Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kontrolky na bocni airbagy a ABS
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po září 03, 2007 4:20 pm    Předmět: Kontrolky na bocni airbagy a ABS Citovat

Ahoj lidi,na te nasi Xantii HDi je urcite ABS a mame tam take bocni airbagy.
Vim,ze budu za pitomce,ale maji ty bocni a-bagy na palubce nejakou kontrolku,nebo je sdruzena s prednimi?
K tomu ABS,to ma urcite nejakou kontrolku,ale ma se rozsvitit napriklad pri startu a sepnuti klicku?
Situace je takova,ze se pri zapnuti klicku rozsviti predni airbagy,a ABS ani bocni nikoliv.Jinak jeste nema HDicko kontrolku na vodu v paliv.filtru?toto se mi take nerozsviti.

Zaverem mi kdyztak popiste,kde maji ty ´kontrolky byt,abych vedel kde je mam hledat.Dikes JiRaY

P.S.domnivam se,ze tam toto vse ma byt,ale byvaly majitel je z duvodu jejich nefunkcnosti odpojil,aby mu to nebilo do oci,nebo na nich vybouchaly zarovky
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: po září 03, 2007 4:49 pm    Předmět: Citovat

No já mám taky boční airbagy, mám vidět označení jak z boku opěradla na čalounění, tak mám na spodní liště sedáku samolepku, že mám boční airbagy. Jos, sou 2 kontrolky, lae teď si nevybavuju ja vypadaj Embarassed , sou na pravý straně přístrojovky.
ABS kontrolka se má po zapnutí klíčku rozsvítit na cca 2 sekundy, s airbagama to bude podobný.
Třá máš jen prasklou žárovku.
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po září 03, 2007 5:51 pm    Předmět: Citovat

Podívej se do manuálu, popřípadě si ho stáhni z www.citroen.cz
Máš tam vyobrazený kontrolky a popsaný, který mají při jaké poloze klíčku svítit.
MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: po září 03, 2007 7:13 pm    Předmět: Citovat

snad ti trošku pomůže toto: http://www.xantiaclub.cz/gallery.php?modul=gallery&akce=obrazek_ukaz&obrazek_id=2463
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 12:51 pm    Předmět: Citovat

Diky,kdyby ste meli este nejaky informace,tak je uvitam
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Mad



Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 131
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: čt září 06, 2007 10:24 am    Předmět: Citovat

No já mám X2 1,8 16V 2000 a mám kontrolku pro boční airbagy přímo nad pímenem "E" v nápisu CITROEN (je to "přehlasovaný e" ale nemůžu to na klávesnici najít) . Je podobná kontrolce nezapnutýho pásu (ta je hned pod ní), jen je vedle tý postavičky z boku přikreslenej pytel. Normální airbag mám ob jedno okýnko vlevo jako nápis AIRBAG. Na těch návodech .pdf to neni kvůli černobílosti dost jasně patrný, ale mám k autu i originál holandskej návod, tak listuju současně i v něm. Very Happy
Kontrolka bočních airbagů mi zhasíná až po normálních, takže to asi spřažený dohromady neni.
_________________
X2 1,8 16V Break 6/2000 metalíza Modrý Maurícius
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: čt září 06, 2007 12:18 pm    Předmět: Citovat

Tuhle jsem někde na webu našel tohle schéma ABS. Netuším ke které verzi auta ani r.v. je to určeno (ani nevím, jestli je to na Xa Confused ), ale snad to někomu k něčemu bude, aspoò pro orientaci.

Kontrolka vody v naftě snad zmizela už u všech X2, možná i dříve. Snad údajně kvůli nespolehlivosti tohoto čidla (což mohu jen potvrdit Twisted Evil ). Jakmile jsem jej u X1 znovuzapojil, svítí si tak, jak se mu zlíbí. Možná zkusím ještě pročistit kontakty, ale asi ho pak stejně odpojím.

Ostatně, v servisní knížce píšou, pokud si dobře pamatuji, při každé druhé výměně oleje (tedy každých 30000km) vyměnit filtr paliva a VYČISTIT nádobku od vody.
Kdopak tohle poctivě dělá?

Pavel

P.S. Zkuste i tento link: http://www.oto.to/schematy.html spousta pěkných dokumentů.

JiRaY napsal:
Diky,kdyby ste meli este nejaky informace,tak je uvitam

_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: čt září 06, 2007 5:41 pm    Předmět: Citovat

dik chlapi,funguje vam ta kontroka zapnuti pasu?
jinak sem zjistil,ze asi bocni abg.namam,na sedackach sou origo nasivky airbag,ale parany nebyly,a prej by to melo u sedacek s bocnim bagem bejt hoodne tvrdy boky,a interier je puvodni,cidlo abs uz mam,akorat mam nekde hodne spatnou kostru teplomeru,teplota chodi podle otacek .Diky
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wamper



Založen: 20.2.2007
Příspěvky: 27
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt září 06, 2007 6:34 pm    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
dik chlapi,funguje vam ta kontroka zapnuti pasu?
jinak sem zjistil,ze asi bocni abg.namam,na sedackach sou origo nasivky airbag,ale parany nebyly,a prej by to melo u sedacek s bocnim bagem bejt hoodne tvrdy boky,a interier je puvodni,cidlo abs uz mam,akorat mam nekde hodne spatnou kostru teplomeru,teplota chodi podle otacek .Diky

