Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

vymena olejoveho a palivoveho filtra

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kubincan



Založen: 22.2.2008
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 4:09 pm    Předmět: vymena olejoveho a palivoveho filtra Citovat

Potrebujem vymenit na xantii 2.0 HDi olej. Poradte mi prosim typové oznacenie olejového filtra a palivoveho filtra , aby som ich mohol objednat v e-shope. resp. poradte kde ich najlacnejsie kupim.
dakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Satan



Založen: 20.6.2007
Příspěvky: 31
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 4:36 pm    Předmět: Re: vymena olejoveho a palivoveho filtra Citovat

chod do predajne povedz ake mas auto a oni ti to predaju... kde je problem.. toto su tak lacne zalezitosti ze neni nutne riesit cenu.. iba ak by si chcel usetrit par centov... cca oba filtre ta vyjdu na 20 eur max.. a to asi uz prehanam...
_________________
X1 1.9TD 96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 7:17 pm    Předmět: Citovat

Nešetři a kup olejový filtr PURFLUX, je to origo do houpaček.
http://www.xantiaclub.cz/html/cenik.htm#RANGE!A314
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 1:23 pm    Předmět: Citovat

Ja sa len chcem spýta po akej dobe ,alebo ako často treba meni pelový filter?
Menil som minulý týždeò olej aj všetky filtre okrem pelového zdal sa mi by ešte čistý. Wink
Olejový aj vzduchový mením pri každej výmene oleja 15t ,palivový pri každej druhej 30t. Od kúpi auta som menil teraz 3x olej a ten pelový sa mi zdá stále v norme... Rolling Eyes
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 6:10 pm    Předmět: Citovat

pylovej filtr jsem za 2 roky ještě neměnil, jen jsem ho vypral v jarový vodě, ale už mám novej koupenej, po dezinfekci klimy tam pude.
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 6:29 am    Předmět: Citovat

nevím no, ale vzduchovej měnit vždy s olejem mi příde zbytečný..... 1x za 2 roky by v pohodě stačilo, stejně tak pylovej, ale samo záleží kde jezdíš, v jak prašným prostředím......s tím souvisí frekvence výměny obou filtrů.....
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Mad



Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 131
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 6:55 am    Předmět: Citovat

Často se tu píše, že zas*anej pylovej filtr má negativní vliv na ventilaci, klimatizaci a na odmlžování předního skla. Já jsem alergik a pylovej filtr ("černej" Purflux) měnim každý jaro po konci pylový sezóny, kdy je podle mě nejvíc opotřebenej. Stejně tak vzduchovej filtr měnim po zimě v rámci jarní přípravy na sezónu. Těch pár stovek (ceny od Boba) jednou za rok mi nepřijde jako tak velká investice.
Ještě dodám, že ročně najedu asi 15 tkm rodinnýho ježdění.
_________________
X2 1,8 16V Break 6/2000 metalíza Modrý Maurícius
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 11:06 pm    Předmět: Citovat

Martin Mad napsal:
Často se tu píše, že zas*anej pylovej filtr má negativní vliv na ventilaci, klimatizaci a na odmlžování předního skla. Já jsem alergik a pylovej filtr ("černej" Purflux) měnim každý jaro po konci pylový sezóny, kdy je podle mě nejvíc opotřebenej. Stejně tak vzduchovej filtr měnim po zimě v rámci jarní přípravy na sezónu. Těch pár stovek (ceny od Boba) jednou za rok mi nepřijde jako tak velká investice.
Ještě dodám, že ročně najedu asi 15 tkm rodinnýho ježdění.


Dobře děláš, taky to měním dost často a na jaro, navíc vyměním i ramínka stěračů. Pylák jsem měnil i na podzim, aby to v zimě dobře topilo. Dávám obyčejný za dvěapůl sta.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 6:23 am    Předmět: Re: vymena olejoveho a palivoveho filtra Citovat

kubincan napsal:
Potrebujem vymenit na xantii 2.0 HDi olej. Poradte mi prosim typové oznacenie olejového filtra a palivoveho filtra , aby som ich mohol objednat v e-shope. resp. poradte kde ich najlacnejsie kupim.
dakujem


Já beru olejovej Purflux LS923 a palivovej origo Bosch PU922X. Na tom palivovým nešetři, mění se co 60tisíc km (já výměnu skracuji tak na 40tisíc), cena toho filtru je dost rozdílná, dá se koupit kolem třech stovek i kolem pětistovky, chce to hledat. Do 20€ za oba se rozhodně nevejdeš. To tak u filtrů na benzíny nebo TD.
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lajda



