Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

XANTIA
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Moje příští auto
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: po srpen 13, 2007 8:50 pm    Předmět: Citovat

jira napsal:
Citroen, nikdy ne ... jsem říkával.
Pak jsem podlehl shodě různých okolností a postavení hvězd - a měl jem Xantii doma.
Už se na jejich vlnách houpu 4 roky - a už mě má. Zamiloval jsem se.
Proto zdravím všechny magory,což si o nás mnozí myslí, kteří na tom jsou stejně. Very Happy
Jíro asi jsem na tom stejně až na to že my jsme spolu se xantií necelej rok na rozdíl od tebe a čím dál tím víc přemýšlím o starém DS kdyby byl ve slušném stavu a hlavně v šestiválci bo co do toho tenkrát dávali za nejsilnější motorizaci mít ho hezky v garáži každej vejkend utřít prach občas s nim vyjet a trošku "zamachrovat" to by byla nádhera Embarassed Embarassed Embarassed
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 3:49 pm    Předmět: Re: BX - xantie Citovat

vojtaplzen napsal:
BX bylo nejpohodlnější auto v kterém jsem kdy jel. Takový komfort v 50 Km v hodině jsem nezažil v žádném autě. Xantii jsem chtěl proto, že je to prostě už vymakanější a lepší auto a tedy už i na nějaký ten rok. Naprosto mi ale nadchlo a zarazilo jaká Xantie opravdu je. Strašně jsem si na ni zvykl a jezdit s ní (18i 16V) je opravdu požitek. Neviměnil bych jí za nic kromě Dvojkové C5. Ale na tu je čas. Momentálně se raduji s mojí Xantií.

(BX a xantie se ale nedají srovnat, BX má prostě starší technologii hlavně s Hydraulikou je to horší) To je ale věk a stáří a čas.

XANTIA forever !!!!!!!

Plný souhlas, myslím, že ti co tvrdí že BX bylo lepší a vlastní XA ač 1 nebo 2. model, by se měly znovu v BX svézt.
I z XM se přešlo do XA v klidu a pohodě.
Akorát nevím-nevím, jestli bych šel do C5, asi ne.(nebit! osobní názor.)
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AJM



Založen: 8.1.2007
Příspěvky: 194
Bydliště: Třeboň

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 4:17 pm    Předmět: Citovat

Plný souhlas, myslím, že ti co tvrdí že BX bylo lepší a vlastní XA ač 1 nebo 2. model, by se měly znovu v BX svézt.

To Josef2:
Asi bych s tebou polemizoval. Nevím, s kolika BX jsi jezdil a vjakém byly stavu. Já jsem měl BX 5: 19 GTi 8v,19 GTI 16v, 19 TRi,19 TZI, všechny v dost slušném stavu a výbavě a mohu říci, že se musím hodně přemáhat, abych mohl říci, že je XA lepší. Nejlepší auto, které jsem měl bylo BX 19GTI 8V. Když jsem ho koupil, mělo najeto 50.000km. Bylo sice docela staré,ale z CH. ve výborném stavu. Asi mě nikdo nepřesvědčí, že Citroen dělal někdy lepší motor, než DFZ. Při velmi slušném výkonu spotřeba 6,5 ltr. a to prosím při výcviku v autoškole, což je abnormální zátěž. I kvalita hydr. byla o poznání kvalitnější a to jsem něl na předku koule z Xa pro lepší stabilitu. Další výhodou byl kufr, který měl větší užitnou hodnotu, než u XA Berline. Samozřejmě je BX auto poplatné době, s tehdejšími technologiemi. Proto bylo také poruchovější. XA má samozřejmě v kabině více místa, o něco lepší výbavu (ovšem podstatně horší sedačky!!!!)atd. Když teď jezdím a potkám nějaké hezké BX, docela se mi zasteskne a rád bych do něho zase sedl, i když to tam občes trochu skřípalo a drnčelo a nemohl jsem si zapnout klimu, či vyhřívání sedaček.
_________________
Xantia I 18i 8V SX Break Athena 97´pack elecricité, pack froid, pack cuir, pack bois
Xantia I 18i 16V VSX pack electricité, pack froid 97´
Xantia I 18i 8V SX 94´
Xantia II 18i 16V SX pack visibilité, pack look, pack electricité, pack bois 99´
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 5:00 pm    Předmět: Citovat