Jak má funkovat kontrolka se symbolem pásu by mě taky zajímalo...mě to nesvítí vůbec (žárovky jsem měnil)...u jinejch aut to bylo tak, že svítila několik vteřin po zapnutí klíčku, jen jako upozornění "zapni si pás".
Jinak kontrolka bočních airbagů je podle mě nezávislá na předních, mě svítí po zapnutí klíčku o chvilku dýl, než ta od předních. Po koupi auta mi to nesvítilo vůbec, na diagnostice to hlásilo chybu bočních airbagů, ale šlo to vymazat a už se to nevrátilo. Po demontáži palubky jsem zjistil, že žárovka v kontrolce bočních byla vyndaná, zřejmě aby to pořád nesvítilo. Nyní stav viz výše...
Jo, a ty boční airbagy mám krytý takovou plastovou lištou, jako že nejsou přímo v sedáku, jestli jsem teda pochopil, jaks to myslel s tím, že to nebylo páraný...
_________________
X2 Break 1.8i 16V URŠULA Exclusive 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: čt září 06, 2007 6:43 pm    Předmět: Citovat

řek bych wampere že máme moc starý auta na to, aby nám svítila kontrolka "nepřipoutání se", že to maká až od '99 bo '00. Jinak s kontrolkama pytlů s tebou souhlasím. ééé boční pytle sou v opěradlech z boku......
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wamper



Založen: 20.2.2007
Příspěvky: 27
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt září 06, 2007 6:53 pm    Předmět: Citovat

Buchta napsal:
řek bych wampere že máme moc starý auta na to, aby nám svítila kontrolka "nepřipoutání se", že to maká až od '99 bo '00. Jinak s kontrolkama pytlů s tebou souhlasím. ééé boční pytle sou v opěradlech z boku......

Sem nijak nezkoumal, kde ty boční airbagy přesně jsou, ale ten krycí plast s nápisem airbag mám dole, "vedle a pod" sedákem, jinými slovy mezi prahem a sedačkou. Ale jestli pod tím opravdu je, to jsem nehledal. Jsem línej jít ven na to kouknout nebo vyfotit, je tam kosa, ale pokud by byl zájem, tak to během zítřka můžu udělat.
_________________
X2 Break 1.8i 16V URŠULA Exclusive 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel M.



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 26
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt září 06, 2007 7:01 pm    Předmět: Citovat

Mně kontrolka zapnutí pásů funguje, teda kontroluje se jen pás u řidiče. A svítí pořád, dokud ho nezapnu.
_________________
X2 1.8i/16V, 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wamper



Založen: 20.2.2007
Příspěvky: 27
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt září 06, 2007 7:04 pm    Předmět: Citovat

Pavel M. napsal:
Mně kontrolka zapnutí pásů funguje, teda kontroluje se jen pás u řidiče. A svítí pořád, dokud ho nezapnu.

Tak že bych to měl jen rozbitý? Pokud o tom někdo víte něco bližšího, napište pls...
_________________
X2 Break 1.8i 16V URŠULA Exclusive 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel M.



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 26
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt září 06, 2007 7:18 pm    Předmět: Citovat

V návodu je napsaný, že kontrolka svítí při zapnutém zapalování a nezapnutém pásu řidiče. Pokud to nesvítí, tak buď žárovka, nebo spínač v pásu v tý hlavici.
_________________
X2 1.8i/16V, 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzejpi



Založen: 13.3.2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: pá září 07, 2007 10:14 am    Předmět: Citovat

wamper napsal:
Buchta napsal:
řek bych wampere že máme moc starý auta na to, aby nám svítila kontrolka "nepřipoutání se", že to maká až od '99 bo '00. Jinak s kontrolkama pytlů s tebou souhlasím. ééé boční pytle sou v opěradlech z boku......

Sem nijak nezkoumal, kde ty boční airbagy přesně jsou, ale ten krycí plast s nápisem airbag mám dole, "vedle a pod" sedákem, jinými slovy mezi prahem a sedačkou. Ale jestli pod tím opravdu je, to jsem nehledal. Jsem línej jít ven na to kouknout nebo vyfotit, je tam kosa, ale pokud by byl zájem, tak to během zítřka můžu udělat.



Myslím že popisuješ jen ozdobný plast okolo sedačky, na kterém je samolepka airbagu, protože jinak ji není kam fláknout. U spolujezdce budeš mít ještě škrtlou dětskou sedačku. Ale pytle jsou skutečně v opěradle, jen na to můžem koukat jak chceme, poznat to nejde. Některý auta mají takový plastový deklík, xanta ne.
A s kontrolkou pásů to bude myslím jako s jinou výbavou. Kus od kusu jinak. Mám v okolí šest xantoušků a každý je vybavený úplně jinak. Můj samozřejmě nejlíp Laughing . Myslím, že kontrolka pásů nesvítí ani u jednoho z těch šesti. Ale krk bych na to nevsadil.
_________________
Citroen Xantia 2, 1.8 16V, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)