Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zamek prednich dveri

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
swissmade



Založen: 19.2.2007
Příspěvky: 32
Bydliště: Vrbičany

PříspěvekZaslal: so červenec 25, 2009 12:34 pm    Předmět: Zamek prednich dveri Citovat

Zdravim, tak jsem dneska prijel domu po praci, chci zamknout auto a ono nejde, nehnu klicem v zamku ani na jednu stranu, asi se nekde neco zaseklo. (zamek u spolujezdce neni a kdyz zacvaknu u spolujezdce, tak se hned odemkne, u ridice je to soupatko sekly). Nez stim pujdu za nekym, kdo tomu rozumi vic (coz je v sobotu problem), tak se chci nato kouknout sam, jestly to neni nahodou jen nejaka kravina, ale nevim jak sundat to plastovy soupatko, abych to mohl rozebrat. Pokud nekdo ma nejaky uzitecny rady, budu velmi rad?
_________________
X2 Break r.v. 2000 2.0HDi, dovoz ze Švýcarska
aktuálně najeto 420 000 km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: so červenec 25, 2009 1:16 pm    Předmět: Citovat

Když jsem koupil svou Xantii, tak se mi cestou domů zaseklo to "tlačítko" na zamykání v horní poloze a taky to nešlo zamknout. Z počátku jsem to vyřešil tím, že jsem ho zatlačil trochu dovnitř (k venkovní straně dveří) a nalepil k němu - shora na tu plošku před ním čtvereček z černé gumy. Ono se dycky seklo o tu "ohrádku" a nešlo dolů.
Návod na demontáž dveří tu někde je. Stačí hledat.
Mně se vyndat to tlačítko bez poškození nepodařilo naučit - na třech dveřích jsem ho už vyndával a na všech mi praskl ten zobáček uvnitř. Naštěstí se to dá koupit v Citroenu za jaště celkem přijatelné peníze.
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: so červenec 25, 2009 7:18 pm    Předmět: Citovat

Pokud budeš zkoušet zamknout auto, musíš mít přední oboje dveře zavřené. Jediný způsob je natáhnout se zadními dveřmi a zamáčknout čudlík na předních dveřích, zadní pak jen zabouchneš a máš auto zamčené. Ale pozor - jestli máš seklý zámek, zkus to nejdřív s otevřeným oknem, kdyby nešlo klíčem odemknout, a se pak do toho nedobýváš ...
JINAK TO VYPADÁ, že máš skuteečně zaseklý ten plastový čudl. Pomůže jen vyndat ho ze dveří a správně nasadit. Dej pozor, a Ti do dveří nezapadne jeho pojistka (vypadá jako drobná zmenšenina kolíčku). Do plastového tlačítka správně nasaď tu drobnou zubatou pojistku (kolíček). Pozici má přesně definovanou, tím drobným čepem. Pojistka (kolíček) v tlačítku se ale při nasazování docela ochotně někdy posune, můžeš ji tedy v tlačítku přiheftnout kapičkou lepidla. Plastový čudl se nasazuje na ten kovový čep (drát) v pozici "zamčeno". Sedni tedy do auta, zamáčkni čudl na protějších předních dveřích - aby se auto zamklo - a pak teprve nasazuj.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RINGO



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: MOST

PříspěvekZaslal: ne červenec 26, 2009 2:23 pm    Předmět: Citovat

Mixa napsal:
Když jsem koupil svou Xantii, tak se mi cestou domů zaseklo to "tlačítko" na zamykání v horní poloze a taky to nešlo zamknout. Z počátku jsem to vyřešil tím, že jsem ho zatlačil trochu dovnitř (k venkovní straně dveří) a nalepil k němu - shora na tu plošku před ním čtvereček z černé gumy. Ono se dycky seklo o tu "ohrádku" a nešlo dolů.
Návod na demontáž dveří tu někde je. Stačí hledat.
Mně se vyndat to tlačítko bez poškození nepodařilo naučit - na třech dveřích jsem ho už vyndával a na všech mi praskl ten zobáček uvnitř. Naštěstí se to dá koupit v Citroenu za jaště celkem přijatelné peníze.

No 140 kaček za takovej plastovej krypl je docela dost. Rolling Eyes
_________________
X2 1,8 16V Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michal



Založen: 9.5.2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po červenec 27, 2009 1:51 pm    Předmět: Citovat

V tlačitku stači zamačknout ten čudlik lehce a při tom tahat směrem nahoru a jak se bude montovat zpět musi se ten čudlik vratit zpátky do vrchni dírky inač tam to tlačitko nebude držet a dělat to tenkym šroubovakem inač navod na rozebrani dveři je tady http://www.xantiaclub.cz/view.php?nazevclanku=&cisloclanku=2006020201
_________________
Citroen Xantia break 1,8 16V 99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)