Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Draty ve dveřích

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
michal



Založen: 9.5.2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2009 12:19 pm    Předmět: Draty ve dveřích Citovat

Zdarec všeci nevite někdo ktere draty u řidiče v té průchodce jsou od ovladaní stahovaní praveho okenka u spolujezdce mám ho zlomenej a nevim kterej to je de to nějak spravit bes teho abych musel rozebrat celi dveře? dík moc za odpověď
_________________
Citroen Xantia break 1,8 16V 99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2009 5:33 pm    Předmět: Citovat

Nic proti, ale co takhle vzít do ruky 10-ku torx a odšroubovat panel s tlačítky na ovládání oken (ze spoda jeden šroubek) a podívat se? Případně to ještě prosvítit či proměřit.
Pokud máš drát přerušen v průchodce, tak vidím jako jedinou možnost sundat čalounění ze dveří, odstřihnout to před průchodkou a za průchodkou, protáhnout tam nový drát a spojit (spájením, konektory, čokoládami atd.).
Sice, možná by to šlo i bez demontáže čalounění dveří: při otevřených dveřích vytáhnout gumovou průchodku ze dveří, drát zkrátit a nadstavit uvnitř u sloupku a protáhnout průchodkou - to bude asi nejhorší práce, a pak to spojit u dveří - spoj bude v průchodce, a nebo spojku zasunout do dveří. Mně ale připadá jednodušší sundat to čalounění dveří.
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
michal



Založen: 9.5.2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2009 10:26 pm    Předmět: Citovat

tak ja to rozeberu a podivam se kterej drat tam vede a ten nahradim v průchodce to bude nejednoduši protože k těm dratum v té pruchodce je hroznej přistup ale jenom jsem chtěl znat vaš názor zapoměl jsem dotat že mi nefunguje stahovaní u spolujezdce tlačitko uřidiče je mrtvy a tim nefunguje ani zavirani u spolujezdce ale otevřit de dík moc některej den to rozeberu Smile
_________________
Citroen Xantia break 1,8 16V 99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michal



Založen: 9.5.2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne červenec 12, 2009 9:40 pm    Předmět: Citovat

Dneska jsem měl rozebrane cele čalounění u dveří spravný drát jsem myslim našel je tam pět dratu akorad jsem zistil že se kte pruchodce neda po rozebrani čalouněni na dveřích dostat nevim jestli se da nějak sundat aji ten kov co je za čalouněním ale jsou tam jenom dva otvory pro výměnu stahovačky ale na průchodku nedostanu když jsem zkoušel proměřit tlačitko tak tři kontakty byli vodivě spojeny takže jsem ani nenašel ten drat ktery je přerušenej nevite čim by to ještě mohlo byt krom zlomenyho dratu ve dveřich neznáte nějakyho dobryho autoelektrykáře kterej by to zvladnul zpravit ja už si stim nevim rady diky moc
_________________
Citroen Xantia break 1,8 16V 99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne červenec 12, 2009 10:01 pm    Předmět: Citovat

Zatahej s citem za dráty a pokud je zlomenej, tak ho roztrhneš. Přes průchodku natáhni novej kus patřičně tlustého drátu. Spoje řádně zaizoluj a zasuò tak a se nehýbou. Dej pozor, a se po opravě nikde nekříží dráty s dráhou oknna (pokud to tam náhodou zasahuje). Pokud to je možné, zafixuj místo spoje páskou ke zbytku svazku, a se nemůže hýbat. Při trhání drátu, drž oba konce, aby si to náhodou nevytáhl z místa, ke kterému se pak nebudeš moct dostat.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)