Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

výfuk
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dolph



Založen: 6.3.2008
Příspěvky: 313
Bydliště: F-M

PříspěvekZaslal: čt únor 26, 2009 9:14 am    Předmět: Citovat

polmostrov není špatný.už jsem jich namontoval desítky a celkem drží.hodně záleží jak jezdíš-krátké trasy a výfuk neustále plný vody-to je rychlá smrt,ale jinak ty 3-4 roky mu dávám....

na svém autě ho mám rok a zvenku jen drobná koroze kolem svarů na přírubách.....
_________________
pneuservis,opravy a plnění klimatizací.739 079 629

X1 1,9td break-jedna z mála v plné palbě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: čt únor 26, 2009 12:04 pm    Předmět: Citovat

Nemůžu se dostat momentálně na ceník od Boba,ale Imasaf je fakt skvělý-tichý a nedrží se v něm voda,jak připomíná dolph.Dle mě hodně vydrží,mám ho sice od léta,ale materiál vypadá velice odolně,jak síla plechu tak struktura.Když jsem poškrábal o zem lehce předešlý výfuk,začal tam rezavět,tento vypadá,že ho můžeš drásat jak chceš.A cenově byl poslední díl-tlumič snad cca 1800 na 1.816V,což nemá snad cenu ani spekulovat nad jiným skrz nižší cenu.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: čt únor 26, 2009 1:44 pm    Předmět: Citovat

Ja mám Imasaf od Boba cca 2000Kc, zatia¾ je odložený na skrini, nedám ho zniči do soli, pôjde na auto na jar. Ten súčasný "tuningový (deravý)" bude musie ešte cví¾ku vydrža Laughing

Imasaf vyzerá na prvý poh¾ad fakt solídne: dos hrubý plech a je ažký.
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lajda



Založen: 4.2.2007
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt únor 26, 2009 5:22 pm    Předmět: Citovat

Václav napsal:
Ahoj Lajdo, ten koncový výfuk máš od f. Polmostrow, Asmet nebo Ferroz?
Díval jsi se co sním udělala sůl přes tuhle zimu? A neni hlučnější jak orginál PSA nebo Imasaf.???? V současné době hodně firem nabízí ty to polské výfuky, pokud by vydrželi tak 3-4 roky za 1200Kč., ¨stálo by za uvážení to skusit.
Pokud máte někdo skušenosti s těmato polskýma výfukama tak se podělte o tyto skušenosti. Jsem optimista, třeba všechno polské není špatné. No uvidíme co nám napíšete.


Zdravím Václave. Mám jej od Polmoostrow a je super. Není hlučný a nyní po zimě je stále jako nový. Žádná rez. Parkuji venku a jezdím s vozem každý den. S výfukem naprostá spokojenost.
_______________________
XA II 1,9SD na komfortech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: so duben 04, 2009 10:02 pm    Předmět: Citovat

sgt napsal:
Ja mám Imasaf od Boba cca 2000Kc, zatia¾ je odložený na skrini, nedám ho zniči do soli, pôjde na auto na jar. Ten súčasný "tuningový (deravý)" bude musie ešte cví¾ku vydrža Laughing

Imasaf vyzerá na prvý poh¾ad fakt solídne: dos hrubý plech a je ažký.

No tak ja som včera vymenil svoj ešte pôvodný výfuk za nový IMASAF a som trocha sklamaný. Zvuk je skoro taký istý ako ten starý deravý Confused
Začínam ma podozrenie, či ten hluk nie je kvôli vykuchanému katu a koncový diel výfuku je v tom nevinne Evil or Very Mad
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frenk



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 122
Bydliště: Kněževes u Rakovníka

PříspěvekZaslal: ne duben 05, 2009 8:25 am    Předmět: Re: výfuk Citovat

mirďa napsal:
Nazdárek milí xantiáci. Mám jenom takový malý problém........mám totiž pocit,že ho předemnou někdo upravil,protože mám od motoru až po zadní díl (tlumič) jenom jeden díl. Katalyzátor mám přivařený ke kolenu a středové trubce,ale tak precizně že to vypadá jako z výroby.
Zdravim. 8ventilova Xantia Break ma v originalu jen jeden tlumic. A spona je jen u tlumice. Ostatni svareno. Vice na http://www.aaavyfuky.cz/index.php?vyfuk=23189-024-152-67-vyfuk-citroen-xantia-combi-1-8i-8v I kdyz tam je zrejme jiz uprava se sponou. Frenk
_________________
Xantia Break 1.8/8/LFZ/Ecu MM/AirBag/ABS/PP/LPG/ET15/15"/zelena/26.7.1995
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: po duben 06, 2009 9:53 am    Předmět: Citovat

sgt napsal:
sgt napsal:
Ja mám Imasaf od Boba cca 2000Kc, zatia¾ je odložený na skrini, nedám ho zniči do soli, pôjde na auto na jar. Ten súčasný "tuningový (deravý)" bude musie ešte cví¾ku vydrža Laughing

Imasaf vyzerá na prvý poh¾ad fakt solídne: dos hrubý plech a je ažký.

