Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výměna ložiska na poloose

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jardasz1



Založen: 14.7.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so prosinec 12, 2009 9:39 am    Předmět: Výměna ložiska na poloose Citovat

Ahoj všem,nikde jsem tady nenašel výměnu ložiska na dlouhé poloose (střední). Jsou tu sice dotazy,ale žádná odpověď. Tak se ptám-co to obnáší ho vyměnit.Myslím tím postup při výměně. A taky by mně zajímala cena,bobo to v ceníku nemá. Mám ho vychozené,tak jestli to zvládnu sám,nebo dát vydělat servisu. Děkuji za každou odpověď ,a se vám to houpe.
_________________
XANTIA 1.8 i 1993
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RINGO



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: MOST

PříspěvekZaslal: so prosinec 12, 2009 7:13 pm    Předmět: Re: Výměna ložiska na poloose Citovat

jardasz1 napsal:
Ahoj všem,nikde jsem tady nenašel výměnu ložiska na dlouhé poloose (střední). Jsou tu sice dotazy,ale žádná odpověď. Tak se ptám-co to obnáší ho vyměnit.Myslím tím postup při výměně. A taky by mně zajímala cena,bobo to v ceníku nemá. Mám ho vychozené,tak jestli to zvládnu sám,nebo dát vydělat servisu. Děkuji za každou odpověď ,a se vám to houpe.

Já ji vyměnil celou http://ringo.rajce.idnes.cz/xantia/#DSC00234.JPG . Repasovaná vyšla na cca 2000. Při vyjmutí poloosy vyměò i gofero v převodovce
_________________
X2 1,8 16V Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so prosinec 12, 2009 9:44 pm    Předmět: Citovat

no, jestli jde o to vodící ložisko , tak musíš vyndat poloosu ven, to ložisko tam drží dva přídržné šrouby, povolit matici na nich až na konec a pak pootočit ty šroubky o 180° ( je to jakoby háček) a vytáhnou poloosu. Ložikso zadržuje kroužek, jde věršinou hodně špatně sundat ...
Jinak ložisko na tvoje auto bude asi 30x55x13 , ZKL 6006-2RS cena cca 50,- kč

na novější Xantie a na silnější motory, kde jsou tlustší poloosy je ložisko Orig. 35x62x16 ale to je hodně drahé, jde použít náhrada 35x62x14 ( je o kousek útlejší ), ZKL číslo: 6007 2RS stojí taky okolo 60,-

kupujte v ložiskárně, ne u prodejců náhradních dílů na auta ... Wink

2RS znamená kryté ze dvou stran plastem
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)