažouta. Novej kus stál 1000Kč, tak to nekupte. Bez problémů. Xantie má na 15" ET15 pažouti ET18...
_________________
X2 Break 2,1TD Exclusive, HA, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karlíček



Založen: 29.7.2007
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 11:01 am    Předmět: Citovat

Máca napsal:
nezapoměli ti před tu osmičku napsat jedničku? Soudím dle toho že mam stejnou šířku ráfku i gum.... a ET se vztahuje k šířce ráfku...


Nezapoměl to tam napsat já jsem na Xantii II r.v. 98 měl skutečně 5,5 ET 8 vyraženo na disku taky jsem na to koukal právě teď když jsem přezul. Doporučeno je ale ET 12-18. Já mám alu ET 18 a je to tak tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 12:29 pm    Předmět: Citovat

Máca napsal:
nezapoměli ti před tu osmičku napsat jedničku? Soudím dle toho že mam stejnou šířku ráfku i gum.... a ET se vztahuje k šířce ráfku...


řek bych že nezapoměli, já to mám v techničáku taky ET 8 a je to vyražený i přímo na diskách, který jsem teď koupil, původní majitel je sundal z xantie, když koupil alu, ale jinak je pravda, že se 15" těžko shání
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lesopes



Založen: 19.6.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2007 10:31 am    Předmět: Citovat

Raww napsal:
Já používám plecháče z Pažouta. Novej kus stál 1000Kč, tak to nekupte. Bez problémů. Xantie má na 15" ET15 pažouti ET18...

ET 15 nebo 18 je rozdíl pouhé 3 mm,,,hledal jsem disky u různých výrobců a každý na Xantušku nabízel něco jiného,,,r,v...kombi,,,jinde Xantia stejná jako 406,,,(pažout prý nemá ten kolík)...tak vyšroubovat a dát zapuštěný šroubek..,
_________________
1.9 TD combi / 1997
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Kola a rozměry Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)