Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

nové auto

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Moje příští auto
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cervik



Založen: 26.2.2009
Příspěvky: 13
Bydliště: Žilina,Slovensko

PříspěvekZaslal: so březen 27, 2010 10:13 pm    Předmět: nové auto Citovat

Ahoj tak vám oznamujem že už nie som majite¾om xantie 1,8 16V r.v.11/96

Predal som ho . Mal som ho rok a pól a celková spokojnos.

Kúpil som PEUGEOT PARTNER TEPEE 1,6 HDI 75 PS

Francúzom som ostal verný.
Ïakujem vám za všetky rady ktoré boli presné a trefné.

Ak by bolo viac peòazí bol by som si kúpil C5 2,7 ale na to nebolo.
Jazdené som nechcel,mal som po krk opráv skrz zanedbanej údržby,
bu¾ami čo nevedia da raz za čas skontrolova poriadne auto.

A BERLINGO bolo drahšie a v princípe mám to isté auto.


Predsa hydra je hydra .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: po březen 29, 2010 7:50 am    Předmět: Citovat

Tak ve¾a šastných km a v dobrom spomínaj na Xantiu! Wink
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96


Naposledy upravil peter7777 dne ne srpen 22, 2010 1:38 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bog-fran



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 184
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 9:13 pm    Předmět: Citovat

Tak já jak doufám letos taky vystoupim z řad xantiaclubu, xantie pujde (pokud ji ještě někdo koupí) do světa a já se poohlížim po nějakým japonci, francouze do baráku už opravdu ne. Starej 1,9 TD motor teda 100% spolehlivej, tam bylo všechno v pořádku, ale dalších závad už bylo tolik... Za ty tři roky co jí mam: nefunkční centrál, vyrezlé úložiště tlumičů, padající nafta, po roce opět padající nafta z jinýho důvodu, prasklá hydraulická trubice, po opravě opět někde průnik lhm, zatim nezjištěno kde, v létě praskl chladič, věčně praskající žárovky v palubce, nefunkční abs, v zimě zadrhávající posilovač řízení... K tomu samozřejmě běžná údržba jako dofuk koulí, čepy atd. No už na to nemam nervy. Beru že je to starý auto, ale přeci jenom jsem nečekal až takové problémy, nebo spíš v takovým množství.
_________________
r.v.95 1,9TD - už sešrotovaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dude



Založen: 10.1.2009
Příspěvky: 120
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 7:07 am    Předmět: Citovat

bog-fran: Tak přeju, aby jsi vybral dobře. Ono co jsi tu vypsal zase není tak moc na 15 let stary auto.
Kromě těch spotřebních věcí (co budou všude - chladič, čepy,...) jsou blbý jen ty klobouky.
Že urezla trubka LHM, s tím se snad počítá - mě to ještě nepotkalo, ale až se to stane, tak se zrovna divit nebudu.
Že se foukají koule, s tím se snad taky počítá...

Já zrovna už z Xantie taky nejsem až tak vydřenej, ale vozí mě každý den do práce a zatím je i spolehlivá.
Vedle toho mám ještě TDi Vento a teď zrovna jsem musel udělat komplet přední brzdy ( i s třmeny - byly úplně nahadry - jak jsem to zdědil) + zadní tlumiče a taky jsem tam hned za 10kkč.

Prostě starý auta no.
_________________
Xantia Combi - Opera - 2.0 16V LPG, 7/99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MacoLM



Založen: 17.11.2007
Příspěvky: 163
Bydliště: Martin / Slovensko

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 8:59 am    Předmět: Citovat

no jedna vec je stare auto, ale auto sme kupili ako 6 rocne, a uz majitel pred nami opravoval polamane kable vo vsetkych prechodoch dvier... aj v kufri... tak to je pekna vizitka koncernu PSA... takze zivotnost elektroinstalacie je do 5 rokov?
co sa tyka motoru 1,9TD, tak je to naozaj drziak
_________________
X2 1.9TD rv. 1999 Break
klima, abs, 4xabg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
€mo



Založen: 3.10.2008
Příspěvky: 62
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 12:36 pm    Předmět: Citovat

