Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ventilátor topeni v kabině

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kefas



Založen: 22.2.2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: ne listopad 08, 2009 1:14 pm    Předmět: Ventilátor topeni v kabině Citovat

zdravim ve spolek,

ve zkratce: ventilator topeni jede na stredni otacky (po kontrole uhliky, vycisteni, namazani lozisek, vymene tranzistoru).

1.zima se blizi a to je vzdy jak naschval, ze se pokazi neco na topeni Sad
V mem pripade je to ventilator topeni, jak vse probihalo:

2.ventilator prestal fungovat, proste nefoukal

3.po prozkoumani fora jsem jsem prosel pojistky, spinaci skrinku a vse v pohode

4.nasledovala demontaz ventilatory, vycisteni, namazani lozisek, jemne ocisteni komutatoru, kontrola uhliku a nic, porad nejelo

5.nasledovala demotaz desky s plosnym spojem k ovladani motoru, po manualnim sepnuti rele na teto desticce se motor rozjel na plne otacky bez problemu, nekolik pokusu a pokazde nasledoval rozbeh bez problemu

6.usoudil jsem, ze ocividne neni problem na motoru, ale na jeho rizeni

7.vymenil jsem tranzistory (nepouzil jsem zminovane MJ11015, ale zagoogloval a nase puvodni datasheet a zjistil, ze moje stare co jsem nasel staci, typ na fotce 60V, 30A, 115W)

8.po vymene tranzistoru open neslo, jenom na zacatku cuklo s ventilatorem, ale nerozjelo se

9.usoudil jsem, ze ty tri dratky navic (krome napajeni) budou asi ovladani a nahodne jsem odpojil ten nejtensi, ktery vede primo k motoru (viz. foto), ventilator se rozbehnul asi na polovicni otacky a vse funguje, jenom motorek se toci na polovicni otacky a nelze regulovat. Po pripojeni kabely nazpet se ani nerozbehne Sad Chaby predpoklad, ze se v ovaldani jedna o potenciometr, jsem promeril a dosel k zaveru, ze odpor ovladani se nemeni, kdyz prejizdim jezdcem Sad(

prikladam foto (kvalita nic moc, jenom telefonem Sad):
http://picasaweb.google.com/petr.kadurek/20091031HelzungVentilatorGelase#

Nenapada Vas nekoho cim by to mohlo byt, pripadne nejaka zkusenost (zatim se mi nechtelo do vymontovani ovladani klimy z palubky, ani nevim jak ji nacit Sad )??

predem diky za rady

Xantia, X!, 97, 1.8 16v, klima auto
_________________
Xantia X1, 1997, 1.8 16V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne listopad 08, 2009 3:37 pm    Předmět: Citovat

Kolikrát se tady bude opakovat otázka ohledně ventilátoru topení??? Proč zakládáš nové téma?? stejně ti to smažu! najdi si ventilátor topení a pokračuj laskavě tam.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kefas



Založen: 22.2.2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: ne listopad 08, 2009 9:42 pm    Předmět: Citovat

ok, dik za info Sad
jenom na mou obhajobu Smile ; predtim, nez jsem prispevek napsal, tak jsem prosel starsi a tento pripad jsem tam nenasel, resili uhliky, loziska, napajeni, tranzistory, coz nebyl muj pripad, proto jsem radeji zalozil novy thread
_________________
Xantia X1, 1997, 1.8 16V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne listopad 08, 2009 10:32 pm    Předmět: Citovat

Navrhoval bych "vypíchnout" jedno vzorové vlákno a umístit ho někam do sekce často řešených problémů. Zrovna kefasův příspěvek mi nepřipadá zas až tak špatný. Je vidět, že se před napsáním přispěvku sem hodně snažil a v podstatě na jedno místo koncentroval dost poznatků, které by jinak další uživatelé pracně hledali v jiných příspěvcích.l
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)