Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Předek nepruží...XA 1.9 TD

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
VeviXT



Založen: 17.9.2009
Příspěvky: 9
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2009 11:00 pm    Předmět: Předek nepruží...XA 1.9 TD Citovat

Zdravim,mam dost velkej problém...předek je tvrdej jako šutr.Koule byly dofukovaný před cca měsícem,LHM nová ale problém bude nejspíš někde v elektrice,protože když je mokro nebo vyjedu z myčky tak hydraulika třeba půl dne funguje uplně normálně.....ale když je sucho tak je to peklo.Neměl jste někdo podobnou závadu?Nebo nevíte kde jsou jsou rozmístěný konektory,ukostření atd. od hydry?Dělá to jenom předek,zadek funguje bez chyby.


edit>Jedná se o Hydraktiv se 7 koulema.Mam podezreni na el. magneticky ventil za chladicem ale nejsem si jistej jestli by ten predek az takhle ztvrdnul.Zveda se a klesa normalne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VeviXT



Založen: 17.9.2009
Příspěvky: 9
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st září 30, 2009 1:41 pm    Předmět: Citovat

Nikdo nic nevi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st září 30, 2009 4:17 pm    Předmět: Citovat

sundej a očisti důkladně ten konektor u předního H-ventilu u chladiče a uvidíš jestli se to chytne , je to háklivé na kontakt ..
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
VeviXT



Založen: 17.9.2009
Příspěvky: 9
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st září 30, 2009 6:51 pm    Předmět: Citovat

A myslíš že by to ten H-ventil takhle moc přitvrdil?Předek se ani nehne při přejíždění nerovností.Dneska jsem rozebral půl auta a pod PP blatníkem jsem našel nezapojenej a zoxidovanej 4 pinovej konektor.Číslo konektoru nebylo k přečtení ale jdou do něj 2 šedívý a 2 zelený dráty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VeviXT



Založen: 17.9.2009
Příspěvky: 9
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 6:27 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem vycistil ten konektor a chvili to fungovalo normalne a pote asi odesla r. jednotka hydry protoze do toho H-ventilu nejde zadnej proud.Draty jsou O.K.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macgorka



Založen: 8.9.2008
Příspěvky: 19
Bydliště: Abertamy

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 1:36 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,opět jsem tu. mám problém se svojí xantií. jsem z okresu Karlových varů,projela sem už pár servisů,ale nikdo se v xantii nevyzná. potřebovala bych někoho z blízkého okolí,kdo by se na ní juknul. ted třeba zjištuju,že se mi autíčko už vůbec nehoupe atd... v nejhorším případě bych jí musela prodat,jenže to se mi moc nechce... poradte,moc prosím... děkuju Julie Crying or Very sad
_________________
Xantia 1,8 r.v. 96,74kw, můj krásnej citronek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 4:51 pm    Předmět: Citovat

VeviXT napsal:
Tak jsem vycistil ten konektor a chvili to fungovalo normalne a pote asi odesla r. jednotka hydry protoze do toho H-ventilu nejde zadnej proud.Draty jsou O.K.

Záleží, co jsi kde měřil. Koukni třeba sem:
http://www.citroeny.cz/forumxxx/viewtopic.php?t=14100&highlight=ventil+hydroaktivu
Napájení je 2,6 V a odpor cívky je 4 Ohmy.

Ještě jedna poznámka - závada na jednom z ventilů (i jenom zadním) uvede auto tvrdého stavu, koukni i na zadní ventil. Další příčinou tvrdého stavu může být napájení počítače a nebo samotný počítač.

MíraCB Very Happy
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VeviXT



Založen: 17.9.2009
Příspěvky: 9
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 10:12 pm    Předmět: Citovat

Zadek je O.K. No když jsem hledal zavadu tak jsem při zkoumání drátů zjistik že jeden(plusovej) je porušenej takže se to nejspíš zkratovalo.Tenhle týden zajedu k panu Štikovi do litic a zkusím přehodit ř.jednotku a když to bude stejný tak si vemu od nej ten H-ventil.Ještě otázka,nevíte kolik chteji na vrakarnach za ten H-ventil nebo ř.j. hydraktivu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 7:29 pm    Předmět: Citovat

Hydroventil zadní stojí v chr᚝anech 1500kč,kupoval jsem tam zadní.
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)