MacoLM napsal:
... takze zivotnost elektroinstalacie je do 5 rokov?


zivotnost "auta" je 5 rokov, to len my to vdaka nasim platom tocime do bezvedomia...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bog-fran



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 184
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 8:12 pm    Předmět: Citovat

Samozřejmě jsem psal že čepy atd jsou běžný věci, psal jsem jenom že jsem je dělal k tomu všemu, ale prostě jsem pořád něco řešil. Ten chladič mi nepřijde zrovna normální, aby jen tak prasknul, to samé ta hydrotrubka, nebyla vyrezlá, on je to nějaký hliník nebo co, dokonce nepraskla ani v žádným z ohybů, na to kolik jich tam je, ale hezky v rovným úseku prostě praskla a rovnoměrným čůrkem prýštila půl roku stará lhm vesele ven... Ještě že v práci přicházim do styku s minerální hydraulickou kapalinou, kterou jsem nalil, vzal sebou do zásoby a hurá do Loun za panem Sukem, kterej je na hydrauliku frajer a na počkání dal do kupy, tímto opravdu doporučuji, jezdil jsem tam i na dofuk. No a s tim že jsem dojel na ten jiný hydr. olej, tak samozřejmě průplach, nová lhm... Prostě samý překvápko. Nebýt těhle věcí, tak je to hezký, pohodlný, motorově spolehlivý auto.
_________________
r.v.95 1,9TD - už sešrotovaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: pá duben 16, 2010 9:37 am    Předmět: Citovat

MacoLM napsal:
no jedna vec je stare auto, ale auto sme kupili ako 6 rocne, a uz majitel pred nami opravoval polamane kable vo vsetkych prechodoch dvier... aj v kufri... tak to je pekna vizitka koncernu PSA... takze zivotnost elektroinstalacie je do 5 rokov?
co sa tyka motoru 1,9TD, tak je to naozaj drziak

Tady na ty případy mám vždy stejnou odpověď:
a)posrat se může kdykoliv cokoliv a na každém autě,nejen xantii
b)když koupíš ojeté NIKDY nevíš v čem se kdo kde kdy přesně mohl hrabat a hrabal,v podstatě je to fakt zajac v pytli,počítat se musí se vším.
Konkrétně se lámou hlavně kabely v pátých dveří a například s tímto já jsem neměl nikdy problém,auto mám 7 rok a je to ročník 98.
Možná to dělal holanďan přede mnou možná ne,chci tím říct,že tyto "závady" nic nevypovídají o celkových kvalitách toho či onoho auta.Není bezporuchové auto,to jen media živí legendy toyot,W-VAGENÙ a škodovek

Laughing zkusme si tyto auta servisovat jak např.5-10 nebo 15 leté...
to je odpověd i pro závady bog-frana(chladič+hydra)-osobně nikdy sebemenší problém-naopak.Buď tvá trubka nebyla origo,ale to by jsi nejspíš poznal,nebo prostě vada materiálu,únava atd...co je na tom divného,když je auto z roku95?Víte jak dnes dlouho vydrží dnešní modely???Já to radši ani nechci kolikrát vědět Confused
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bog-fran



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 184
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: so duben 17, 2010 1:07 pm    Předmět: Citovat

sima napsal:
...media živí legendy toyot,W-VAGENÙ...


Legendy? No kdo nezná, nevěří. Toyota je fakt spolehlivá. Někdo už tu psal, "v toyotě jsem neměnil ani žárovky ve světlech, natož v přístrojovce...", v rodině máme desetiletou toyotu která je denně v provozu a celou dobu absolutně bez závad. Samozřejmě netvrdim že všechny xantie jsou stejně poruchový, ale mě ta moje bohužel vyškolila. Chápu že kdo je s ní spokojenej, pujde do citroena opětovně, já ne.
_________________
r.v.95 1,9TD - už sešrotovaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš.H



