Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Centrál s DO u X1

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
oulice



Založen: 1.3.2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út červenec 28, 2009 9:33 pm    Předmět: Centrál s DO u X1 Citovat

Problémů s centrálem jsem tu viděl již hodně, ale nenašel jsem to, co to dělá mně. Mám X1 r.v. 1995 (2.0i 16V ..motor RFT 110kW). Odporoučel se mi v autě akumulátor (do té doby vše ok). Po výměně akumulátoru (a pro jistotu i baterečky v DO) mi centrál na DO vůbec nereaguje. Otevřít klíčkem se mi daří .. centrál zafunguje, ale když otočím v zapalování, tak mi začnou blikat všechny směrovky stylem ... párkrat blikne (asi 4-5x) ... pak pauza .. a znovu. Kdysi se mi něco podobného stalo, ale vyřešil jsem to otevřením a zavřením dveří a stiskem DO. Teď na to, bohužel, nic nepomáhá.
Otázka zní .. co se tedy vybitím akumulátoru a jeho výměnou stalo a co se s tím dá udělat ? Jezdit po městě jako blikajicí stromeček se mi vážně moc nechce. Imobilizér funguje OK.
Dík předem za nápady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út červenec 28, 2009 10:04 pm    Předmět: Citovat

Asi jde o originál alarm. Vyzkoušej to s tou baterkou znovu-odpojit a připojit při zamčených dveřích.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
oulice



Založen: 1.3.2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 10:13 am    Předmět: Citovat

Takže jsem zkusil dobře míněnou radu .. leč bez úspěchu .. DO nefunguje a centrál vesele bliká dál.
Jen upřesním ... tentokráte jsem to opravdu počítal a počet bliknutí je o hodně větší ... čili blikne 15x a pak je zhruba 4-5 sec mezera a znovu začne blikat.
Pokud tedy má někdo radu, sem s ní .. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 11:21 am    Předmět: Citovat

Máš na stropě snímač infra? takový černý klobouček
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Medík



Založen: 10.1.2008
Příspěvky: 71
Bydliště: Chlum u Třeboně

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 12:08 pm    Předmět: Citovat

Jen postřeh: Jednou po nasednutí do auta a vložení klíčku a otočení do první polohy začal bzučet centrál, po zadání kodu nastala barevná hudba, na imo svítila červená i zelená současně pak už jen červená, přesto to chytlo, normálně to jezdilo. Centrál na DO tehdy taky nefungoval...Věděl jsem, že baterie asi nebude nejlepší po výměně za jinou vše přestalo.
Co z toho vyvozuji já LAIK ???
Zkusil bych ještě jinou baterii, / samo, hned nekupovat, ale půjčit si na zkoušku od kámoše .../to že je nová neznamená, že bude 100% ...
Pak nám dej vědět jak to pokračuje Dík
_________________
X1 95 Activa 2.0 16V Medika + X II 98 1.8 16V s klima - manželky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oulice



Založen: 1.3.2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 12:36 pm    Předmět: Citovat

To Josef 2 : Ano, samozřejmě ten "kloubouček" tam je ... zkusil jsem i tento snímač odpojit-připojit. Jak jsem již psal ... nic se na autě neměnilo, žádný zásah do elektro ... jen výměna akumulátoru.
To Medik: nová baterie je fungl nová a výkonnější ... původní byla TOPLA 44 Ah .. nová je GALAXY 55 Ah a myslím, že je úplně fuk typ baterie, jen když bude v pořádku.
Vše jinak funguje OK :.. centrál na klíček odemyká i zamyká ... imobilizér také funguje naprosto OK ... pouze jen nefunguje DO + auto bliká jak vánoční stromeček.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 1:27 pm    Předmět: Citovat

Myslím že myslí baterku v klíči.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Medík



Založen: 10.1.2008
Příspěvky: 71
Bydliště: Chlum u Třeboně

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 2:13 pm    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
Myslím že myslí baterku v klíči.


Medík myslí autobaterii ...

