Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pneumatiky Goodride zkusenosti???
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Kola a rozměry
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne říjen 11, 2009 9:25 pm    Předmět: Citovat

Jako nedostatečný však německým odborníkům připadal hluk pneumatik za jízdy, který ohodnitili známkou 3.9.

No vidíš, ale mě se zdají právě naopak co se tichosti týče, tak tiché pneu jsem dlouho neměl.
Nebo jak uvádějí "Jako nedostatečný však německým odborníkům připadal hluk pneumatik" asi je potřeba přihlučnit Wink
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: čt říjen 15, 2009 4:44 pm    Předmět: Citovat

Tyhle testy opravdu nic nevypovídají.Schválně jsem porovnal dva testy a v jednom např.Savy nevyhověly,v druhém byly co se týče ČISTÌ vlastností na sněhu první-dokonce před GOODYEAR!Celkově skončili dá se říct třetí hned za nima.
Navíc v prvním testu vyhráli nějaké snad SS pneu Verdeisten či co a v tom druhém docela propadly,moc si neškrtly,taky je fakt ,že první test dělaly rakušani-SS Rolling Eyes- a jdou s takovými testy do háje.
Je sice fakt,že v prvním testu hodnotily čistě zimní pneu a v druhém celoroční,ale i tak takové propastné rozdíly v hodnocení vypovídá samo za sebe.Zajímalo by mě taky,jak můžou být savy horší v hlučnosti než konkurenti,když já nějak tu hlučnost od letních skoro ani nepoznám atd atd...
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bilajz



Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Kreteny Hills 40747 Varnsdorf

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 11:25 am    Předmět: Citovat

Ááááá fůůůůj Goodride, dovezl jsem Xantu z Německa a byla obutá na tomhle svinstvu, jen tak bokem jsem koukl na značku, začínalo to na Good... takže jsem žil v tom, že tam jsou Good-Year. První d隝, auto nebrzdí nezatáčí, absolutně nefunguje, musel jsem v červenci vylézt z auta a na vlastní nohy se přesvědčit, že opravdu silnice není namrzlá... Nadával jsem na pana Good Yeara co to vytvořil za pagumy, dojel krokem domů a sklonil se k pneumatice, že se podívám, co to je za typ, abych se podival po internetu po recenzích, jelikož to co předváděly tyhle gumy nedělaly ani OR34 od pana Baruma na Škodě 105. Sehnu se a ouha - místo Good Year se na mě smál pan Goodride. Nasral jsem se a pan Goodride se už válí na smetišti v technických službách, kde na mě koukali jak na blbce, že vyhazuju uplně nový gumy. Na Xantě teď jezdí GOOD YEAR Eagle a auto zase brzdí a zatáčí...
_________________
Xantia II 1.8 16V-civilní pohodovka
Lancia Dedra turbo Integrale-300koňová bestie
Škoda Forman-na pesosici, bordel a tahání vleku
EX Ducati 1098S- největší magořina co existuje
EX Kawasaki Ninja 600-doživotní následky na těle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 12:53 pm    Předmět: Citovat

Vidíš, já jsem s nima na Xantii v rozměru 205/60×15 naprosto spokojený a v rozm. 205/65×15 na Galaxy taktéž.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 7:26 pm    Předmět: Citovat

No, teda zvl᚝ Goodyeary bych do nebe nevyvolával... Už to není co bývalo... K nám do pneuservisu jezdí hafo aut právě s Eagly a co ta pneumatika předvádí... Si lidi stěžují, že ta pneumatika je děsně hlučná, že vydává takové šustivé až hučivé zvuky.

A je to pravda. Když se podíváš na tu pneumatiku, tak v drtivé většině na vnitřním kraji má na axiálních drážkách takové jakoby "zuby", tedy, že když po ní přejedeš rukou v radiálním směru, cítíš na ní dost hrany. Objevuje se to cca po 15 - 20 tisících kilometrech.

Nějaká chyba na autě by se dala vyloučit, jelikož tyto pneumatiky má i můj zaměstnavatel na Avensisu Verso a ten jej má ve špičkovém stavu a jezdí jízdu na pohodu.

Nejčastěji jsem to viděl na rozměru 205/50 R16 nebo 195/60 R15, ale taky tyto rozměry k nám jezdí nejčastěji.

Tyto konkrétní rozměry se vyrábí, co tak tuším, v Turecku.

O Goodride bych se moc nebavil. Pár lidí koupilo a za cca rok si koupili u nás pneu nové (jiné značky), protože Goodride rychle sjeli (cca 20 000 km - ale tam si nejsem jist tím stylem jízdy - ale všichni nejspíš jako prase nejezdili) a jízdní vlastnosti též nebyly optimální. Ale naštěstí jezdili jen po městě. Ani se tomu moc nedivím, jelikož je to Čína. Nejčastější rozměr: 195/65 R15 a 165/70 R13.


Ale pořád lepší GoodRide (alespoò na tu jízdu po městě), než jakési Wanli též z Číny, které, když jsem je viděl v akci (kamarád si je koupil - 225/45 R17 na Vochcáfku . koupil kus asi za 1000 korun), bych nechtěl ani zadarmo.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE



Naposledy upravil Majk.Z dne po listopad 02, 2009 8:47 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vanil



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 96
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 7:30 pm    Předmět: Citovat

Aco předváděli ty Wanli????
_________________
2.0hdi exclusive-80kw-kombi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 8:42 pm    Předmět: Citovat

No vidíš,bilajz,proč jsi ty pneu někomu nedaroval?Třeba já bych po nich skočil hned,pokud by pasovaly na BX,i s vidinou že jsou mizerné,pokud se někdo přibližuje jen po městě,kde je 50ka,a nebo je svátečním řidičem,tak nevidím problém,i kdyby jezdil na Obnova brno Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 8:44 pm    Předmět: Citovat

Wanli předváděly mizernou odolnost vůči aquaplaningu a dost mizerně držely v zatáčkách (na vodě). Před tím měl ve stejném rozměru Kleber Hydraxer s cca 4 milimetry a i ty si vedly o trochu lépe na vodě...

