Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Autobaterie

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Torek



Založen: 6.12.2006
Příspěvky: 241
Bydliště: Semily

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 1:17 pm    Předmět: Autobaterie Citovat

Nazdáre,už jsem tu dlouho nebyl omlouvám se a budu se to snažit napravit.Odešla mi baterka .Koupil jsem jinou Startline.Ale ona nemá nalévací otvory ,respektive jsou nějak fest zadeklovaný,tak že nevím jak skontrolovat vodu tedy elektrolit.Ta samá baterka co jsem vidšl otvory má.Může mi nekdo z vás osvětlit tento problém? Obrázek je tady na adrese:
http://www.e-cat.cz/c-178834_62715_180759/univerzalni-dily/autobaterie/starline.html
Moc díky Torek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
kirkiz



Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 2:01 pm    Předmět: Citovat

Nic nekontroluj - jezdi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Torek



Založen: 6.12.2006
Příspěvky: 241
Bydliště: Semily

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 2:08 pm    Předmět: Citovat

jak nekontroluj a jezdi ,prosím povysvětlit ,jak budu vědět že je dobrá má asi 12,56V a co hladina elektrolitu?Prosím.Torek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 2:12 pm    Předmět: Citovat

Ach jo, kdyby si měl kontrolovat hladinu, udělaj ti tam kontrolní okýnko, kdyby si měl dolejvat, udělaj ti tam nalejvací otvor. Neudělali ti tam ani jedno tak holt nekontroluj a nedolejvej - 3 roky ti vydrží
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pilot6k



Založen: 4.1.2009
Příspěvky: 16
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 2:15 pm    Předmět: Dostudovat Citovat

doporučuju tohle nastudovat.
http://www.battery.cz/baterie-info
nebo
http://www.johnsoncontrols.cz/publish/cz/cs/products/power_solutions/Consumer_Services/Battery_Basics_and_Battery_Tipps__links_to_brand_websites_.html

Jinak vodoznak ti tam namontuje kdejaký opravář..... za peníze v Praze dům Wink
_________________
XII 1,9TD Break Automat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 4:01 pm    Předmět: Citovat

Máš bezúdržbovú batériu t.j. dobíja môžeš ,dolieva nie nemáš kde. Ak tam máš kontrolku tak zelená farba je O.K. ak nie môžeš dobíja,ale to už bude baterka pred "smrou". Laughing
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 4:48 pm    Předmět: Citovat

peter7777 napsal:
....Ak tam máš kontrolku tak zelená farba je O.K.... Laughing

Tohle zelený oko mě pěkně vyděsilo. Shocked Odešla mi baterka - zelené oko nesvítilo. Crying or Very sad Koupil jsem novou a vyměnil. Wink Starou jsem hodil do garáže a koukám, zelený oko svítí - chvíli koukám jak svítí a přemýšlím jak jsem zbytečně vyhodil peníze - zelený oko pomalu zhasínalo - trochu jsem si oddechl a kopnul do baterky - a zelený oko se rozsvítilo jak za mlada - za chvíli zase zhaslo, ale to už mě přesvědčilo, že je baterka KO.
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Torek



Založen: 6.12.2006
Příspěvky: 241
Bydliště: Semily

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 7:19 pm    Předmět: Citovat

No to je všechno pěkný ,ale já na tý baterce zvrchu nic nemám.Je to tato baterka na tomto odkazu:http://www.e-cat.cz/c-178834_62715_180759/univerzalni-dily/autobaterie/starline.html
56Ah startline.Torek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
bog-fran



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 184
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 7:30 pm    Předmět: Citovat

Myslim že Pilot6k ti dal dobrý odkazy, stačí si je přečíst!
Cituji: "Díky moderním technologiím a inovovaným prvkům, použitých při výrobě tzv. bezúdržbového akumulátoru, má baterie větší stabilitu, menší samovybíjení a uživatelé již nemusí kontrolovat stav hladiny elektrolytu a pravidelně doplòovat odpařenou vodu tak, jak je tomu u údržbových typů. Elektrolyt, jakožto základní chemická sloučenina vyvolávající elektrochemickou reakci v akumulátoru, obsahuje v případě bezúdržbového provedení také speciální příměsi dalších chemických prvků, např. kalcia, jenž účinně zabraòuje či zásadně zpomaluje odpařování vody z roztoku. Baterie jsou pak téměř vždy uzavřené, tedy nedisponují zátkami pro doplòování destilované vody."
_________________
r.v.95 1,9TD - už sešrotovaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 8:34 pm    Předmět: Citovat

Kupoval jsem nedávno baterku do 2.1TD, taky bezúdržbovou - Exide Excell 12V 74Ah (mimochodem zde za super cenu 1990Kč).