To já chápu, že typ baterie je fuk, hlavně když bude v pořádku ... ANO a o tom mluvím !!!
Moje původní baterie, jak jsem psal taky byla na oko v pořádku. Normálně to točilo, všechno - ale pak to začalo dělat to, co jsem popsal.
Proto říkám, že co když je ta tvá nová baterie taky jakoby o.k. točí normál, ale přesto nedává to napětí nebo co, co to má dávat ....
Kdoví kde se to jak dlouho válelo, než to prodali....
Já jsem tu svojí co tam byla původně ani nepřeměřoval, nic, jen jsem se kouknul ááááá 6 let tak mě za chvíli čeká stejně nová, bouchnul jsem jí tam a je klid !!!!

1.Co když je ta baterečka v DO / ta nová / v pr... myslím, že bys nebyl první, kterej si koupil " novou" věc a ono to nebylo 100%
2.Nebo co ta nová autobaterie - dává to,co má ???
3.Když tam byla 44 a teď jsi tam dal 55, / teoreticky by to nemělo vadit/
ale co když se to xantušce nelíbí ....
metodou pokus omyl by se mělo dojít k nějakému výsledku si myslím :... Very Happy
_________________
X1 95 Activa 2.0 16V Medika + X II 98 1.8 16V s klima - manželky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oulice



Založen: 1.3.2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 4:33 pm    Předmět: Citovat

To Medik: na DO klíčence mam červenou LED, která normálně svítí přizmáčknutí. Baterka do ní byla koupena normálně v obchodě ... ne na tržnici.
Co se týká akumulátoru, tak podle mne by akumulátor měl mít 2.0i s klima minimálně 55-62 Ah kapacitu. Ta 44 Ah tam byl při koupi až dosud (vyrobena 1999). Ta nová je pár dní koupená a je na ní rok výroby 2009, takže si myslím, že bude v pořádku.
Podle mne je nějak zblbnutá jednotka centrálu, když i na odemykání/zamykání klíčem reaguje, ale blbne tím blikáním. Podle všeho je to infra DO, které by se nemělo nějak párovat s klíčenkou a mělo by fungovat normálně.
Prostě mi nejde do hlavy, jak by "konec akumulátoru" mohl takhle rozhodit centrál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medík



Založen: 10.1.2008
Příspěvky: 71
Bydliště: Chlum u Třeboně

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 8:17 pm    Předmět: Citovat

to oulice: Jen jsem Ti napsal co dělala slabší baterka mě...

Tobě blbnou blinkry, mě zase cvakal a bzučel centrál a kontrolky na IMO hrály barevnou hudbu...

proč by výměnnou akumulátoru, mělo blbnout dálkové ??? /když dioda svítí tak je to o.k./

Mícháme tady neustále dvě věci do sebe: autobaterii a centrál DO

Co bych udělal já: 1. sehnal bych na zkoušku jinou autobaterii
2. zkontroloval pořádně ten svazek kabelů co vedou od autobaterie hlavně tedy + / viděl jsem jednou jak to tak bylo zpečené a dělalo to bordel/, mínus nepředpokládám, že by dělal nějakou neplechu.. Very Happy
_________________
X1 95 Activa 2.0 16V Medika + X II 98 1.8 16V s klima - manželky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oulice



Založen: 1.3.2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 9:46 pm    Předmět: Citovat

Ano ... mně zase dělala slabá baterka to, že mi centrál při pokusu o zamknutí zamknul a opět hned odemknul .... a diody na IMO taky svítily obě. Ale teď je tam akumulátor úplně nový a lepší, takže by to mělo být lepší a spolehlivější.
V podstatě by mi teď stačilo zjistit, který drát centrálu je spojen s relátkem blinkrů, abych jej přerušil a blikání by ustalo. A centrálně zamykat klíčem se dá. Pak bych mohl postupně "analyzovat situaci". Teď však v prvé řadě musím vyřešit ty blinkry, abych mohl někam vyjet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 10:52 pm    Předmět: Citovat

Nemáš propojený centrál s blinkrama, ale originál alarm, který by měl být pod předním oknem u nasávače vzduchu ventilátoru kabiny. Koukni jesli tam něco takového je. A když ti svítí dioda na klíči tak to vůbec neznamená že je baterečka dobrá.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)