Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

oprava předního skla

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
milkos



Založen: 5.1.2008
Příspěvky: 2
Bydliště: ivančice

PříspěvekZaslal: út červen 24, 2008 6:21 am    Předmět: oprava předního skla Citovat

zdravím všechny kolegy,
měl bych dotaz zda už někdo nechával opravit čelní sklo a s jakým výsledkem.
_________________
mila X1 2,0 16V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Venda-BX



Založen: 17.6.2008
Příspěvky: 54
Bydliště: Třebechovice Pod Orebem

PříspěvekZaslal: út červen 24, 2008 9:41 am    Předmět: Re: oprava předního skla Citovat

milkos napsal:
zdravím všechny kolegy,
měl bych dotaz zda už někdo nechával opravit čelní sklo a s jakým výsledkem.

Pokud máš na mysl nějakou dirku od kamínku tak bez problému ,mně to dělaly asi před rokem a není tam vidět na první pohled nic ,namačkaly tam nějaký lepidlo a pak na to svítily uv lampou.
Ale pokud je to dlouho tak to bude vidět furt díky nečistotám .
Pavouky a podobně větší praskliny se opravovat nedají .Taktéž posekaná sklo atd opravit nejdou . Je lepší jeho výměna za jiné
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Ben



Založen: 24.8.2007
Příspěvky: 44
Bydliště: Vlašim, Domašín

PříspěvekZaslal: út červen 24, 2008 5:11 pm    Předmět: Citovat

Na jaře jsem objevil asi 1cm prasklinu přímo před sebou u dolního okraje skla. V servisu mi ji zevnitř i z venku nahřívali a vyplnili nějakým lepidlem. Vidět sice je, ale není přímo v zorném poli. Stálo to 500.
_________________
Citroen C5 Break, 2.0HDi, r.v.2003
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
swissmade



Založen: 19.2.2007
Příspěvky: 32
Bydliště: Vrbičany

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 3:32 pm    Předmět: Citovat

Už sem měnil čelní sklo, prve tam byla jen malá prasklina, která se pak začala zvětšovat a jelikož to bylo v zimě, tak sem po třech dnech měl pavouka pořádnýho, ještě že sem měl připojištěný čelní sklo, takže sem neplatil ani korunu. Jinak oprava vyšla asi na deset tisíc u origo autoskla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
esprit



Založen: 16.11.2009
Příspěvky: 134
Bydliště: Olomoucký kraj

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2010 8:00 pm    Předmět: Pojistovna a sklo Citovat

Mam takovej blbej dotaz. Nechtel jsem to davat zvlast, tak to pripojuji sem. Borcovi uletla kra z auta a me rozdrtila predni sklo. Mam tam pavouka jako prase. Je problem s pojistovnou, kdyz auto je na me zatim jenom odhlaseno, ale zatim neprihlaseno? Protoze spravne s nim ani nemam tedy jezdit. Bude to jeho pojistovna brat jako pruser a odmitne plnit? Rozhodne jsem uz pretahl dobu, kdy to musim na sebe prihlasit.
S borcem jsem se normalne a slusne dohodl.

A druha otazka, kdyby jste vedeli ze to nepujde. Jak dlouho trva prepis. Je to rychlovka? Mel jsem jen sluzebni, takze jsem to nikdy nemusel resit. Dik chlapi.

Tady jeste nejaky info:
1. K bezplatné opravě zaviněné jiným účastníkem jsou nutné kopie těchto dokladů:

Poškozený:

* kopie velkého technického průkazu
* kopie řidičského průkazu

* při leasingu devinkulace nebo 1. strana leasingové smlouvy

Viník:

* kopie velkého technického průkazu
* kopie dokladu o povinném ručení
_________________
1.6i LPG Holanďan, v provozu od 1998, LPG 8,9/100
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2010 8:16 pm    Předmět: Citovat

Přepis je na 15 minut Idea
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
esprit



Založen: 16.11.2009
Příspěvky: 134
Bydliště: Olomoucký kraj

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2010 8:44 pm    Předmět: Citovat

A bude pojistovne stacit, ze to je na me jen odhlaseno? Mam to v planu pristi mesic, ted bych to mel caru pres rozpocet. Urcite se tu v tom nekdo vyzna.
_________________
1.6i LPG Holanďan, v provozu od 1998, LPG 8,9/100
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2010 8:56 pm    Předmět: Citovat

Tož to netuším, já to přepisuju hned a nemusím pak řešit podobný problémy Wink
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Váňa



Založen: 13.5.2008
Příspěvky: 63
Bydliště: Luka nad Jihlavou

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2010 7:03 am    Předmět: Citovat

