Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výměna žárovek v přístrojovce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
varec



Založen: 12.5.2009
Příspěvky: 29
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: so září 12, 2009 10:32 pm    Předmět: Citovat

Záleží na tom, jaký máš typ.U mého volantu s airbagem jsou zespodu 2 šrouby a ty když povolíš, tak sundáš prostředek volantu.Tam je uvnitř matice, povolíš matici, vyšroubuješ a poznačíš si fixou na volantu a na tyči polohu.Matici vra zpět na pár závitů.Vezmi volant ze stran a taháním a vikláním ze strany na stranu ho uvolni.Když povolí na tyči, tak vyšroubuj matici ven a stáhni volant.Pak sundáš horní kryt, ten drží zacvaklý v takovým plastovým bazmeku.V tom bazmeku je potom další šroub co drží spodní kryt na sloupku řízení.
U volantu bez airbagu jsem prostředek volantu vyndal taháním nahoru, žádný šroub jsem tam neviděl.
Než budeš sundavat volant tak odpoj kabely od případného ovládání rádia nebo airbagu.
Žárovičky v přístrojovce jsou celoskleněné 1,2W a jdou z těch patic kleštčkama opatrně vyndat.Dal jsem za ně tady 7,- Kč za kus.
Tak hodně štěstí.
_________________
Xantia X1 1.6i,r.v.1995
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Runes



Založen: 17.11.2008
Příspěvky: 78
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne září 13, 2009 9:57 am    Předmět: Citovat

huh no ovladac odmontoval predchozi majitel airbag nemam zarovky uz daky mesiac kupene Very Happy tak hadam buduci vikend sa dotoho pusitm len skusim dade zohnat tenplast nech tam dam novy rovno Smile
_________________
DRAK - Citroen Xantia 1.9 TD 94
6,5l 90% mesto

Ja viem som lama Very Happy ale kto sa pyta ten sa dozvie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Laadin_o



Založen: 11.4.2008
Příspěvky: 101
Bydliště: Zlín Kostelec

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 8:40 pm    Předmět: Citovat

Runes napsal:
huh no ovladac odmontoval predchozi majitel airbag nemam zarovky uz daky mesiac kupene Very Happy tak hadam buduci vikend sa dotoho pusitm len skusim dade zohnat tenplast nech tam dam novy rovno Smile


A prosím tě nafo co můžeš, asi se spousta lidí poučí. Dík
_________________
XA2 vínová 1,8i 16V, r.1999
XA1 vínová 1,8i 16V, r.1996
XA1 zelená 2,0i 8V HA,LPG,r.1994-mrtvá XII/07
Dělám nášivky na trika - tlf:605335839
http://www.xantiaclub.cz/gallery.php?modul=gallery&akce=galerie_ukaz&galerie_id=459
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Laadin_o



Založen: 11.4.2008
Příspěvky: 101
Bydliště: Zlín Kostelec

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 8:41 pm    Předmět: Citovat

Laadin_o napsal:
Runes napsal:
huh no ovladac odmontoval predchozi majitel airbag nemam zarovky uz daky mesiac kupene Very Happy tak hadam buduci vikend sa dotoho pusitm len skusim dade zohnat tenplast nech tam dam novy rovno Smile


A prosím tě nafo co můžeš, asi se spousta lidí poučí. Dík


a já se taky poučím, taky budu měnit Rolling Eyes Rolling Eyes
_________________
XA2 vínová 1,8i 16V, r.1999
XA1 vínová 1,8i 16V, r.1996
XA1 zelená 2,0i 8V HA,LPG,r.1994-mrtvá XII/07
Dělám nášivky na trika - tlf:605335839
http://www.xantiaclub.cz/gallery.php?modul=gallery&akce=galerie_ukaz&galerie_id=459
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2009 7:59 am    Předmět: Citovat

Laadin_o napsal:

a já se taky poučím, taky budu měnit Rolling Eyes Rolling Eyes


Ty nic nejeb a dojeď ke mě, máš to kósek Wink možeš fotit, ale myslím že je to zbytečný, neponičenou jsem už dlouho neviděl. (Asi díky tomu návodu).
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Laadin_o



Založen: 11.4.2008
Příspěvky: 101
Bydliště: Zlín Kostelec

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2009 8:18 am    Předmět: Citovat

jasný Jožko, dojedu. Já se bál ti říct abys mně nezjebal že otravuju s takovou ch*****nou Laughing Laughing

Stejně nás čekají moji kosti. Teda mojí xanty Laughing Rolling Eyes
_________________
XA2 vínová 1,8i 16V, r.1999
XA1 vínová 1,8i 16V, r.1996
XA1 zelená 2,0i 8V HA,LPG,r.1994-mrtvá XII/07
Dělám nášivky na trika - tlf:605335839
http://www.xantiaclub.cz/gallery.php?modul=gallery&akce=galerie_ukaz&galerie_id=459
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
naphd



Založen: 21.9.2009
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: po září 21, 2009 9:27 am    Předmět: lista pod pristrojovkou X1 Citovat

nekdo tady psal ze mu drzi lista s talcitky vpravo, je tam sroub T20 ktery je pristupny jen pri volantu nastavenem v nejnizsi poloze, jinak neni videt. Taky jsem se stim navztekal Evil or Very Mad .