Ale co se týče toho Goodyear... Musím se omlluvit. Nebyl to model Eagle, nýbrž model Excellence. Tímto se omlouvám za mystifikaci.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bilajz



Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Kreteny Hills 40747 Varnsdorf

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2009 10:04 am    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
No vidíš,bilajz,proč jsi ty pneu někomu nedaroval?Třeba já bych po nich skočil hned,pokud by pasovaly na BX,i s vidinou že jsou mizerné,pokud se někdo přibližuje jen po městě,kde je 50ka,a nebo je svátečním řidičem,tak nevidím problém,i kdyby jezdil na Obnova brno Wink


Bral jsem je jako špatnou věc, přeci nebudu někomu dávat něco, co sám považuju za špatné a zralé na vyhození. Cítil bych se pak tak nějak provinile... Crying or Very sad
_________________
Xantia II 1.8 16V-civilní pohodovka
Lancia Dedra turbo Integrale-300koňová bestie
Škoda Forman-na pesosici, bordel a tahání vleku
EX Ducati 1098S- největší magořina co existuje
EX Kawasaki Ninja 600-doživotní následky na těle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bilajz



Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Kreteny Hills 40747 Varnsdorf

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2009 10:09 am    Předmět: Citovat

[quote="Majk.Z"]No, teda zvl᚝ Goodyeary bych do nebe nevyvolával... Už to není co bývalo... K nám do pneuservisu jezdí hafo aut právě s Eagly a co ta pneumatika předvádí... Si lidi stěžují, že ta pneumatika je děsně hlučná, že vydává takové šustivé až hučivé zvuky.

Nevychvaluju pana Good Yeara zas až tak moc (aby nám z toho nezpychnul Laughing), jsou to prostě průměrné gumy a na takovou pohodovku max do 160km/h stačí, ale že mezi panem GoodYearem a panem Goodridem je propastný rozdíl, za tím si stojím.
_________________
Xantia II 1.8 16V-civilní pohodovka
Lancia Dedra turbo Integrale-300koňová bestie
Škoda Forman-na pesosici, bordel a tahání vleku
EX Ducati 1098S- největší magořina co existuje
EX Kawasaki Ninja 600-doživotní následky na těle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2009 11:00 am    Předmět: Citovat

Mám starší typ Good Year GT3 a co se týče chování na vozovce a hlavně držení stopy v zatáčkách nemám jediné výhrady naopak jsou výtečné!Otázka je jejich výdrž,někdo si stěžuje na malou cca 25-30000 někdo při 70 000 ještě dojíždí.Za vše nemůže výrobce,důležitý faktor je taky mezi pedálem a volantem(styl jízdy,huštění pneu,geometrie a celkový stav podvozku a v neposlední řadě taky kvalita cest).
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka_xantík



Založen: 8.1.2009
Příspěvky: 81
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2009 11:47 pm    Předmět: Citovat

bilajz napsal:
Ááááá fůůůůj Goodride, dovezl jsem Xantu z Německa a byla obutá na tomhle svinstvu, jen tak bokem jsem koukl na značku, začínalo to na Good... takže jsem žil v tom, že tam jsou Good-Year. První d隝, auto nebrzdí nezatáčí, absolutně nefunguje, musel jsem v červenci vylézt z auta a na vlastní nohy se přesvědčit, že opravdu silnice není namrzlá... Nadával jsem na pana Good Yeara co to vytvořil za pagumy, dojel krokem domů a sklonil se k pneumatice, že se podívám, co to je za typ, abych se podival po internetu po recenzích, jelikož to co předváděly tyhle gumy nedělaly ani OR34 od pana Baruma na Škodě 105. Sehnu se a ouha - místo Good Year se na mě smál pan Goodride. Nasral jsem se a pan Goodride se už válí na smetišti v technických službách, kde na mě koukali jak na blbce, že vyhazuju uplně nový gumy. Na Xantě teď jezdí GOOD YEAR Eagle a auto zase brzdí a zatáčí...


To byla good ride do pekel. Very Happy
_________________
Xantia 1.8 8V 1999
Zelená met., ALU Mille Miglia 17"
--
Škoda 136 Tuňák 1983, Modrá met., ALU Borbet T 16"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dude



Založen: 10.1.2009
Příspěvky: 120
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt listopad 05, 2009 4:46 pm    Předmět: Citovat

Ja GoodYear Excellence jezdím v 195/55/16 a jsem tedy spokojen. Auto sedí jako přibitý a to mám zkomfortněný koule od PaMa.
Mám na nich zatím tedy kolem 10000km, tak uvidím dál.
_________________
Xantia Combi - Opera - 2.0 16V LPG, 7/99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miroslav Kos



Založen: 16.10.2009
Příspěvky: 19
Bydliště: JIHLAVA

PříspěvekZaslal: čt listopad 05, 2009 7:45 pm    Předmět: Citovat

Na předku jsem měl michelin,na zadku hankook a auto sedělo v pohodě.Najeto přes 50000 km.Zimní pneu Continental do doby než jsem jednu prorazil,seděly jak na suchu.Poté jsem nahradil na jednu nápravu jeté Pirelli,ale u jedné mi praskl drát a už to sautem mlátilo.Už nechci na autě jeté gumy.Teď jsem koupil nové zimní Pirelli za dobrou cenu,ks 1400 kč
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Kola a rozměry Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)