Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Stabilizační tyč

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Luky



Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 12:12 pm    Předmět: Stabilizační tyč Citovat


Přátelé,nevím jestli se něko z vás s tímto setkal.
Stala se taková divmá věc.Po výměně silentloků ,které drží celou sta.tyč(mám na mysli sta.tyč přední nápravy),se celá tyč během provozu(cca 1 týden)posunula do pravé strany ve směru jízdy a to o té míry že se opírá o pravé rameno.Vydává zvuky jako když bouhá kov na kov,protože to není jako ale doopravdy.Nechápu proč se tak děje,protože ke stab.tyči jsou připojeny už jenom kosti a ty jak známo mají klouby a svým zpusobem by na tyč neměly přenášet boční síly.Nutno podotknout že kosti jsou nové,gumy jsem měnil 2x,jelikož jsem si nebyl jist průměrem(22).
Takže vás prosím o radu,předem děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ladas



Založen: 31.12.2006
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31, 2006 7:02 pm    Předmět: Re: Stabilizační tyč Citovat

Luky napsal:

Přátelé,nevím jestli se něko z vás s tímto setkal.
Stala se taková divmá věc.Po výměně silentloků ,které drží celou sta.tyč(mám na mysli sta.tyč přední nápravy),se celá tyč během provozu(cca 1 týden)posunula do pravé strany ve směru jízdy a to o té míry že se opírá o pravé rameno.Vydává zvuky jako když bouhá kov na kov,protože to není jako ale doopravdy.Nechápu proč se tak děje,protože ke stab.tyči jsou připojeny už jenom kosti a ty jak známo mají klouby a svým zpusobem by na tyč neměly přenášet boční síly.Nutno podotknout že kosti jsou nové,gumy jsem měnil 2x,jelikož jsem si nebyl jist průměrem(22).
Takže vás prosím o radu,předem děkuji


Ahoj Luky,doporučuji zkontrolovat dotažení šroubů silentbloků.Tato závada je většinou způsobena nedodržením servisních postupů,což (mimo jiné) v praxi znamená výměnu všech samojistných matic za nové,a dotažení šroubů na 85Nm (př. silentbloky ramen a stabilizátoru).Pokud toto není dodrženo,je možné že otřesy způsobené provozem povolí některou z matic, v Tvém případě na pravé straně.Další možnou příčinou by byla záměna silentbloku verze sedan a break,které se liší průměrem(kombi 23 mm sedan 22 mm),ale to jsi sám vyloučil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luky



Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31, 2006 7:53 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za radu.Nakonec jsem tam doopravdy vrátil ty úplně původní silentbloky.Na rozdíl od těch nových mají navíc v sobě jakési kovové pouzdro.Od té doby se tyč už ani nehla,já vím zní to divně,ale je to tak.
Jenomže pořídit takový originální silentblok příjde na nemalý peníz.Za tyhle jsem dal něco okolo tovky za kus,ale originál je o 1000 % dražší Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ladas



Založen: 31.12.2006
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 03, 2007 8:54 pm    Předmět: Citovat

Luky napsal:
Děkuji za radu.Nakonec jsem tam doopravdy vrátil ty úplně původní silentbloky.Na rozdíl od těch nových mají navíc v sobě jakési kovové pouzdro.Od té doby se tyč už ani nehla,já vím zní to divně,ale je to tak.
Jenomže pořídit takový originální silentblok příjde na nemalý peníz.Za tyhle jsem dal něco okolo tovky za kus,ale originál je o 1000 % dražší Crying or Very sad


Tedy upřímně,ta poznámka o kovových pouzdrech v silentbloku stabilizátoru mě zaráží,protože nic takového tam já osobně nemám(X1 Break 2.0 16V 11/96).Kovová pouzdra mám na předním a zadním silentlbloku ramene a na originálních silentblocích stabilizátoru od Citroenu jsem je taky neviděl.No pro jistotu si to ještě vyhledám.Tak a Ti dobře houpe a nezlobí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)