Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Citroen Xantia kombi 1,8 rv 1997
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2007 1:29 am    Předmět: Citovat

Kadel napsal:
Jo a ještě sem chtěl říct, ten volič vejšky mi přijde že jde strašně ztuha. To je machanický to ovládání nějakýho ventilu či co?
Já fakt do Citroenů nedělal tak sorry za ty blbý otázky, pořád sem na vážkách esli do toho jít nebo ne.

Kadel

Je možné že to chce trochu promazat a rozhýbat korektory, to nic není práce na rampě na pár minut. Vůbec se toho nemusíš bát. Jak si jednou na Citrouše zvykneš, tak už nic jinýho chtít nebudeš. Pokud s tím pojedeš do ČR tak si s tím zajeď někde do dobrého servisu (najdeš odkazy tady na webu). Tady na S.Moravě je např. RICAR - Stará Ves nad Ondřejnicí. Podle referencí poznáš snadno opravnu kde hydraulickým autům opravdu rozumí umí auto poměrně levně opravit a nebudou z Tebe jen tahat prachy. Celkově je provoz a údržba levnější než udržba auta s klasickými tumiči. Ale nesmíš koupit mrchu se zanedbanou údržbou. Jízda s hydraulikou je zážitek. Zpočátku Ti připadá že se to všechno houpe a že bys měl ubrat, ale jak si zvykneš na to, že auto bezvadně sedí i na mizerné silnici, tak s tím lítáš ja ďábel.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kadel



Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2007 8:04 am    Předmět: Citovat

no zadna vonavka to taky neni, jak sem psal je to dost poskrabany. Ale koukal sem na to lejstro z mistni STK, tak tam jako stredni zavada bylo to ABS a pak par lehkych. Po odstraneni ty zavady na ABS by to melo prolezt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kadel



Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2007 8:17 am    Předmět: Citovat

jinak to ČR bych s tim možná chtěl přijet taky občas, ale sem spíš z druhýho konce republiky - Most. Tam vim, že je Citroen tušim někde u Chomutova - Vysoká pec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2007 8:52 am    Předmět: Citovat

Kadel napsal:
jinak to ČR bych s tim možná chtěl přijet taky občas, ale sem spíš z druhýho konce republiky - Most. Tam vim, že je Citroen tušim někde u Chomutova - Vysoká pec.

No hlavně aby to nebyl autorizovaný servis. To by ses prohnul. Autorizovaní neopravujou, jen vyměòujou díly za nové. Podivej se jaké má ten servis co máš na mysli reference tady na Xantiaclubu a na www.Citroeny.cz. Vím že kousek od Prahy je servis kterej si všichni hodně chválej, tak jestli nebude nic ověřeného blíž, tak zajet tam. Rozhodně nedávat auto do ruky někomu kdo se v hydr. Citroënech nevyzná, nadělal by víc škody jak užitku (těsnění, utahovací momenty atd.). Přirozeně je nutné do hydrauliky lít jen zelený hydraulický olej LHM (nejlépe TOTAL). Když se k autu přiblíží někdo s brzdovou kapalinou, tak ho zahnat klackem. Ta v tomhle autě vůbec není a ani tam být nesmí.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misina25



Založen: 5.4.2007
Příspěvky: 116
Bydliště: Bílina

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2007 9:07 am    Předmět: Citovat

Jestli můžu doporučit tak do tý Vysoký Pece jed je to dobrej servis sice autorizovaný ale mají tam opravdu dobrej přístup(Já jsem z Bíliny)Měj se at ti autíčko dobře slouží


xantia 1,9td
_________________
Xantia 1,9 td kombi r.v97+klima
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kadel



Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2007 10:03 am    Předmět: Citovat

Tak sem ted prolejzal forum na citroeny.cz, docela se desim, kazdej pise jak mu to tam prdi, ze mu pada zadek, predek a tak.
Navic esli to koupim tak musim do tri mesicu opravit to ABS aby to proslo tou technickou. Kdyz by to bylo jenom nejaky cidlo tak to bych zvladnul
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2007 10:40 am    Předmět: Citovat

Kadle,nic se neboj,kdyz sme kupovali tu nasi Xantii 2 HDi tk sme se taky desili,protoze byla bourana a opravena,spousta veci tam blikala apod...Neni duvod k obavam,je to pomerne dost bezporuchove auto,to ze je doskrabana je taky (bohuzel normalni)jezdi nam absolutne v poho to abs bych typoval cidlo,na vrakovistich se toho taky da sehnat hodne,v nejhorsim pokud to na tk nekontroluji primo na valcich absku jestli blokuje,tak jde odpojit kontrolka(vyndat zarovka)jenom aby to proslo tk a potom zapojit a v klidu opravit abs.Fakt taky se nam zadaly strasne jedovaty brzdy,spojka zabira uplne nahore,atd...je to normalni.Cau a dej vedet jak s koupil Very Happy
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2007 11:02 am    Předmět: Citovat

