Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Do jaké polohy? Výměna motoru...

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Basak



Založen: 20.8.2009
Příspěvky: 33
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 4:04 pm    Předmět: Do jaké polohy? Výměna motoru... Citovat

Tak už mám jiný motor. Problém je teď pouze v tom, abych ho tam dal. Nevíte v jaké poloze se taková operace dělá? Já tipuji na nejnižší - servisní. Mám pocit, že stejně budu muset povolit nějaké hadičky a tím vypustit LHM. Asi se nepovede oddělit čerpadlo od motoru a motor vyndat bez něj.
Další věc je klima - nevíte někdo, jestli jde kompresor oddělit aniž se odšroubují vysokotlaké hadice? Nechtěl bych vypustit médium.

Ach jo, to bude porod.....
_________________
X1 Break, 1.9 TD, r.v. 1997, klima, funkční ovládání pro neoriginál rádio díky tomuto fóru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 8:33 pm    Předmět: Citovat

No,nevím,ale když mi měnili motor,tak mi klimu vypustili,odmontovali hadice jdoucí přes motor Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Basak



Založen: 20.8.2009
Příspěvky: 33
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 9:17 pm    Předmět: Citovat

Ach jo......

A je člověk schopný to vypustit sám?
_________________
X1 Break, 1.9 TD, r.v. 1997, klima, funkční ovládání pro neoriginál rádio díky tomuto fóru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kapitán



Založen: 9.5.2009
Příspěvky: 243
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 9:55 pm    Předmět: Citovat

vypustit klimu snad ano,ale z5 asi nee.Jinak Jak na to X1 (nejsou tam nejtere motorizace) radí pri výmene spojky nejpreve max a poté spustit.Proc na to jsem neprisel,jen mi to ppridalo problém.Z toho soudím,že je to jedno (taky tam bylo vyndat nádobku s LHM a odpojit hydro,což jsem neudělal a nic se nestalo).
_________________
současnost
Xantie 18,i 16V rv 1998
minulost
P-405GRD break (papírově1,8TD)
Citroen BX14RE
Š105M
Seat Ibiza 1,8GLD
F125P 1300
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mevi



Založen: 21.11.2007
Příspěvky: 217
Bydliště: Litoměřice

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 10:57 pm    Předmět: Citovat

V nejnižší poloze ja na to vždycky zapominam a pak musim pomalicku odpouštet přez zavit na trubičce u jedne z koulí jinak klima kompresor sem odpojoval jen na V6 na 1,8 16V i 8V jsem klimu nechal a chladič vyklopil dopředu na 1,9td bych klimu taky nesundaval zbytečne pak musíš plnit a ryskuješ, že už nebude okruh tak tesnit....
_________________
XII 3.0 24v, XII 1.8 16v, XI 2.0i Vše LPG XI 1.8i combi a XII 2,0 16v zatim v benzínu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zdeněk Švec



Založen: 7.2.2009
Příspěvky: 96
Bydliště: Kvasice,krajina 450

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2009 11:06 pm    Předmět: Klima Citovat

Myslím,že by to mělo jít. Odšroubuješ klima kompresor a necháš ho vyset na hadicích,případně nějak přivážeš aby nezavazel,vytáhneš motor a až tam budeš mít nový přišroubuješ to zpět. Na xsaře 1.9td to jde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)