Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nízká teplota motoru

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petr.peterson



Založen: 13.12.2009
Příspěvky: 2
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2009 2:01 pm    Předmět: Nízká teplota motoru Citovat

Ahoj všichni
mám problém s topením.Teď v zimě se mi motor nechce při jízdě zahřát na víc jak 60°C.Když stojím tak není problém( 80°C) ale když jedu tak šedesátka max. V létě je to v poho. i když se mi zdá že dost často běží větrák chladiče. Prostě teď moc nechce topit. Prosím moc o radu.
Předem dík Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2009 3:20 pm    Předmět: Citovat

Jednoznačně termostat.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medík



Založen: 10.1.2008
Příspěvky: 71
Bydliště: Chlum u Třeboně

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2009 3:36 pm    Předmět: Citovat

Hlavně si kup nějakej pořádnej !!! Nešetři !!! Já už mám ve 2.0 16V za dva roky třetí, chvilku je to o.k. a pak to blbne přesně jak popisuješ.... Když je venkovní teplota cca +10, tak to ukazuje přesně 80 / je to 83/, jakmile to venku spadne pod +5 tak se ručičce ukazatele teploty nechce vlézt nad 70...Samozřejmě pak to topí znatelně míò .....manželce v 1.8 to vždycky sedne na 80 a tam to drží a jedeš jak jedeš, bez ohledu na venkovní teplotu...
Už jsem si říkal jakej mám koupit ??? Asi zlatej Very Happy
_________________
X1 95 Activa 2.0 16V Medika + X II 98 1.8 16V s klima - manželky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr.peterson



Založen: 13.12.2009
Příspěvky: 2
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2009 7:17 pm    Předmět: Citovat

tak dík moc za radu Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2009 9:44 pm    Předmět: Citovat

Mam stejnej problem - tazatel nema uvedej v podpisu typ - jakej se bere jako kvalitni??? Koukal jsem na Bobuv cenik - ma ta vyber 1 typ Smile. Je tam nejake tesneni? Budu to delat u kamose v dilne, protoze v garazi uz je zima a nerad bych to tam mel rozdoubany tejden....
Jinak tam mam puvodni odesel mi cca pred mesicem pri ceste do Plzne (jedinej chladne den podzimu). Pri ceste tam to topilo, vse ok. Jedu z5, je mi zima, chvili smrdlam topenim - netopi to porad kouknu na teplomer a mam tam taky 60. Tak jsem holt nebyl 170 kilaku hejckanej Smile
_________________
X1 1.9TD liftback
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2009 9:49 pm    Předmět: Citovat

Medík napsal:
Hlavně si kup nějakej pořádnej !!! Nešetři !!! Já už mám ve 2.0 16V za dva roky třetí, chvilku je to o.k. a pak to blbne přesně jak popisuješ.... Když je venkovní teplota cca +10, tak to ukazuje přesně 80 / je to 83/, jakmile to venku spadne pod +5 tak se ručičce ukazatele teploty nechce vlézt nad 70...Samozřejmě pak to topí znatelně míò .....manželce v 1.8 to vždycky sedne na 80 a tam to drží a jedeš jak jedeš, bez ohledu na venkovní teplotu...
Už jsem si říkal jakej mám koupit ??? Asi zlatej Very Happy

16V 1.8+2.0 + 1.9TD maji stejnej - takze dotaz je mozno koupit teplejsi? Ja mam provedeni pro "ztizene zimni podminky" v lete to fungovalo bez problemu, zadne prehrivani, v zime to topilo jak dive. Ve vsech predchozich autech jsem si zimy uzil dost, rad bych byl opet hyckanej Very Happy
_________________
X1 1.9TD liftback
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po prosinec 14, 2009 9:08 am    Předmět: Citovat

Proč pořád zakládáte nové vlákna Rolling Eyes
stačí dát hledat termostat a vyleze 58 vláken ... kde už je asi vše ...
http://www.xantiaclub.cz/forum/search.php?mode=results

termostaty se dávcají origo s hodnotou 83°C a nebo se dá dát "teplejší" s hodnotou 87°C .
Hlavně musí 100% fungovat jak má a pak není problém Wink
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: po prosinec 14, 2009 9:09 pm    Předmět: Citovat

Je to jak píše Pat,je úplně jedno jaký termostat použiješ-zda s origo či s teplejší hodnotou.Hlavně musí dobře chodit,pak není problém,osobně doporučuji značku Vernet-made in france,mám jej po výměně 5 let a pořád chodí stejně dobře-jak má.Tehdy jsme jej tam dali záměrně,prý jsou kvalitní.
U svého benz.motoru jsem použil termostat s origo hodnotou,protože i tak topí jak ďas.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)