Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Připevnění kompresoru klimy -Xa 1.9 Td

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kolda



Založen: 28.7.2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: st srpen 29, 2007 1:20 pm    Předmět: Připevnění kompresoru klimy -Xa 1.9 Td Citovat

Po zakoupení Xantie 1.9 TD mi asi po ujetí 150 km praskla olejová vana - prodávající při přetěsnění vany před prodejem přišrouboval kompresor klimatizace na 2 šrouby na spodních nálitcích vany, a ty to samozřejmě nevydržely. Teď už mám vanu jinou a řeším problém připevnění kompresoru klimy. Někdo tvrdí, že jsou nahoře dva šrouby - do každého držáku jeden (tedy celkem 4 šrouby, dva nahoře a dva dole), jiný názor ze zase jeden dlouhý šroub přes oba držáky. Nevíte někdo jak to má být origoš. Pokud tam budou nahoře dva šrouby, tak podle mne musím demontovat i alternátor a čerpadlo hydrauliky. Samozřejmě nejlepší by bylo nějaké foto.. Díky za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: st srpen 29, 2007 7:09 pm    Předmět: Citovat

ahoj koldo,sice ti asi neporadim,ale mam stejny problem:mam jeblou vanu-hlinikovou a tece cimdal vic -jestli muzu bejt vlezlej-kde jsi ji sehnal?a nemas jeste kontakt na nekoho kdo ji ma?nedaval jsi tam plechovou? ta nema uchyty na klimu
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kolda



Založen: 28.7.2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: st srpen 29, 2007 7:54 pm    Předmět: Citovat

Je to jednoduchý, vanu vyndej, vem jí s sebou a vyraž na vrakoviště. Já jsem jich prošel spoustu a většinou říkali že mají, jenže při porovnání to byl jiný typ. Nakonec jsem sehnal od známýho opravenou - zavařenou. Ale když už to budeš vyndavat, tak by jsi se mohl podívat, jak je to s těma šroubama.... Bohužel na žádném vrakáči nebyl kompresor klimy přišroubovaný na vaně. Jo a vetšinou prodávají vanu i s motorem, těch sem tam taky pár viděl... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kolda



Založen: 28.7.2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2007 10:31 am    Předmět: Citovat

Neříkejte mi, že jste ještě nikdo nesundaval olejovou vanu u motoru s klimou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MILIN



Založen: 14.8.2007
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2007 9:07 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Koldo,kompresor klimy je připevněn 4 šrouby,dostaneš se jen na spodní,takže skutečně musí ven altík i čerpadlo hydrauliky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kolda



Založen: 28.7.2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2007 9:46 pm    Předmět: Citovat

Takže díky za radu. O víkendu se na to vrhnu a snad se zadaří. Teď už chápu, proč to původní majitel před prodejem přišrouboval jen na dva šrouby. Ještě se ale děsím toho, proč vůbec sundaval olejovou vanu. Doufám, že to bylo jen kvůli přetěsnění.... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2007 9:54 am    Předmět: Citovat

no,a to ja prave nemuzu,jiny auto nemam,potreboval bych vedet,kde by mi ji prodali,vsude rikali jen motor
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kolda



Založen: 28.7.2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2007 4:58 pm    Předmět: Citovat

Tak zkus třeba vrakoviště Sluštice. Nemám z nich moc dobrej pocit, ale občas se tam nechá něco sehnat.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2007 9:08 pm    Předmět: Citovat

APK chrastany-tam jsem to uz zkousel-maji jen benziny,a navic jen celej motor,dale slustice myslim taky,nikdo mi nechtel prodat jen vanu,vzdy celej motor
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fana



Založen: 2.9.2007
Příspěvky: 12
Bydliště: Prágl

PříspěvekZaslal: ne září 02, 2007 1:12 pm    Předmět: Citovat

Hoj kuci zkusil bych dovozauta,maj na netu stránky,je to někde u kolína(pečky nebo tak nějak).jinak když jsem repasoval kompresor klima,tak je fakt na čtyřech šroubech,chceto sundat kolo u spolujezdce,plasty podběhu a sundal jsem jen napínací kladku(abych dostal ven poslední šroub).jinak celkem pohodová práce.houpání zdar Fana. Wink
_________________
X2 1.9TD break,klima
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: ne září 02, 2007 1:24 pm    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
ahoj koldo,sice ti asi neporadim,ale mam stejny problem:mam jeblou vanu-hlinikovou a tece cimdal vic -jestli muzu bejt vlezlej-kde jsi ji sehnal?a nemas jeste kontakt na nekoho kdo ji ma?nedaval jsi tam plechovou? ta nema uchyty na klimu

Nepadlo tu za kolik je vana na vrakaci, ale pokud neni vana zmastena a je pouze rupla, tak bych nic neschanenel a zajel do prvni firmy, kde se zabyvaji varenim hliniku trosku na urovni a nechal ji zavarit. Ja jezdim do nedaleke vsi, kde je svarecska skola, ale vari vetsinou rybari, klimatizaci, mlikari atp. Za vyvareni motocyklovych karteru na veterana jsem dal od 100 do 200 kacek.
_________________
X1 1.9TD liftback
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)