Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tachometr podruhé

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jan



Založen: 6.6.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Třebechovice p.O.

PříspěvekZaslal: út srpen 21, 2007 3:51 pm    Předmět: Tachometr podruhé Citovat

Ahoj Xanti
Problém topoření se rafičky tachometru na 70 km/hod jsem vyřešil dle rad na tomto fóru proletováním těch trnů a asi 1000 km mi dělal radost. Pak se pos...! Sad Evil or Very Mad
Pozorováno za jízdy: - náhle klesal, chvíli se držel na 40, pak jako
když vadne až zvadl úplně. Chvílemi ještě maličko poskočil a připsal
nějaký 1 - 2 km. V servisu mi řekli, že to může být budík(cca 3500,-)
nebo snímač(cca 3000,-), nebo jakási další krabička kdesi v "podpalubí"
(myšleno pod palubní deskou), která je ještě o poznání dražší. Touto
krabičkou jsou prý vybaveny jen Xa 2,1 TD. Pokud máte někdo zkušenost
poraďte, potvrďte, nebo vyvrate. Za každou radu děkuji uctivě a předem.
Zdraví Jan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gram_cz



Založen: 8.8.2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: út srpen 21, 2007 9:09 pm    Předmět: Citovat

A zkoušel jsi tu desku znovu vytáhnout a propájet, případně očistit kontakty toho budíku? Měl jsem to taky venku a na těch kontaktních plochách byl cín a v něm celkem slušně vytlačené prohlubně od kontaktů těch budíků. Mohly by tam být celkem slušné přechodové odpory. Idea

Nejlepší by asi bylo propájet celou tu desku. Ale bacha, s trafopájkou na to radši nechoď Exclamation Shocked
_________________
X2, sedan, 1.8i 16V, r.v. 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2007 7:39 am    Předmět: Citovat

Spíš by bylo účelnější hledat vadu s měřákem, než pas blind pájet celou desku. To by byl skvělý způsob tam studeòáky spíš nadělat.
Já bych hádal, že problém bude nejspíš ve snímači. Zkus ho přehodit z nějakého jiného auta. Eventuálně zkontrolovat zásuvku jestli není zoxidovaná....
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlobr



Založen: 5.8.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha 10

PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2007 3:38 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,

mám také problém s tachometrem, kecá o +14km, to se mi zdá moc. Chtěl jsem se zeptat, jestli se na něm nastavují impulsy ? Bylo sním manipulováno ( tutově stáčel někdo kilometry ) Jeto HDI 2.0 rok 99´.
_________________
Xantia 99' 2.0HDi 66kW
C5 II 05' 2.0 HDI 100kW
BX 19 TZD 90' - prodaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jan



Založen: 6.6.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Třebechovice p.O.

PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2007 7:35 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem to zkusil znovu proletovat a nic. Sundat palubní přístroj bych snad pořídil i poslepu a můžu prohlásit, že je to na bednu. Zajímá mě hlavně ten snímač a ona záhadná "krabička". Víte někdo něco ??? Rolling Eyes
Čau Xantíci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2007 8:03 pm    Předmět: Citovat

Jan napsal:
Tak jsem to zkusil znovu proletovat a nic. Sundat palubní přístroj bych snad pořídil i poslepu a můžu prohlásit, že je to na bednu. Zajímá mě hlavně ten snímač a ona záhadná "krabička". Víte někdo něco ??? Rolling Eyes
Čau Xantíci

Na 1.9D s automatem byl snímač rychlosti 3 drátovej, jeden drát bylo napájení tuším 12V, jeden kostra a pak výstup. Otáčením snímače docházelo ke změnám na výstupu. Byl to tuším hallův snímač na výstupu s otevřeným colectorem. Øešil jsem to před delší dobou a nemůžu bohužel najít poznámky.
Snímač jsem normálně vymontoval z převodovky (tuším, že měl bílý konektor)a zkoušel s ním točit rukou. Začal bych kontrolou napájení snímače, změřením výstupního signálu.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2007 10:05 pm    Předmět: Citovat