No tak ja som včera vymenil svoj ešte pôvodný výfuk za nový IMASAF a som trocha sklamaný. Zvuk je skoro taký istý ako ten starý deravý Confused
Začínam ma podozrenie, či ten hluk nie je kvôli vykuchanému katu a koncový diel výfuku je v tom nevinne Evil or Very Mad

Zkus vysledovat jestli nejde hluk od nějakého spoje výfuku,to by jsi měl určitě poznat,když jsem to poznal já... Wink
Jediná možnost,rozebrat znova spoje výfuku a utěsnit je pastou.Mám totiž Imasaf a jsem s ním zatím 100% spokojen.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardasz1



Založen: 14.7.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2009 11:27 am    Předmět: Re: výfuk Citovat

Frenk napsal:
mirďa napsal:
Nazdárek milí xantiáci. Mám jenom takový malý problém........mám totiž pocit,že ho předemnou někdo upravil,protože mám od motoru až po zadní díl (tlumič) jenom jeden díl. Katalyzátor mám přivařený ke kolenu a středové trubce,ale tak precizně že to vypadá jako z výroby.
Zdravim. 8ventilova Xantia Break ma v originalu jen jeden tlumic. A spona je jen u tlumice. Ostatni svareno. Vice na http://www.aaavyfuky.cz/index.php?vyfuk=23189-024-152-67-vyfuk-citroen-xantia-combi-1-8i-8v I kdyz tam je zrejme jiz uprava se sponou. Frenk
Já mám obdobný problém,odešel spoj před koncovým tlumičem,akorát že mám na 1.8i 8V rv.1993 tlumiče dva a úchyty na střední tlumič vypadají origo.Takže musím koupit tlumiče dva,středovou rouru tam cpát nechci,je to přece jen klidnější a bez rezonancí
_________________
XANTIA 1.8 i 1993
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DPD



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 100
Bydliště: Kamýk nad Vltavou

PříspěvekZaslal: so srpen 15, 2009 8:43 pm    Předmět: Citovat

Zdravím! Poraďte mi prosím nějaký kvalitní tlumič - po necelých 3 letech mi opět upadl těsně před zadním tlumičem. Skoro si říkám, že kdyby měl originál vydržet 6 let, tak si ho snad koupím, než každé tři roky měnit znovu. Ten co mi v servisu před 3 lety dávali navíc nebyl moc tichý - lehce bručel (táta ma na své XA měsíc nový od Plachého (značku zatím nevím) a jeho XA je nádherně tichoučká).

Jak jsou na tom tlumiče od Boba s tlumením a výdrží? Lepší ceny těžko někde najdu - pokud je tichý a vydrží 3 roky, tak jdu do něj Smile

Předem dík za odpovědi!
_________________
XA2 Break, 2.0i 16V, Exclusive, Admiral Blue (KNCB), r.v. 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DPD



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 100
Bydliště: Kamýk nad Vltavou

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 8:36 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem vlezl pod auto a zjistil, že tlumiče jsou značky Walker. Zadní upadl těsně za spojem s prostředním dílem. Co mě ale trošku zarazilo, že prostřední a zadní díl na sebe přesně nesedí - jakoby byl prostřední díl o cca 2 cm kratší (zadní díl musím dotlačit dopředu) - je to tak správně? (Výfuk byl vlažný, nepředpokládám ale, že se o tolik natáhne po zahřátí.)

Nakonec tedy asi koupím IMASAF od Boba - na internetu jsem našel spoustu značek, některé se dají sehnat za 1900 Kč oba dva (střední i zadní - http://obchod.prodejvyfuku.cz), netuším ale, jaké jsou kvality.
_________________
XA2 Break, 2.0i 16V, Exclusive, Admiral Blue (KNCB), r.v. 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 9:10 pm    Předmět: Citovat

no radši sem pod XA nekoukal, ale koncovku mám Walker, je to tři roky a před tejdenm sem to nechával zkoutknout a prej OK.... ale BOSAL nebrat... mno na origo se už nedostanem.....
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 11:38 pm    Předmět: Citovat

Hoši, jak já vám závidím.
Já mám v tahu prostřední díl a ten v neoriginálu neexistuje (pro šouraly: psal jsem i Bobovi) a originál stojí přes 34 tisíc. Zatím to mám uřezané za katem, převařený výstup z katu, na to nasazenou trubku z Euro dvojky a vytočený, vykřivený zadní tlumič. Ale na tom výstupu z katu je to ze šikma, stáhlé silnou objímkou z čtverky pásoviny a stejně to tam netěsní. A nechce se mi to vařit z jednotlivých komponentů (to jsem měl na předešlém autě a vždy mi to raz za čas někde uletělo. Takže asi mi nezbude nic jiného než se toho auta za včasu zbavit. Nevěřili byste, ale na srovnatelné BMW (520i E39 Touring, r.v. 2000) to stojí v originálu o třetinu míò. A pak, že jsou na Citroeny levné ND, jak tady mnozí tvrdí.
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 11:54 pm    Předmět: Citovat

Já nevím,jestli ti rozumím,ale sehnat jde dnes vše ne a podstatně levněji?A co třeba výfuky na zakázku na míru,když už člověk neví kudy?To by nešlo?
Anebo jinak-toho vaření bych se taky tolik nebál.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: po srpen 17, 2009 6:27 am    Předmět: Citovat

Mixa napsal:
Hoši, jak já vám závidím.
Já mám v tahu prostřední díl a ten v neoriginálu neexistuje

To jako tlumič? Já mám jen kat a zadní tlumič...... to zas franta patlal, jak chtěl Rolling Eyes
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: po srpen 17, 2009 2:23 pm    Předmět: Citovat

Zas tak moc asi nepatlal,prý to byla volitelná součást xantií dle země prodeje,či přání zákazníka.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)