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 220
Bydliště: okr.Třebíč

PříspěvekZaslal: so duben 17, 2010 6:47 pm    Předmět: Citovat

No vidíš, a já jsem se od Toyoty Coroly velice rád vrátil zpět k Citroenu. Ale dobré auto to je, nepopírám, jenže Xantia mi prostě sedí líp. Prošel jsem si už pěknou řádku aut od Škodivek, Fiat, VW, Opel, Peugeot, BX a Xantia, Corolla a všechny auta mi sloužily spolehlivě. Snažím se závadám předcházet správnou údržbou a daří se mi to. Kdo se v tom nevyzná, tak má mít svého dvorního mechanika, který mu to jeho auto bude pravidelně sledovat a ne až řešit poruchy.
Já na Xantii nedám dopustit, taková Octavia TDi, se kterou občas jedu se s ní nedá srovnávat Twisted Evil
_________________
BX 19TZD
X2 2,0HDi break Millésime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 8:08 pm    Předmět: Citovat

MacoLM napsal:
no jedna vec je stare auto, ale auto sme kupili ako 6 rocne, a uz majitel pred nami opravoval polamane kable vo vsetkych prechodoch dvier... aj v kufri... tak to je pekna vizitka koncernu PSA... takze zivotnost elektroinstalacie je do 5 rokov?
co sa tyka motoru 1,9TD, tak je to naozaj drziak


Levé zadní beru, ale všechny? Asi ji používali jako prolézačku, jinak to není možné.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MacoLM



Založen: 17.11.2007
Příspěvky: 163
Bydliště: Martin / Slovensko

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 8:00 am    Předmět: Citovat

Jozef2 no ved to ze vsetky. teda upresnim - vsetky silove kable - na stahovanie okien a zadne na zohrievanie skla... tie tenke vydrzali. polamali sa len hrube. v kazdych dverach...
_________________
X2 1.9TD rv. 1999 Break
klima, abs, 4xabg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 9:57 pm    Předmět: Citovat

bog-fran napsal:
sima napsal:
...media živí legendy toyot,W-VAGENÙ...


Legendy? No kdo nezná, nevěří. Toyota je fakt spolehlivá. Někdo už tu psal, "v toyotě jsem neměnil ani žárovky ve světlech, natož v přístrojovce...", v rodině máme desetiletou toyotu která je denně v provozu a celou dobu absolutně bez závad. Samozřejmě netvrdim že všechny xantie jsou stejně poruchový, ale mě ta moje bohužel vyškolila. Chápu že kdo je s ní spokojenej, pujde do citroena opětovně, já ne.


To jsem psal já,a za tím si stojím Laughing ,vážně to tak bylo,taky už asi do citroona nepujdu,zaprvý jich mám slušnou zásobu(Xa HDi,Xa TD,BX TD),a zadruhý poruchovější auto by člověk těžko našel Very Happy

No,a taky je mám tak nějak rád,protože jinak už bych to hodil do šrotu Very Happy
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: pá duben 23, 2010 11:37 am    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
bog-fran napsal:
sima napsal:
...media živí legendy toyot,W-VAGENÙ...


Legendy? No kdo nezná, nevěří. Toyota je fakt spolehlivá. Někdo už tu psal, "v toyotě jsem neměnil ani žárovky ve světlech, natož v přístrojovce...", v rodině máme desetiletou toyotu která je denně v provozu a celou dobu absolutně bez závad. Samozřejmě netvrdim že všechny xantie jsou stejně poruchový, ale mě ta moje bohužel vyškolila. Chápu že kdo je s ní spokojenej, pujde do citroena opětovně, já ne.


To jsem psal já,a za tím si stojím Laughing ,vážně to tak bylo,taky už asi do citroona nepujdu,zaprvý jich mám slušnou zásobu(Xa HDi,Xa TD,BX TD),a zadruhý poruchovější auto by člověk těžko našel Very Happy

No,a taky je mám tak nějak rád,protože jinak už bych to hodil do šrotu Very Happy

...niet sa čomu čudova po to¾kých citroenoch,že už ďalší nebudeš chcie... Verím ti ,že ich máš plné zuby furt opravova atd. ,ale taká nová C5 by a určite oslovila! Idea Wink
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Moje příští auto Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)