Ja se pridavam lidicky,ukazuje mi o asi 12km navic,je to blby,aky byl urcite stocenej co s tim,nevite nekdo co s tim najisto?jestli se to ladi na tachaci nebo na senzoru Diky
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radar40



Založen: 14.3.2009
Příspěvky: 96
Bydliště: PRAHA

PříspěvekZaslal: ne červenec 19, 2009 7:33 pm    Předmět: Citovat

Jan napsal:
Tak jsem to zkusil znovu proletovat a nic. Sundat palubní přístroj bych snad pořídil i poslepu a můžu prohlásit, že je to na bednu. Zajímá mě hlavně ten snímač a ona záhadná "krabička". Víte někdo něco ??? Rolling Eyes


zahadna krabicka existuje,mel jsem ji na peugeot 605 2,1td. tachometr sel jen obcas,po vymene ok. Čau Xantíci
Very Happy Shocked
_________________
Citroen Xantia 1,9TD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne červenec 19, 2009 9:14 pm    Předmět: Citovat

Žádná záhadná škatule tam určitě není, ale pokud to nebude snímačem na převodovce tak to může být ještě v konektorech které jsou zasunuty do budíků, nedávno jsem řešil stejný problém. Drátky co vedou do konektorů jsou dost volně loženy do takových vidliček a tam se uvolòují. Dej mu za jízdy přátelskou ránu z vrchu do palubky, vůbec se toho neboj Wink
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radar40



Založen: 14.3.2009
Příspěvky: 96
Bydliště: PRAHA

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 2:25 pm    Předmět: Citovat

tak sorry moje prvni auto s el,tachometrem.tak dyby nekomu nesel v 605 tak je to krabickou.. Smile je u spolujezdce pod kastlikem...nekdy ty francouzi jsou bedny..na co nemcum staci jeden drat oni maj aspon 3. Rolling Eyes
_________________
Citroen Xantia 1,9TD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piňa



Založen: 3.5.2008
Příspěvky: 9
Bydliště: Humpolec

PříspěvekZaslal: so srpen 22, 2009 7:33 pm    Předmět: Citovat

Potřeboval bych poradit. Na tachometru jsem propájel studeòáky, ale tachometr pořád blbne. Snímač rychlosti jsem našel, ale nešel mi vyndat. Nevím jak za něj moc vzít, abych náhodou něco neurval. Crying or Very sad
_________________
Xantia 1,6i klima 96'
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavonel



Založen: 12.10.2007
Příspěvky: 31
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: ne srpen 23, 2009 11:35 pm    Předmět: Citovat

Pokud jsi už povolil ten imbus na snímači (nebo myslím někde je místo toho kolíček, nevim přesně), pak Ti povolil i krycí plech. Ten vyndej, konektor odpoj a pak tahej. Drží to gumový těsnění, tak to jde hůř. Mělo by to jít vyndat i se šnekovým kolečkem. Pak si dej ještě pozor na počet zubů na pastorku, je jich tam 18 nebo 19, pak to ukazuje jinak rychlost.
_________________
X1 1,9TD Berline '96 Hydra a Šmidra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Basak



Založen: 20.8.2009
Příspěvky: 33
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 4:55 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, mám podobný problém. Studeòáky jsem opravil, snímač vyčistil a pokud to ukazuje (což není pravidlo - a nijak to nesouvisí s teplotou), tak to ukazuje o 35 km/h víc než je skutečnost. Počítadlo km se mi zdá v pohodě (pokud nejde ručička, taky nefunguje). Zkoušel jsem i posunout rafičku o rozdíl v rychlosti, ale po smontování to ukazovalo stejně. Podotýkám, že mám auto teprve měsíc a při koupi jsem si nevšiml jak to ukazovalo. Druhý den už nešel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)