I já mám rozbité sklo na autě. Mám připojištění skla na částku 5000Kč se spoluúčastí 500Kč. Na přední sklo je to částka naprosto nedostačující, protože sklo se sensorem deště stojí 22 000Kč. Takže doplatek je neúnosný. Jde to obejít domluvou s někým se zákonného pojištění a jeho snížení bonusu zadši uhradit. Ani bych to nepovažoval za návod na poj. podvod. Sklo snad nikdo nerozbije porušováním vyhlášky.
_________________
X2 2,1 TD Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alex



Založen: 27.8.2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2010 10:11 am    Předmět: Citovat

Váòa napsal:
I já mám rozbité sklo na autě. Mám připojištění skla na částku 5000Kč se spoluúčastí 500Kč. Na přední sklo je to částka naprosto nedostačující, protože sklo se sensorem deště stojí 22 000Kč.

Já jej měnil loni a stálo to "jen" necelých 18 000 i s prací - cena pro pojišovnu. A to je ještě "atermické."
Jinak to připojištění si zruš - s takovými parametry je to dobré tak pro Š120. Taky mi u Wüstenrotu nabízeli připojištění se stejnými parametry, ale nebral jsem ho. Při loòské výměně jsem použil způsob, který popisuješ ve svém příspěvku (pouze na firemní vůz, takže bez doplatku ušlého bonusu Cool ).
_________________
2,0HDi 66 kW, 2001. Žádná raketa, ale to pohodlíčko!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Váňa



Založen: 13.5.2008
Příspěvky: 63
Bydliště: Luka nad Jihlavou

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2010 11:29 am    Předmět: Citovat

Ještě upřesním. Byl jsem to poptat ve fa. AZ sklo v Jihlavě, kde mi našli tu cenu. Může se lišit dle jejich smluvního dodavatele. Práce je údajně zdarma, ale je určitě rozpuštěna v cene skla( jak jinak). O zrušení pojistky uvažuji. Ale už jsem si sám rozbil zadní sklo a tam jsem se vešel. Ta poj. je na všechny skla, ale to přední se fakt nevyplatí.
_________________
X2 2,1 TD Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alex



Založen: 27.8.2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2010 1:52 pm    Předmět: Citovat

Na kolik teda přišlo to zadní? To není špatný nápad. Pokoušel jsem se totiž spravit netopící drátky, ale vydrželo to jen chvilku + samovolně (aniž bych umýval zevnitř zadní sklo nebo něco vozil na platu) odcházejí i ostatní.
Teď v zimě mě to děsně štve Crying or Very sad .
_________________
2,0HDi 66 kW, 2001. Žádná raketa, ale to pohodlíčko!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michal



Založen: 9.5.2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2010 2:58 pm    Předmět: Citovat

tak to je teda docela velká pálka za čelní okno 22 000,- a nákupka teho okna je nějakych 4000,- max 5000,- tak to je teda nářes
_________________
Citroen Xantia break 1,8 16V 99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2010 3:15 pm    Předmět: Citovat

Váòa napsal:
protože sklo se sensorem deště stojí 22 000Kč.


Koukal sem na ceník "Citroen", na Xa přední okno atermické s dešovým senzorem , komplet s gumou a vším potřebným stojí v citroenu pro normálního smrtelníka cca 10995,- kč i s DPH, kat.čís. 8116S2 . Tak to si vzali zbytek za práci Rolling Eyes , to je docela mazec, a při úvaze, že nákupka skla je minimálně 30% dolu ... asi budu měnit autoskla , zlatej důl Idea
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2010 5:56 pm    Předmět: Citovat

Laughing nic moc nedělám,jsem bohatý mám skloservis..viď josef 2 Wink
No tu jeden servis taky navalil přes pojistku jedné dámě palbu 22000.Normální cena je se senzorem cca 6000-6500 komplet.Myslím ne atermické.Přes pojištovnu asi těch 10-11000 max.Mám pojištěné skla všechny na 10000 spoluúčast 10%,mě se to vyplatí protože i tak platím pojistku včetně připojištěné skel celkově 3000 kč ročně.
Auto-2000kč+skla rovný 1000kč.
Chce to jen obvolat nejbližší skloservisy,cena 22000 je fakt zlodějna jak vrata Shocked(tedy pokud to má člověk pojištěno na určitou částku a nechce moc doplácet).
DRUHÁ věc je,že to někteří lidi neřeší,páč to cvaká pojištovna a jsou kolikrát domluveni-skloservis+pojištovna.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)