Založen: 4.2.2007
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 7:27 am    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
Martin Mad napsal:
Často se tu píše, že zas*anej pylovej filtr má negativní vliv na ventilaci, klimatizaci a na odmlžování předního skla. Já jsem alergik a pylovej filtr ("černej" Purflux) měnim každý jaro po konci pylový sezóny, kdy je podle mě nejvíc opotřebenej. Stejně tak vzduchovej filtr měnim po zimě v rámci jarní přípravy na sezónu. Těch pár stovek (ceny od Boba) jednou za rok mi nepřijde jako tak velká investice.
Ještě dodám, že ročně najedu asi 15 tkm rodinnýho ježdění.


Dobře děláš, taky to měním dost často a na jaro, navíc vyměním i ramínka stěračů. Pylák jsem měnil i na podzim, aby to v zimě dobře topilo. Dávám obyčejný za dvěapůl sta.


Souhlasím s tebou Josef 2. Já měním vzduchový filtr, olejový filtr i kabinový filtr každý rok. Taky každý rok dělám dezinfekci klimy. Ten městský provoz jim dá hodně zabrat. Myslím si, že jednou ročně se tato investice vyplatí.
_____________________________
XA II 1,9SD na komfortech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pedro



Založen: 13.3.2008
Příspěvky: 85
Bydliště: Trinec

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 3:30 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem vymenil filtry na celem aute.Trochu jsem bojoval s hadickama na pal. filtru ale uz jsem na netu nasel navod jak na ne.Mam ale nekolik dotazu.1)na nadobce pal. filtru je odkalovac,ten jsem otevrel ale vsechna nafta nevytekla,jak to.
2)Kde hledat pripadne piliny z nacnuteho podavaciho cerpadla v nadrzi,ve filtru nebo v nadobce.
3)Motor jsem trochu oplachnul vapkou,neni to risk
_________________
X2 HDI 80kW r.99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Qěcy



Založen: 27.7.2007
Příspěvky: 113

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 3:14 pm    Předmět: Citovat

Nejde mi povolit víko palivovýho filtru a nerad bych ho urval. Čím se správně má povolovat to víko? Je to na Xa HDi 80 kW r.v. 1999. Zkoušel jsem to klíčem za ten plastovej šestihrannej výlisek, ale nejde to. Ještě mě napadlo hasákem za okraj víka...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Chuck



Založen: 28.11.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: kóšček od Přerova

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 3:24 pm    Předmět: Citovat

Chce to golu 22 nebo trubkovej klíč a povolit asi o čtvrt otáčky.Straòák snadno přeskočí. Jde to ztuha. A bacha, a při výměně nedopadneš jako já- pečlivě jsem namazal všechny gumičky nového filtru a O kroužek naftou, přesto jsem pak filtr nemohl zavřít. Zabral jsem a uletěl mi ten zobáček, který drží filtr ve správné pozici. Naštěstí pattex drží skvěle. Ty gumičky doporučuju namazat olejem, vytáhni i tu vrchní z filtru a namaž ji zevnitř. Při té příležitosti není na škodu pročistit i ventilek na víku filtru- profoukl jsem to kompresorem.
_________________
Xantia X2 2.0HDi 80kW Break r.v. 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Qěcy



Založen: 27.7.2007
Příspěvky: 113

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 4:14 pm    Předmět: Citovat

Nakonec jsem to povolil klíčem. 3lo to ztuha. A musel jsem tam nechat starou gumu na horním okraji nádobky, protože s tou novou (namazanou) nešlo víčko zašroubovat zpět ani mírným násilím.

A bzučí (i před výměnou bzučela, jen jsem nevěděl, že je to ona) tenčí hadička, co vede z víčka palivového filtru. Tipuju, že si někde cucá vzduch. Nebo čím by to mohlo být? Auto jezdí, ale při vyšších otáčkách a pořádně sešláplém plynu mi často počítač blokne otáčky na max. 1900 a rozžhne se kontrolka K. Po novém nastartování motoru auto jede normálně, po dalším nastartování i kontrolka K zhasne. Na diagnostice nic nezjistili, tipuju buď špatný kontakty elektriky, nebo to přisávání vzduchu do hadičky. Váha vzduchu je stopro ok a čistá. Vzduchový hadice taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)