Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Chcípající tachometr

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
franta123



Založen: 5.1.2008
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: út duben 08, 2008 3:35 pm    Předmět: Chcípající tachometr Citovat

Zdravím Xantiaky Smile
Jsem šastným majitelem X1 1.9TD 96 a poslední dobou mám problémy s tachometrem (elektronickým - měl jsem venku budíky kvůli žárovkám).
Když jedu souvisle tak půl hoďky nebo to trochu smažím kratší dobu, no prostě když se auto ohřeje na víc než provozní teplotu, myslím v motorovým prostoru, občas mi zhebne tachák. A tak jsem si řikal, že přejedu schválně nejaký díry, kdyby to byl uvolněnej nějakej konektor. A nic. A za chvíli se tacho probral, chvíli ukazoval a pak zase chcíp. A tak jsem to zkoumal, na čem by to mohlo bejt závislý a nejvíc mi z toho vychází buď nějakej konektor v motoru nebo se loučí čidlo nebo studenej spoj v budíkách (o tom jsem četl, ale v jiný souvislosti, jinde na tomhle fóru).
Tak bych chtěl poprosit jestli by mi někdo neporadil co s tím, případně kde najdu čidlo tachometru (já vim, že nejspíš na převodovce, ale ta je pod baterkou a nechce se mi jí vyndavat abych zjistil, že to čidlo je jinde) nebo nějaký spojovaný kabelový svazky.
Děkuju za jakýkoliv ohlasy Smile)
Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út duben 08, 2008 9:18 pm    Předmět: Citovat

Máš limusínu na 14" nebo kombíka na 15" kolech?
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
franta123



Založen: 5.1.2008
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 9:16 am    Předmět: to Josef 2 Citovat

Mám Break na 15" plecháčích Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
franta123



Založen: 5.1.2008
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 9:17 am    Předmět: Re: tachák Citovat

Nikdo nepřispěje žádnou radou ohledně tachometru ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 4:53 pm    Předmět: Citovat

Čidlo je zezadu převodovky, zhruba kolem táhel řazení a je je připojené 3 pinovým bílým konektorem.
Pin č. 1 - napájení z pojistky F 2
pin č. 2 - kostra
pin č. 3 - signál do tachometru na modrý konektor a v něm na pin č. 3

MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavonel



Založen: 12.10.2007
Příspěvky: 31
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá květen 09, 2008 11:28 pm    Předmět: Citovat

No, mě to dělá občas taky. A to hlavně na delších trasách druhou jízdu po zastavení. Zjistil jsem, že naskočí znovu, pokud podřadim ze čtyřky na dvojku a tudíž, když otáčky vyběhnou rychle nahoru (zjištěno náhodou), ale autí takhle trápit nechci. Nicméně je to zajímavý, ale řešení to neni. Tím to tedy možná vypadá na to čidlo na převodovce, nebo se takhle prý hlásí baterka na odchodu (zmatené přístroje), je to záhada.
_________________
X1 1,9TD Berline '96 Hydra a Šmidra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: pá květen 09, 2008 11:49 pm    Předmět: Citovat

Už jsem 2 snímače měnil, pokaždé na kombíku odešly-napřed to ukazovalo blbě a nakonec vůbec, jinak jsem tu ještě viděl že by mohl být studeòák v tachošu, s tím jsem se osobně nesetkal, ale prý ukazuje jen kolem 70 Km/hod.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pavonel



Založen: 12.10.2007
Příspěvky: 31
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: ne červen 29, 2008 6:49 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem dneska vyndal snímač rychlosti na převodovce (šlo to dobře ze shora). Po mechanický stránce vypadá dobře, nic ukroucenýho. Tak bych se chtěl jen zeptat, pokud bude někdo vědět, v jaký podobě leze signál z pinu č. 3. Předpokládám analogový v řádech mV, nebo volt. Horní víčko je na nejtky, tak se mi do něho zatim nechce třeba zbytečně hrabat. Děkuju za pomoc.
_________________
X1 1,9TD Berline '96 Hydra a Šmidra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne červen 29, 2008 8:01 pm    Předmět: Citovat

pavonel napsal:
Tak jsem dneska vyndal snímač rychlosti na převodovce (šlo to dobře ze shora). Po mechanický stránce vypadá dobře, nic ukroucenýho. Tak bych se chtěl jen zeptat, pokud bude někdo vědět, v jaký podobě leze signál z pinu č. 3. Předpokládám analogový v řádech mV, nebo volt. Horní víčko je na nejtky, tak se mi do něho zatim nechce třeba zbytečně hrabat. Děkuju za pomoc.

Kdysi jsem zkoumal snímač rychlosti na 1.9D automat z r.v.97:. 1) +12v napájení C02E, 2) kostra 1620M, 3) výstup 162. Výstup se choval jako s otevřeným kolektorem. (z jednotky šlo napíjení a výstup čidla ho tahal na kostru). ¡urovně jsem naměřil 1,5V sepnuto, 8,5V rozepnuto.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jiriking



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: so únor 28, 2009 12:42 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,

ohledně toho tachometru, tak mně se občas zasekne na 80 km/h. V servisu mi řekli, že to dělá znečištěná ručička v budíku a ta pak drhne. ASI měli pravdu, protože když se mi to opět stalo, tak jsem bouchl pěstí shora do palubovky a ručička opět naskočila... zatím to nebudu rozebírat na vyčištění, protože to ještě není kritické Smile Jo mám prý už starou vránu... Smile))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: so únor 28, 2009 3:49 pm    Předmět: Citovat

Skôr to bude tými studenákmi, v mrazoch funguje o.k. Teraz sa trocha oteplilo a tachometer zostáva zaseknutý ,alebo sa ani nepohne. Poprezeraj si toto Idea
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=364&highlight=tachometr
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majlo



Založen: 27.6.2009
Příspěvky: 16
Bydliště: Horšovský Týn

PříspěvekZaslal: so červenec 18, 2009 6:51 pm    Předmět: Citovat

Mě to udělalo jednou,když sem projížděl Prahou v koloně a teplota stoupla ke 100. Poté mi přestalo fungovat tacho,když motor vychladl,vše v poho,poté se mi to stalo ještě na dálnici při normální teplotě motoru. Zkusil jsem tedy vyčistit kontakt snímače na převodovce a vše je zatím ok.
_________________
Xantia 1.9 Td X2 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tom.dur



Založen: 10.9.2009
Příspěvky: 1
Bydliště: Hustopeče, Č.Těšín

PříspěvekZaslal: čt září 10, 2009 7:27 pm    Předmět: Citovat

zdravim xantiaky Smile mám takovou prosbu, už to bylo řešené, s tím tachometrem, mě nejedou skoro vůbec, vždy pár km a chcípnou, nějaký kontakt asi, potřeboval bych fotku kde najdu čidlo tachometru na převodovce, mam tam plyn a nejde tam nic vidět, tak a to nemusím celé rozebírat. Moc díky ... Tom
_________________
X1 1,8 16V LPG , r.v.1996
sedan, bílá loďka Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)