Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nehodlá nastartovat.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cita86



Založen: 30.9.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Nové Sedlo (Sokolov)

PříspěvekZaslal: st září 30, 2009 7:08 pm    Předmět: Nehodlá nastartovat. Citovat

Ahoj Xantiáci. Mám problém. Tátovo Xantie (viz podpis). Jel na úřad. Start byl v pohodě, jízda bez problémů. Když se vrátil z úřadu k autu, tak ji už nenastartoval. Domu jsme ji dotáhly. Při otočení klíčku na polohu kdy se rozsvítí kontrolky se vůbec nerozsvítí žhavení, jen je slyšet u spolujezdce pod přístrojovkou 2x krátký zabzučení (nevím co je to zač) a na další otočení klíčku se netočí ani startér! Baterka je OK, žádná kontrolka nesvítí.

Neměl by někdo nějakou radu? Nebo není nějaký relé s tímto spojené. Pojistky jsem zkoukl jak v motoru, tak i pod přístrojovkou a jsou OK. Sám už nevím. Za každou radu dík.
_________________
Xantie X1, r.v. 1996, 1.9TD (66kW)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hombok



Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: U Olomouce

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2009 6:21 am    Předmět: Citovat

Zkus napřed zkontrolovat stav baterky, někdy klekne takhle naráz, a pak zkouknout kontakty na baterce. Bývá to zaoxidované a ani to není vidět. To zabzučení může být od servomotorku klapky topení, i když ten se hýbe až po nastartování, pokud se nepletu. Možná, že ve tmě by bylo vidět slabé rožnutí kontrolek, pak bych se přikláněl k té kontrole kontaktů a dál bych zkontroloval připojení koster, nějaká je na bloku motoru, další bývají pod baterkou, ale u ropáka nevím. Svítí aspoò slabě světla, houká to, jdou stěrače, nebo je taky tma?
_________________
X1 2.0i VSX 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2009 11:11 am    Předmět: Citovat

Předpokládám, že máš motor DHX, to znamená, že žhavení řídí počítač.
Přidal bych ještě další místa ke kontrole, napájení počítače nebo čidla teploty. Jenom nevím jakou to má souvislost s tím, že "netočí startér".

Cita86 napsal:
Pojistky jsem zkoukl jak v motoru, tak i pod přístrojovkou a jsou OK. .

Pokud jsi tohle udělal dobře.
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cita86



Založen: 30.9.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Nové Sedlo (Sokolov)

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2009 11:11 am    Předmět: Citovat

Dík za radu. Baterka je OK. Zkusil jsem i druhou. Kompletně auto má všechny funkce světel, stěračů, brzd. světel, houkačku v pořádku. Jenom z ničeho nic prostě nehodlá žhavit a netočí startér. Nevím jestli jde naftový čerpadlo, nemám tušení odkud si ho mohu poslechnout?

Za další radu budu vděčnej.
_________________
Xantie X1, r.v. 1996, 1.9TD (66kW)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2009 11:32 am    Předmět: Citovat

A co spínačka nebo starter? svítí kontrolky?
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cita86



Založen: 30.9.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Nové Sedlo (Sokolov)

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2009 11:43 am    Předmět: Citovat

Ano, po otočení klíčku na polohu rozsvícení kontrolek svítí talak hydrauliky v hydraulickém systému (LHM je dost), Hladina motorového oleje (ta shasne), Baterie a tlak motorového oleje. Jiná nesvítí. A 2x zabzučení u spolujezdce bude opravdu servomotorek větracího systému.
_________________
Xantie X1, r.v. 1996, 1.9TD (66kW)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2009 1:09 pm    Předmět: Citovat

Cita86 napsal:
Nevím jestli jde naftový čerpadlo, nemám tušení odkud si ho mohu poslechnout?

Za další radu budu vděčnej.


