Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

2.0 16v kontrolka diagnostiky

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hispeed



Založen: 10.12.2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10, 2009 9:45 am    Předmět: 2.0 16v kontrolka diagnostiky Citovat

Dobrý den,pánové mám problém,který mě trápí už delší dobu a to je to ,že mi neustále problikává kontrolka diagnostiky a kontrolka brzd. Brzdy jsou v pořádku a na diagnostice se také žádná závada nenašla-auto šlape jak hodinky.Zajímalo by mne,jestli lze nějak tyto kontrolky vyřadit z provozu,nebo kde by mohl být zakopaný pes. Není to závada jako taková,ale docela mě to otravuje jak mi palubovka bliká. Děkuji za nápady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mevi



Založen: 21.11.2007
Příspěvky: 217
Bydliště: Litoměřice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10, 2009 11:05 am    Předmět: Re: 2.0 16v kontrolka diagnostiky Citovat

hispeed napsal:
že mi neustále problikává kontrolka diagnostiky a kontrolka brzd.


čemu řikáš kontrolka diagnostiky? Myslíš tim kontrolku brzd a napis STOP ? nebo K . Stop + kontrolka brzd problikava při nedostatečném množství LHM nebo při vadném měřáku hladiny LHM v nádobce. Na žadnou jinou kontrolku diagnostiky si bohužel nevzpominam...
_________________
XII 3.0 24v, XII 1.8 16v, XI 2.0i Vše LPG XI 1.8i combi a XII 2,0 16v zatim v benzínu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hispeed



Založen: 10.12.2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10, 2009 11:10 am    Předmět: Citovat

Ano myslím tím to K,a brzdy jsem myslel druhou kontrolku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10, 2009 12:18 pm    Předmět: Citovat

No určitě kontrolkou diagnostiky myslí,to dá se říct velké K.Přesně se to nazývá automatická kontrola motoru.Přetiskuji z návodu Citroen:
Jestliže kontrolka bliká,nebo se rozsvítí,signalizuje závadu ve vstřikování paliva nebo v zapalovacím systému:může být zhoršen chod motoru a jeho výkon.Obrate se co nějdříve na nejbližší servis Citroen. Laughing
Tu poslední radu ve věšině případů servisů Citroen asi není radno doporučovat Sad ,pokud nemáš vyloženě v některém Citroen servisu důvěru.
To může být tolik věcí,že ti těžko někdo poradí,jen je trochu divné,že to bliká jak píšeš pravidelně a často a nic nenašli.Dělá to jen za jízdy nebo i na volnoběh,při stání?Myslím,že dle toho by to měli napíchnout za režimu,při kterém "K "bliká.
Druhá kontrolka nevím,když píšeš že brzdy jsou Ok,protože jestli ti svítí skutečně kontrolka brzd(tj kolečko kolem kterého je 6 přerušovaných čárek)to znamená jen a čistě opotřebení předního brzdového oblložení ,hledal bych nejspíš znova chybu tam a jak a jestli máš tuto kontrolku na deskách vůbec zapojenu,někdy se to odstřihává..
Ale jak si teprve teď všímám,opět se řadíš mezi ty co ani neuvedli motorizaci,natož detailnější popisek tvé xantie
Exclamation To se rady tepve nedočkáš.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hispeed



Založen: 10.12.2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10, 2009 1:03 pm    Předmět: Citovat

motorizace ja uvedena hned v nazvu,a to K blika kdykoli jak pri jizde tak pri volnobehu a co se tyce tech brzd tak mam taky podezreni na ustrihle dratky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10, 2009 3:15 pm    Předmět: Citovat

Ta oranžová kontrolka K bude nejspíš nějaká prkotina. Konkrétního viníka rozsvěcení by Ti poradili na diagnostice. Zkus to nejdřív svépomocí - zkontroluj zásuvky v motorovém prostoru - jestli některá není zaoxidovaná, zasviněná atd. Taky tomu neublížíš když vyčistíš krokový motorek a váhu vzduchu.
Mě se u jedné Xantie občas rozsvěcovala, někdy dala pokoj i měsíc, jindy svítila skoro každý den. Bylo to zoxidovanými piny v jedné zásuvce. Po vyčištění byl klid.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10, 2009 5:04 pm    Předmět: Citovat

hispeed napsal:
motorizace ja uvedena hned v nazvu,a to K blika kdykoli jak pri jizde tak pri volnobehu a co se tyce tech brzd tak mam taky podezreni na ustrihle dratky.

No tak dobrá,ale tam je to utopeno,každý by měl mít uvedenou motorizaci a typ xantie a další zíkladní údaje ve stálem podpisu,mrkni na pokyny adminů..
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dubravap



Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: pá prosinec 11, 2009 8:40 pm    Předmět: kontrolka diagnostiky Citovat

Ahoj.
Citát:
4.3. Meze zjištění
Meze zjištění jsou určeny zvláš" pro každou škodlivinu .
V případě překročení předepsané meze (závada) se rozsvítí kontrolka diagnostiky motoru a příslušná závada je uložena do paměti .
4.4. Rozsvícení kontrolky diagnostiky motoru (eobd)
Kontrolka diagnostiky motoru oznamuje závadu součásti nebo systému souvisejících s omezováním škodlivin, a to tehdy, když tato závada má za následek zvýšení emisí škodlivin, které tak překračují předepsané limity .
Vynechávání zapalování s nebezpečím zničení katalyzátoru vyvolá blikání kontrolky diagnostiky motoru .
Kontrolka diagnostiky motoru není využívána pro žádný jiný úkol, mimo případu, kdy je nebezpečí zničení motoru nebo nebezpečí pro cestující ve vozidle .
K rozsvícení dojde po 3 po sobě jdoucích cyklech jízdy (jeden cyklus jízdy zahrnuje nastartování motoru, fázi jízdy, během které je zjištěna případná porucha funkce, a vypnutí motoru) .
Zhasnutí kontrolky diagnostiky po 3 po sobě jdoucích cyklech jízdy, během kterých systém odpovědný za její rozsvícení již znovu nezaznamená poruchu funkce; závada se tak stane přechodnou .
Počítač tedy může vymazat přechodnou závadu, jestliže se tato závada znovu neobjeví během 40 cyklů zahřátí .
Cyklem zahřátí se rozumí doba činnosti vozidla, která je dostatečně dlouhá k tomu, aby se teplota motoru od jeho nastartování zvýšila nejméně o 22 ° a dosáhla nejméně 70 ° .
Přechodné závady je možné rovněž vymazat diagnostickým přístrojem.
Peter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
standasw



Založen: 2.2.2009
Příspěvky: 12
Bydliště: Havlíčkův Brod

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 12:49 pm    Předmět: Citovat

Zdravím, kontrolka diagnostiky motoru "K" se mi taky občas rozsvítí. Zejména jede-li motor chvíli na volnoběh. Pak zase zhasne. Byl jsem na diagnostice a jedinou chybu to vyhodilo, chyba lambdy. Ta je tam však od srpna nová a to origo Bosh! Taky jsem měnil katalyzátor, ale blikala i před tím. Kontroloval jsem konektor lambdy a dráty až k řídící jednotce. Jsou ok. Nejvíc se to projevuje, že motor moc netáhne a má i nepravidelný chod. Hodně mě štve taky to, že se studeným motorem se prostě nerozjedu. Motor se dusí po přidání plynu. Nesetkal jste se s tím někdo?
Podotýkám, že to děla na benzín i LPG.
_________________
Xantia 2.0 16V BREAK, r.v. 2000, motor RFV, LPG STAG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)