Přímo od dodavatele byla nalepena samolepka, že z boku mám odšpuntovat takový malý špuntík na odvětrání. Ve Volvu je dokonce z výroby nachystaná hadička, která tyhle vznikající plyny odvádí mimo kabinu auta. Takže hermeticky to uzavřené není, ale vodu dolít není kudy. Na kontrolu nabití slouží "oko", k mému převapení stále zelené i když startuji často a jezdím teď jen krátké trasy...

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
fanan



Založen: 5.5.2009
Příspěvky: 29
Bydliště: Øíčany

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 9:20 pm    Předmět: Citovat

zdravím,mam dotaz nakej čas mi nenanbijelo auto jak mělo.nešla mi kontrolka dobijení (ubec jsem netušil že to muže mít vliv na dobijení) autoelektrikař mi to opravil myslel jsem že je vše ok.kontrolka mi nešla minimalně mesic.tak se ptam zda je možný když to nabijelo málo.(protože to davolo nákejch 10 az 12voltu )tak jestli je možný že se ta baterka zničila.protože se stane ze třeba 5-6 behem 30minut nastartuju a a po 7mí nenastartuju. apak kdyz to nastartuju na kabely ujedu par km tak to startuje jako blazen (natuknutí) já si teda myslím že bude baterka v háji. musim jezdit dene a posilani na reklamaci je takové naprd.jinak znacka baterie je : Proforce 72Ah/680A mam ji tak rok.dik za info P.S. po opravě jsem ji nabijel cca 24hodin a stejně vydržela 10krát nastartovat a konec.
_________________
Citroen Xantie 2,1 td break r.v.98
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 12:37 am    Předmět: Citovat

klidně ta baterka může být v háji. Kdybys koupil nějakou vyšší sérii Akumy, nebo vyšší sérii Bosche, tak je téměř vyloučeno "odejití" baterky tímto způsobem. Øekl bych, že ta tvá baterie (mně neznámé značky) zřejmě drahá nebyla. Zpravidla neznačkové díly mají horší kvalitu než značkové. Já používám lepší Akumy už fůru let a v životě jsem žádný problém neměl. A to ani když baterie rok ležela ladem (z počátku párkrát nastartovala hasičské čerpadlo - přívěs za auto, při povodních v r. 1997). Po roce jsem ji vzal, bez dobíjení strčil do auta a jezdil. Sám jsem se tehdy divil, že se za tu dobu nevybila. A když ještě kdysi existovala AFA, tak ta kolikrát nenastartovala auto ani jako nová - plně nabitá.
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Alex



Založen: 27.8.2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 10:50 am    Předmět: Citovat

fanan napsal:
zdravím,mam dotaz nakej čas mi nenanbijelo auto jak mělo.nešla mi kontrolka dobijení (ubec jsem netušil že to muže mít vliv na dobijení) autoelektrikař mi to opravil myslel jsem že je vše ok.kontrolka mi nešla minimalně mesic.tak se ptam zda je možný když to nabijelo málo.(protože to davolo nákejch 10 az 12voltu )tak jestli je možný že se ta baterka zničila.protože se stane ze třeba 5-6 behem 30minut nastartuju a a po 7mí nenastartuju. apak kdyz to nastartuju na kabely ujedu par km tak to startuje jako blazen (natuknutí) já si teda myslím že bude baterka v háji. musim jezdit dene a posilani na reklamaci je takové naprd.jinak znacka baterie je : Proforce 72Ah/680A mam ji tak rok.dik za info P.S. po opravě jsem ji nabijel cca 24hodin a stejně vydržela 10krát nastartovat a konec.


Zcela určitě si baterku tímto způsobem odrovnal. Vzhledem k tomu, že ji máš v záruce, můžeš vyzkoušet ji reklamovat, ale kdyby prodejce věděl, že Ti auto nedobíjelo, tak by Ti reklamaci neuznal. Takže zapírat, zapírat a zapírat Very Happy .
_________________
2,0HDi 66 kW, 2001. Žádná raketa, ale to pohodlíčko!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fanan



Založen: 5.5.2009
Příspěvky: 29
Bydliště: Øíčany

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 9:07 pm    Předmět: Citovat

Diky za info.Taky si myslim ze jsem ji oddelal,zitra tam zkusim zaject a uvidim.kazdopadne diky
_________________
Citroen Xantie 2,1 td break r.v.98
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)