Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

katalyzátor 1.9TD
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 7:11 pm    Předmět: katalyzátor 1.9TD Citovat

Zdravím všechny a prosím o radu či názor.

Začal mi drnčet katalyzátor, v service mi nabídli, že jej mohou vyklepnout a buď nahradit univerzálním, nebo jej prostě nechat venku a jezdit bez katu. A tak se ptám, má někdo zkušenost, s vymontovaným katem z tohoto typu motoru? Prý by to emisema mělo projít i tak, akorát se prý trochu zvýší hlučnost, protože kat v tomto případě funguje i jako tlumič. Nevím, jestli není zbytečné dávat cca 5tis za nový katalyzátor.
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 7:45 pm    Předmět: Citovat

Vůbec neřeš nový, první XA je stejně v td neměly, Hlučnější to bude jen maličko, možná to ani nepostřehneš. Podle mě tady ty oxidátory jen ubírají výkon.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 8:17 pm    Předmět: Citovat

hele,normalne,da se dovnitr trubka,emise to nepoznaj,ale ta na vykonu 100procentne,bude to lepsi svezeni,zvyseni hlucnosti minimalni,ja ho tam nemam uz z vyroby
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lukas



Založen: 1.2.2007
Příspěvky: 101
Bydliště: Doksy u Kladna

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 8:21 pm    Předmět: Citovat

a kat na 1.8i 8V benzin, vyndat či ne?? ... koupil jsem totiž novou trubku za kat, ale křuplo to přímo v přechodu kat-trubka.. a kat je ve stavu brzkého rozpadu (dle rzi, trubka za tím se rozpadla)... mám to nechat zavařit bo vyřadit?? origo to stojí cca 8 a víc, uni kat cca 5 a po vymene vyfuku a vzhledem k tomu ze mi to chcipa (doufam ze je to dirou v ty trubce, když ne tak se...) nechce se mi do auti davat velky tisice...
_________________

´97, Break 1.8i
dokonalej kombík v max. výbavě
jen s tou spotřebou bych radši jezdil s V6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 8:51 pm    Předmět: Citovat

No, v tvém případě bych asi neriskoval, skrz STK. 1.8 kombajn má jen kat a zadní tlumič, to bys měl rouru od motoru až za zad. nápravu, moc okaté. Když ti ta roura hnije za katem tak ji tam uřež, jestli je kat špatný (někdy v tom hrká) tak mu vysypej pajšl a navař za něj novou trubku. ty bys měl mít průměr 55mm a ten kousek uřežeš z té trubky cos měnil. Záleží jakou trubku koupils, jedna je skoro ke katu a druhá asi o 1/2 m kratší.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 6:05 am    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
No, v tvém případě bych asi neriskoval, skrz STK. 1.8 kombajn má jen kat a zadní tlumič, to bys měl rouru od motoru až za zad. nápravu, moc okaté. Když ti ta roura hnije za katem tak ji tam uřež, jestli je kat špatný (někdy v tom hrká) tak mu vysypej pajšl a navař za něj novou trubku. ty bys měl mít průměr 55mm a ten kousek uřežeš z té trubky cos měnil. Záleží jakou trubku koupils, jedna je skoro ke katu a druhá asi o 1/2 m kratší.


Josef 2. prosím tě, já mám 1.9TD, kde je taky jen a pouze kat - trubka - zadní tlumič. Viděl jsem ale, že v katalogu výfuků Bosal mají i motory 1.9TD, kde je pouze trubka a zadní tlumič. Je ale možný, že benzíny bez katu asi nejsou žádné, možná se pletu.