Kadel napsal:
Tak sem ted prolejzal forum na citroeny.cz, docela se desim, kazdej pise jak mu to tam prdi, ze mu pada zadek, predek a tak.
Navic esli to koupim tak musim do tri mesicu opravit to ABS aby to proslo tou technickou. Kdyz by to bylo jenom nejaky cidlo tak to bych zvladnul

Na 99% je to čidlem. Pokud budeš kupovat starší, tak podle toho původního (nový model má myslím jiný konektor) a s měřákem, abys měl jistotu že to koupené je dobré. Padání se bát nemusíš, ten model co kupuješ má protipadací koule. Xantky jsou fakt špičkové auta. První auto jsem čirou náhodou koupil Citroën BX a od té doby kupuju jen hydraulické Citroëny. Jsou to zkrátka nejlepší auta, a nemysli si že jiné značky neznám, pár let jsem prodával v bazaru...
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kadel



Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2007 1:31 pm    Předmět: Citovat

tak doufám, že na mě nebudete nasr..... ale nakonec sem ten kšeft zrušil, zvítězil strach. Ale už sem se v tom fakt viděl. Bejt to v ČR tak se toho tak nebojim, ale tady shanet nejakyho jinyho manika kterej tomu rozumi, nez v autorizaku by bylo asi tezky, kdyby se něco podělalo Confused . Ale, každopádně sem, že sem se něco novýho dozvěděl. Díky.

Kadel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2007 3:00 pm    Předmět: Citovat

No naštvaní nejsme, proč? Já ale zásadně kupuju auta venku. Jednak jsou se serviskou a i když na první pohled se zdá, že mají dost najeto, skutečnost je taková, že u nás v bazarech jsou auta ještě více jetá. A nikdo neví kolikrát to má stočený tacho... Já bych auto v nás v bazaru nekoupil ani náhodou. To radši pro auto pojedu tisíc km nebo dál. Takže v tom s Tebou nesouhlasím právě že auta v ČR bych se bál. To bych to musel opravdu hodně dobře proklepnout. U nás když se auto začne sypat, šoupne se do bazaru. A nemám čas, chu ani peníze na to abych léčil neduhy na autě které někdo předemnou zanedbal.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kadel



Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2007 5:43 pm    Předmět: Citovat

pucholt napsal:
No naštvaní nejsme, proč? Já ale zásadně kupuju auta venku. Jednak jsou se serviskou a i když na první pohled se zdá, že mají dost najeto, skutečnost je taková, že u nás v bazarech jsou auta ještě více jetá. A nikdo neví kolikrát to má stočený tacho... Já bych auto v nás v bazaru nekoupil ani náhodou. To radši pro auto pojedu tisíc km nebo dál. Takže v tom s Tebou nesouhlasím právě že auta v ČR bych se bál. To bych to musel opravdu hodně dobře proklepnout. U nás když se auto začne sypat, šoupne se do bazaru. A nemám čas, chu ani peníze na to abych léčil neduhy na autě které někdo předemnou zanedbal.


tos mě špatně pochopil já taky preferuju nákup v cizyně (osobní) nebo v ČR koupenej kus se serviskou, ale tady sem spíš myslel to že kdybych byl natrvalo v ČR tak je to jednodušší s opravama než když trávim většinu času tady. Tady pomalu nikoho neznám, nemám tu pořádný nářadí. Doma mám garáž a spoustu možností něco někde udělat (viz třeba soustružení kuliček na kloubky a tak podobně).

Kadel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2007 7:08 pm    Předmět: Citovat

Tak to jo... Ale stejně bych se nebál do toho jít. Je fakt, že to trochu beru podle sebe, když je nějaká prkotina, tak si to hned spravím sám (například výměna vadných žárovek v palubní desce, svisláky atd.) Xantky se fakt bát nemusíš. Podle toho návodu dokážeš najít to vadné čidlo ABS a vyměníš ho ještě před technickou. Kontrolu hydrauliky a kompletní prohlídku bys pak udělal v ČR. Je jasné, že venku by ses při placení v servisu 'osypal'... Myslím, že to auto nebude potřebovat nějakou zásadní investici. Pochopitelně kontrolu hydrauliky, dofuky koulí, seřízení výšek a promazání korektorů. Záležitost tak za 3 až 5000 Kč. Podle toho jestli nebude chtít nějaká koule vyměnit. Ale i s výměnou centální koule se do 5-ti litrů vlezeš. Tedy pokud bys nechtěl kitovat a lakovat ten blatník, což mi přijde trochu zbytečné, jen by to po pár letech mělo šanci vykvést.
Ale nákup hydraulického Citroënu mohu opravdu doporučit.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kadel



Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2007 7:33 pm    Předmět: Citovat

to STK (EU kontroll) bych musel udělat asi tady. Ale už je to jedno já sem to už odvolal. Nechám tomu ještě čas bylo to stejně moc narychlo, ještě tu něco počtu a třeba se ještě něco vyskytne.
Každopádně fakt díky, že ste si se mnou dali chvilku práce Smile

Kadel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)