Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vadné LCD v palubovce X2.

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gram_cz



Založen: 8.8.2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: ne srpen 19, 2007 4:44 pm    Předmět: Vadné LCD v palubovce X2. Citovat

Jsem čerstvým majitelem X2. Asi po 2 dnech od koupě se mi začaly ztrácet údaje na LCD na palubní desce (tachometr). Navíc jsem si všimnul, že v paluboovce nesvítí 2 žárovky, tak jsem se rozhodl ji vytáhnout a jak jsem se dočetl tady na fóru, zkusit propájet spoje. Propájení sice nepomohlo, ale na závadu jsem nakonec přišel. LCD je s deskou propojeno pružným plošným spojem. Ten je k samotnému LCD buď nějak přilepen, nebo možná napařen. Zjistil jsem, že polovina toho plošòáku je od kontaktů LCD odlepena. Zkoušel jsem všechno možné, dokonce i nahřát opatrně pájkou ten plošòák, v domění, že se možná zase přilepí, ale bez výsledně.

Nemáte někdo s tímhle problémem zkušenost, nebo nevíte jestli se dá sehnat nové LCD jako náhradní díl?

Díky za každou odpověď.
_________________
X2, sedan, 1.8i 16V, r.v. 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gram_cz



Založen: 8.8.2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: st září 05, 2007 11:18 pm    Předmět: Citovat

Problém je vyřešen.

Postup byl následující:

Lcd jsem vyndal z palubní desky. Jde to trochu blbě. Musí se sundat přední krycí plexi budíků, opatrně odlepit tu šedou nálepku, co kryje budíky (stačí nadzvednout v místě LCD) a LCD vycvaknout ven. Koupil jsem si vodivý lak EL2 (má v sobě částečky stříbra a stojí něco kolem 190Kč). Je to trochu drahé, vzhledem k velikosti té lahvičky, ale stálo to za to. Opatrně jsem odlepil ten plošòák od LCD. Jelikož jsem při mých předešlých pokusech o opravu trochu poničil kontakty na tom plošòáku, tak jsem musel cca 5mm odstřihnout a žiletkou jsem opatrně oškrábal krycí vrstvu vodičů. Tak jsem vyrobil nové kontakty (Je potřeba to škrábat hodně opatrně, aby jste neseškrábli i tu vodivou vrstvu). Pak jsem každej kontakt opatrně malým štětečkem potřel vodivým lakem, nechal chvilku zavadnout a přiložil na LCD.
Výsledkem je, že LCD zobrazuje všechny segmenty naprosto perfektně.

Ještě jedna dobrá rada. Před použitím toho vodivého laku je potřeba ho rozmíchat od spodu lahvičky, nejlíp nějakou špejlí. Všechny vodivé částečky jsou totiž sedlé na dně. Zatřepání nestačí!

Doufám, že tyhle moje těžce nabyté zkušenosti budou někomu k užitku. Wink
_________________
X2, sedan, 1.8i 16V, r.v. 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)