Mluvil jsem s kamarádem mechanikem, říkal, že mu taky drnčí uvolněná přepážka v katalyzátoru na Hondě Accord 2.0i, ale neřeší to. Není to zase tak moc aby do toho vrážel prachy. Radí mi, abych se na to taky vykašlal, že horší to nebude a jde jen o ten zvuk. Mě drnčí jen na volnoběh a hlavně za studena, když je auto zahřáté, není to v klapotu diesela ani skoro poznat. Vykašlu se na to a budu jezdit tak Wink
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 7:23 am    Předmět: Citovat

rolivo,bejt tebou bych se na to nevykaslal-hadej proc se vysypal?-byl ucpanej sazema a tak si ty plyny nasly cestu jinudy-vyrazily ty prepazky,takze ti ted ten kat uz davno neplni svou funkci,jenom chrasti,a ubira vykon a zvysuje spotrebu,normalne bych ten bordel z nej vymlatil,strcil do toho telesa katu trubku a zandal nazpatek,a je to.ono to moc stat nebude,rozdil v emisich je nepatrny,a ve vykonu je taky ,ale vetsi Wink

P.S.myslis si ze to uz horsi nebude??no,uvidis,ale obcas se tam v tom vyfuku rozdrobi,a pak dela peknou paseku,to bude pak jak kdyz jede zelezarstvi,stejne to budes muset jednou udelat
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 9:16 am    Předmět: Citovat

Benziny maj katy všechny, diesely některé, záleží pro který stát bylo vozidlo vyrobené. V náhradě stojí oxy-kat na diesela asi o litr víc než benzinový. Myslím že nemusím uvádět že se nesmí na dies. dat kat z benzina!

A takový postřeh moje žena má 2.0i a po půl roce asi před měsícem jí konečně přesta kat hrčet a jezdí konečně bez hrkotu, víte co to je říkat denně vydrž, to přestane? (kovářova kobyla .....) Ale to byl asi tlumič za katem. No prostě není kdy..
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 10:19 am    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
hele,normalne,da se dovnitr trubka,emise to nepoznaj,ale ta na vykonu 100procentne,bude to lepsi svezeni,zvyseni hlucnosti minimalni,ja ho tam nemam uz z vyroby

Presne tak kolega ho ma taky vyndanej (1.9TD) a vevnitr se nic nepozna, zvenku ma auto trosku kovovejsi zvuk, motor je podstatne zivejsi..
_________________
X1 1.9TD liftback
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fana



Založen: 2.9.2007
Příspěvky: 12
Bydliště: Prágl

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 1:51 pm    Předmět: Citovat

hoj kuci ja tam nemam kat uz asi 20tis km a jezdim bez problemu.Fana
_________________
X2 1.9TD break,klima
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 2:43 pm    Předmět: Citovat

fana napsal:
hoj kuci ja tam nemam kat uz asi 20tis km a jezdim bez problemu.Fana


Prosím tě, a je slyšet nějaký zvukový rozdíl, nebo je to stejný? Rolling Eyes Question
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 3:08 pm    Předmět: Citovat

Klucí musíte jezdit rychle, aby zvuk zůstával za váma - pkus o žert Rolling Eyes
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fana



Založen: 2.9.2007
Příspěvky: 12
Bydliště: Prágl

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 4:51 pm    Předmět: Citovat

roliva napsal:
fana napsal:
hoj kuci ja tam nemam kat uz asi 20tis km a jezdim bez problemu.Fana


Prosím tě, a je slyšet nějaký zvukový rozdíl, nebo je to stejný? Rolling Eyes Question
Tak nějak jsem ve zvuku rozdíl nepoznal,líp to jede to jo Laughing Laughing
_________________
X2 1.9TD break,klima
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 04, 2007 6:25 am    Předmět: Citovat

jira napsal:
Klucí musíte jezdit rychle, aby zvuk zůstával za váma - pkus o žert Rolling Eyes


No když jedu i pomalu, tak tomu ujíždím, páč mi to drnčí jen na volnoběh a stačí uknout do akcelerátoru a je klid Very Happy Ještě najedu cca 3tis Km a jedu na výměnu oleje a nechám ho vyndat a budu jezdit bez katu a v klidu Mr. Green Idea
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2007 7:53 pm    Předmět: Citovat

Tak hotovo - vyřešeno. Nakonec se ukázalo, že drnčel jen plech nad katalyzátorem, takže snad dál splòuji i emise. Plech je znovu přichycen jak má být a výfuk je dobrý.

Jen se mi zdá, že to teď na volnoběh uvnitř auta dost jakoby duní. A zase stačí přidat jen zlehka plyn a je klid. Nevíte někdo co s tím? Question Exclamation Rolling Eyes
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)