Airbag mam prisroubenej (zezadu volantu) TORX 30, jinak vse ostatni TORX 20.

cau
_________________
jirka

XA1 - 1.9(96) TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 5:05 pm    Předmět: Citovat

pucholt napsal:
... Žárovky v přístrojovém panelu jsou celoskleněné 1,2W (obyčejné žárovky do přístrojové desky). Jsou nasazené v plastové patici, ale jdou z ní vytáhnout...... X2 měly v přístrojovém panelu jen jeden druh žárovek, ty malé 1,2W.


Prosím tě, nebo kohokoli, kdo ty žárovky kupoval do palubovky X2. Jaké je přesné označení těch žárovek a zhruba cena? Nebo stačí říct, že chcu standardní žárovičky do palubovky?
Díky za poznatky Wink
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 11:07 pm    Předmět: Citovat

Kup v autokelly (jak to tady všichni psují) Idea

Žárovka T5W 1,2W/12V - celoskleněná - katalog.č.99.99.999

Cena s DPH Maloobchodní 6 Kč

Vem si celou krabičku, je jich tam 10 ks. Nebo raději 2. Wink
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 7:21 pm    Předmět: Citovat

Díky Josef, přesně tohle jsem potřeboval. Vyčerpávající informace Mr. Green
Zítra se tam stavím Wink
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
desertwolf



Založen: 6.9.2009
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po září 28, 2009 12:44 pm    Předmět: Re: lista pod pristrojovkou X1 Citovat

naphd napsal:
nekdo tady psal ze mu drzi lista s talcitky vpravo, je tam sroub T20 ktery je pristupny jen pri volantu nastavenem v nejnizsi poloze, jinak neni videt. Taky jsem se stim navztekal Evil or Very Mad .

Airbag mam prisroubenej (zezadu volantu) TORX 30, jinak vse ostatni TORX 20.

cau


Tak to jsem byl já. Mám X1. Nakonec jsem sundal volant včetně kabelů (pod volantem jsem odšrouboval tři šrouby TORX 20, držící asi otočnou uhlíkovou dráhu vodičů airbagu a ovládání rádia, rozpojil jsem dva konektory pod volantem od plochých vodičů ovládání rádia a airbagu a kompletní volant i s kabely sundal. Ten šroubek na pravé straně je, ale u mne není vidět ani když dám volant do nejnižší polohy. Děkuji všem za příspěvky, pomohly mě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
naphd



Založen: 21.9.2009
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: út září 29, 2009 10:11 am    Předmět: postup pro X1 + foto Citovat

ahoj,
zkusim si vzpomenout na presnej postup demontaze pro X1:

1. ODPOJIT BATERKU
2. SUNDAT AIRBAG - dva srouby TORX 30 zezadu volantu, poprve to jde blbe bo tam neni videt a ty srouby jsou trochu nasikmo
3. SUNDTA VOLANT - odpojit airbag a ovladani radia uvnitr volantu, povolit hlavni matku volantu a volant sejmout. Krouzek s obema kabely (radio , airbag) zustane kde je, volant se sundava bez kabelu (jdou protahnout).
4. PLASTY nad a pod volantem - povolit dva srouby v plastu pod volantem a odcvaknout vrchni plast, ukaze se dalsi sroub, ten ven a sundat spodni plast (nebo naopak...) odpojit regulaci podsviceni palubky.
Pak dva vrchni srouby v pojistkove skrince, malej plastovovej panel nad pojistama (dalsi sroub). Volantova tyc do spodni polohy a dva srouby drzici listu s tlacitky. Na pravem sroubu (za packou steracu) je zaroven drzak s konektorem airbagu. Lista pryc (odpojit tlacitka), panel pod budiky pryc a posledni tri srouby drzici budiky.
5. ODPOJIT BUDIKY, tenkej plochej sroubovak na odjisteni konektoru, kazdej je jinej nejdou poplest pri zpetne montazi, nemusi se nijak znacit.
6. PROPAJENI BUDIKU - ja vzal 4 kontakty tachometru primo trafopajkou a bez problemu, ocistil jsem trny z druhe strany a ocistil a utahl kostrici srouby (dlouhe mosazne). Ty byly dost volne takze spis tipuju problem v nich nez ve spatnem pajenem spoji.

Kdo nechce sundavat volant rozrizne plast pod volantem jako:

http://www.forum-auto.com/marques/citroen/sujet3650.htm
_________________
jirka

XA1 - 1.9(96) TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)