Přidám svůj názor Arrow

Měl jsem BX 14 TRE, teď mám Xantii 1.9 TD a určitě budu mít C5 2.0 - 2.2 HDI Laughing
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 6:16 pm    Předmět: Citovat

Ja vim, ze je to jina trida, ale nejpophodlnejsi mi pripadala CXa. Mel jsem BX GTI, CX TD, XM V6, Xa 1.8i 8V a ted Xa HDI a nemuzu si pomoct, poradi by bylo takove...

CX
XM (hydro)
BX - moc se houpala, jinak tlumeni malych nerovnosti nic moc
X 1.8i (bez hydro)
X HDI (bez hydro)

Musim ale potvrdit, ze sedacky(anatomicke) v BX byly skvele! Snad jen ze se nedaly polohovat do vysky v celku...jen cast pod koleny. Jo a ty operky hlavy mely taky malou vydrz. Snad jsem nevidel BX s operkama hlavy v poradku. Vsechny byly vylamane...

Kazdopadne vzpominam na vsechny v dobrem a taky obcas zamacknu slzu, kdyz nejake vidim..
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 8:07 pm    Předmět: Citovat

Sedněte si po 3letém ježdění ve XA do BX. Možná změníte názor, nebo mi neříkejte, že máte ty XA tak špatné?
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 8:09 pm    Předmět: Citovat

Buchta,tak řekni nám jak to bylo? Laughing já furt slyším jak bylo to bx zlaté... Wink
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 7:02 am    Předmět: Citovat

sima napsal:
Buchta,tak řekni nám jak to bylo? Laughing já furt slyším jak bylo to bx zlaté... Wink

Hele ty rejpale Laughing
NO já měl BX Berline taky z CH, motor 1,6 karbec, výbava žádná, teď mám X2 Break 1,8i 16V, krom deš. senzoru, zadních el. okýnek, vyhřívanejch sedaček a zrcátek, snad všecko. To se samo porovnat nedá, XA je na tom výbavově a zpracováním ouplně jinde ( taky je o 10 let mladší, než bylo moje BX ) a brejka sem vzal protože sem chtěl aspoò stejnej kufr, co sem měl v BX Berlině, což XA Berlina nemá. Jediný co mě na XA zklamalo je hydraulika, oproti BX je prostě trvdá, po dofuku se nezměnilo nic, tak sem to drobet srovnal KOMFORTama. Jinak v budoucnu skáknu asi do C5, zatím sem jí neřídil, tak nevím jak je na tom hydra Wink , snad nebude zklamání jak u XA.
Stačí simo? Twisted Evil
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 3:12 pm    Předmět: Citovat

Buchto, ty mi mluvíš z duše.

Zpátky do BX bych už nešel i když já jsem ho měl na tu dobu v plné výbavě krom klima. To auto bylo pro svoji dobu, tedy konec 80-tých a začátek 90-tých let super. Nicméně teď, když už jsem rozmazlen zaoblenými a ladnými tvary Xantie II, tak jí odpoštím i tu její trochu větší tvrdost.
Jinak měl jsem možnost jet kus cesty s C5 II 1.6 HDI, a nevěřil jsem svým dojmům. Absolutní pohodlí a nádherné veliké auto. A představ si, že 1.6 HDI je silnější než jsem čekal Laughing Tuším, že má 80kW, ale nejsem si teď jistý.
No každopádně jsem taky zvědavej, jaká bude třetí generace C5. Zatím je u mě favorit Generace II. Mr. Green

C5 III - http://www.c-reveal.citroen.com/cz/
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Moje příští auto Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)