Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výška auta
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 31, 2009 11:20 pm    Předmět: Re: První vyšší poloha Citovat

esprit napsal:
Kdy používáte tu první vyšší polohu? V manuále jsem si přečetl, že je pro pomalou jízdu při nerovnostech. Tak mne zajímá co si představujete pod pojmem pomalá jízda.
A co hrozí, kdyby člověk se zapomněl a nechal auto v té zvýšené poloze a mastil to normálně jak je zvyklej. Jestli něco hrozí, nebo by se jen zhoršily jízdní vlastnosti.
A ještě jestli můžu auto, když vím, že mne čeká nějaká hnusná cesta, zvednout za jízdy a pak za jízdy znovu spustit.

Neboj - pokud by ses zapoměl a nechal auto v nejvyšší poloze, poznal bys to velice rychle už po pár metrech, protože v nejvyšší a nejnižší poloze auto VÙBEC nepéruje. To by byla jízda ještě horší než na korbě V3S-ky... Jinak výšky můžeš uplně bez obav měnit za jízdy, ale jen ty dvě určené pro jízdu. Ta uplně nejvyšší se dá použít jen při velmi malé rychlosti při překonávání děr na nějaké polòačce nebo žel. přejezdu na Ukrajině... (rozuměj - železničních kolejí položených na silnici... s přejezdy si tam moc hlavu nelámou..)
Pohýbat s páčkou regulace světlé výšky není vůbec na škodu, dokonce bych to čas od času doporučil.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kapitán



Založen: 9.5.2009
Příspěvky: 243
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: pá leden 01, 2010 9:38 am    Předmět: Citovat

Se Xantií jsem ještě toto nemusel řešit,ale s BéXem ano.Přední pístnice byly téměř po smrti a upadla mi přepad,než jsem to zaregistroval,vyteklo hodně LHM na zem a protože v danou chvíli na benzínkách neměli,tak jsem domu jel cca 20km v nejnižší poloze,provgozní jen před přejezdem nerovností (žel.přejezd.....).
_________________
současnost
Xantie 18,i 16V rv 1998
minulost
P-405GRD break (papírově1,8TD)
Citroen BX14RE
Š105M
Seat Ibiza 1,8GLD
F125P 1300
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)