Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

brzdy

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pepino2



Založen: 26.10.2008
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st prosinec 09, 2009 11:15 am    Předmět: brzdy Citovat

Zdravím všechny Xantiáky. Po výměně ložisek v předních kolech se mi chviličku před zastavením odbrzdí levé kolo a poté zase zabrzdí. Vše při stejném tlaku na brzdový pedál. Mechnik se dušuje, že brzdy vůbec nerozebíral, měl je jen odmontované celé v kompletu. Brzdy jsou odvzdušněné a zkontrolované, není na nich žádná viditelná závada. Už mě podezřívá, že jsem tu závadu na něj nastražil. Tady jsem se dočetl, že by to mohlo být čidlo ABS, ale ono nebylo vůbec demontované. Kontrolka ABS normálně zhasne a nesvítí, ani neproblikne. ABS je funkční - vyzkoušeno na mokré louce. Tak mi poraďte, co s tím, bojím se, aby mě to někde nevypeklo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: st prosinec 09, 2009 11:56 am    Předmět: Citovat

Hmm,co takhle brzdiválec?může propouštět,ale netuším,zda by to dělalo rovnou toto Wink A nebo zarezlé pístky ve třmenu.Kažopádně je budete muset pro jistotu rozebrat
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rumy



Založen: 22.9.2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st prosinec 09, 2009 12:11 pm    Předmět: Citovat

No mě to něco podobnýho dělalo když jsem si vyráběl čidlo ABS. Taky to těsně před zastavením odbržďovalo kola, hlavně teda když jsem brzdil z malých rychlostí. Bylo to tim, že to nový čidlo mělo slabší signál. Při vyšších rychlostech to nevadilo, ale jak se kolo točilo pomalu tak už je ten signál tak slabý, že si jednotka ABS myslí, že se kolo zastavilo a prokluzuje a na základě toho odbrzdí.
Stejně by se to asi chovalo, kdyby jsi měl příliš velkou mezeru mezi čidlem a tím ozubeným věncem.
To by ti ale muselo odbrzdit obě kola, myslím že to nefunguje zvl᚝ na levé a pravé kolo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ales..158



Založen: 15.9.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Velká Losenice

PříspěvekZaslal: st prosinec 09, 2009 5:17 pm    Předmět: Citovat

čau tak to ti poradím a uplně přesně.stalo se mě to taky při výměně ložisek.opravář musel demontovat čidlo ABS kvůli vylisování a zalisování ložiska.je to jenom prkotina.u kotouče je takový plech co chrání kotouč před bordelem a on je přišroubovaný u čidla ABS a ted nevím jestli má být pod nebo nad čidlem.udělej to pravý opak než to máš ted.dej vědět jak jsi dopadnul
_________________
At se to houpe
Xantia II 1,9TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: st prosinec 09, 2009 6:22 pm    Předmět: Citovat

Pak jeste jedna vec. Omrkni, jestli na cidle nejsou magneticky prilepeny kovovy piliny a omrkni cistotu ozubenyho vence ABS na poloose.
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepino2



Založen: 26.10.2008
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10, 2009 1:52 pm    Předmět: Citovat

Znovu připomínám, co jsem už napsal: čidlo ABS nebylo demontováno z náboje kola, byly pouze rozpojeny kabely pod motorem. Kdyby v tom propojení byla nějaká chyba, tak si myslím, že by svítila kontrolka ABS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10, 2009 11:02 pm    Předmět: Citovat

No a co?
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ales..158



Založen: 15.9.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Velká Losenice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 11, 2009 7:54 am    Předmět: Citovat

no tak podotýkej.byl jsi u opravy?nebyl dáš za něj ruku do ohně?já ti říkám za podívání nic nedáš a při téhle záměně ti kontrolka svítit nebude. koukám že tady je rada drahá, tak si pomož sám a nezlob se na mě ale myslím že asi každý to čidlo vyndá při přelisování ložisek
_________________
At se to houpe
Xantia II 1,9TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rumy



Založen: 22.9.2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: pá prosinec 11, 2009 8:37 am    Předmět: Citovat

Přesně tak, pokud ten opravář neni tvuj bracha, tak bych to bral s rezervou. Tím plechem to skutečně může být - myslím, že je přimontován až na čidle. Pokud to ten opravář prohodí a přimontuje jej pod upevnění čidla, tak tam funguje jako podložka a čidlo je o tu sílu plechu dále od ozubeného věnce. Tím se v cívce čidla indukuje menší proud a pak se to může chovat přesně tak jak popisuješ a jak se to chovalo i u mě a u Alese..158. A je to věc při které se kontrolka nerozsvítí. Prostě si vlez pod auto a podívej se jak to tam vypadá, magnet čidla by měl být hned u ozubeného věnce a měl by být čistý, ta vzdálenost má být tuším 0,5mm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepino2



Založen: 26.10.2008
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: so prosinec 12, 2009 9:59 am    Předmět: Citovat

Přátelé, kamarádi. Opravář není brácha, pouze známý. To, že nebylo čidlo ABS demontováno dokazuje zasviněný a orezlý upevòovací šroub, takže věřím, že bylo při demontáži náboje rozpojeno pod motorem a kablík s čidlem zůstal na náboji. Od té doby bylo auto několikrát na zvedáku, protože jsem tuto závadu reklamoval, takže jsem se o tom mohl osobně přesvědčit. Třeba pomůže vyjmutí a vyčištění, event. prohození mezi koly. Vyfoukání vzduchem nepomohlo. Opětné smontování náboje nelze provést jinak, než jak naznačují otvory pro šrouby, takže se nemohla změnit ani vzdálenost mezi ozuby na poloose a čidlem ABS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepino2



Založen: 26.10.2008
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 12:33 am    Předmět: Citovat

Závada je odstraněná. Pro ty, kteří mají zájem, uvádím přesnou příčinu. Můj ze si tady našel zapojení pinů na scart zásuvce u řídící jednotky ABS. Po proměření odporu multimetrem zjistil chybu u levého předního kola, přesněji řečeno naměřil jiný odpor, než u ostatních kol. Pak už stačilo jen rozpojit a mechanicky vyčistit (nejen vystříkat) konektor, který spojuje čidlo s touto scartkou. Tedy tam, kde to bylo mechanikem rozpojené. Podotýkám, že to mechnik před mýma očima dvakrát prostříkal, proto jsem vylučoval, že by to tímto konektorem mohlo být. No, člověk se stále učí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)