Naftový čerpadlo si neposlechneš, Sad (u 1,9TD není elektrické) je mechanické a je součástí vstřikovacího. Navíc jeho porucha nijak neblokuje startér.
Spíš bych se podíval ještě jednou do boxu pojistek v motorovém prostoru, jsou tam propojky + pólu baterie = dost namáhaná věc.
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mevi



Založen: 21.11.2007
Příspěvky: 217
Bydliště: Litoměřice

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2009 1:41 pm    Předmět: Citovat

Ahoj naftu neznam neumim tak pokud ma myšlenka bude zcestná opravte mě ale kontrolka žhaveni po startu rozsvítí a pak zhasne? co zkusit propojit kontakty na starteru jestli točí nebo ne?
_________________
XII 3.0 24v, XII 1.8 16v, XI 2.0i Vše LPG XI 1.8i combi a XII 2,0 16v zatim v benzínu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Derby-Senda



Založen: 14.7.2007
Příspěvky: 71
Bydliště: Nový Oldřichov

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2009 1:46 pm    Předmět: Citovat

Měl jsem Xantii s timto motorem a měl jsem udělanej výpínač motoru už od předchozího majitele jako ochranu před krádeží a taky mi při vypnutém stavu nesvítilo žhavení a nejsem si jist ale starter točil do vypínače vedly dva černý silnejší dráty a byl v levo pod budíky třeba to pomuže
_________________
Xantia Break 2.0HDi 80kw 11/2000 Exclusive stříbrná střela spotřebu držím pod 6l/100km Tempomat, ostřik světel, vyhřívané sedáky, LED denní světla, xenony, LED obrysovky-blikače-podsvícení interieru, Palubní PC
Diagnostika Lexia 3, PP2000, ELM 327
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cita86



Založen: 30.9.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Nové Sedlo (Sokolov)

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2009 2:19 pm    Předmět: Citovat

No mi jsme v pohodě dojeli na úřad. Při odjezdu šlo i žhavení a ostatní. Z úřadu jsme přišly k autu a už prostě nešlo nastartovat. Během cesty nebyl žádnej problém ani varovná kontrolka. Zkusím tedy mrknout i s měřákem do do boxu pojistek v motorovém prostoru. Můžu ale až k večeru. Všem moc děkuju a napíšu co zjistím.
_________________
Xantie X1, r.v. 1996, 1.9TD (66kW)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2009 2:25 pm    Předmět: Citovat

Startér není přes pojistky, nemáš automat aby nešlo relé, žhavení se nerožne? pokud jo tak jak říká mevi, zkus to přímo na startéru.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cita86



Založen: 30.9.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Nové Sedlo (Sokolov)

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2009 7:10 pm    Předmět: Citovat

Tak včera moc pršelo. Ale dneska jsem proměřil všechny pojistky v motorovém prostoru. Na těch velkých bylo všude napětí. Na těch malých někde ano, asi podle toho co se sepne. Ale v levo od těch motorových pojistek je hnědý a zelený relé. Zelený relé tam vůbec není. Hnědý na stolici spíná, ale v autě na jeho spínací kontakty nejde žádný napětí? Žhavení nespíná. Startér jsem odskoušel - funguje jen při spojení kontaktů drátem.
Že by to mohla být spínací skříòka?
_________________
Xantie X1, r.v. 1996, 1.9TD (66kW)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hombok



Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: U Olomouce

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2009 8:46 pm    Předmět: Citovat

Mohla by to být spínačka, pokud to v ní dostalo pořádně zabrat. Kdysi dávno mi vyhořela za jízdy a kontakty ke startéru se při tom zapekly a ten odešel, než jsem zastavil. Pro zjištění, zda máš po ní nebo ne, zkus po otočení klíčku na kontrolky (1. poloha) zapnout vyhřívání zadního okna( zapíná to zároveò i ohřev venkovních zrcátek). Pokud to nejede, bude asi po spínačce.
_________________
X1 2.0i VSX 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cita86



Založen: 30.9.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Nové Sedlo (Sokolov)

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2009 9:09 pm    Předmět: Citovat

Výborně. Právě jsem přemýšlel jak zjistit co vše má běžet na spínací skříòce v poloze 1. Určitě vím že běží všechny světla a blinkry a imobilizer. Taky poblikává asi 15s hladina oleje (byl dolit a dělá to stále). Ale už se taky přikláním na spínačku.

A to hnědé relé vedle pojistek v motoru je k čemu? Nikdo neví?
_________________
Xantie X1, r.v. 1996, 1.9TD (66kW)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2009 9:12 pm    Předmět: Citovat

Ještě bych se podíval na bezpečnostní spínač. Pokud teda je. Za pravou nebo levou koulí gumová hranatá krytka (červená nebo i černá). Zkus zezhora zmáčknout tu gumu.
Ne všechny xantie tento spínač mají.

MíraCB Very Happy

PS: co tohle:
http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2007030001
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)