Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tuhé řízení
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petr Falář



Založen: 14.2.2009
Příspěvky: 51
Bydliště: Doubrava

PříspěvekZaslal: ne červenec 12, 2009 3:00 pm    Předmět: Citovat

Jo, na ten kloub jsem myslel taky jako na první zásah. Je tady na stránkách někde návod, jak na to? Trochu zručný snad jsem, ale nechci vysloveně bádat. Takže pokud jste to už někdy někdo dělal, prosím o radu. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hombok



Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: U Olomouce

PříspěvekZaslal: ne červenec 12, 2009 3:42 pm    Předmět: Citovat

Tady se určitě něco najde: http://www.xantiaclub.cz/forum/search.php?mode=results
_________________
X1 2.0i VSX 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lupo



Založen: 24.7.2007
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: ne červenec 12, 2009 4:51 pm    Předmět: Citovat

Kdysi mi to dělalo to samé, najednou mi začalo tuhnout řízení a bylo to fakt peklo s tím otáčet. Hydraulika ale byla v pořádku, tudíž jsem při dofuku koulí požádal mechanika a se na to mrkne. Podíval se na to a pak plácnul do kloubu hrst vazelíny. A bylo to. Smile
_________________
1.8i, 16V, r.2000
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: po červenec 13, 2009 12:02 pm    Předmět: Citovat

Lupo napsal:
Kdysi mi to dělalo to samé, najednou mi začalo tuhnout řízení a bylo to fakt peklo s tím otáčet. Hydraulika ale byla v pořádku, tudíž jsem při dofuku koulí požádal mechanika a se na to mrkne. Podíval se na to a pak plácnul do kloubu hrst vazelíny. A bylo to. Smile

Trápilo mě hlavně zpočátku silně tuhé řízení v mrazech,dvakrát se příležitostně promazal kloubek řízení-WD40 na uvolnění a mazání+posléze zavalením vazelínou ve spreji.Je to min.dva roky a od té doby i v zimě klid.A to jsem si myslel,že to nepomůže nebo jen na chvíli.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Falář



Založen: 14.2.2009
Příspěvky: 51
Bydliště: Doubrava

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 5:54 am    Předmět: Citovat

Po prostříknutí kloubu WDčkem a ještě nějakým sprejem na uvolnění jde zase volně točit volantem. Very Happy To jsou mi věci...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2009 8:07 pm    Předmět: Citovat

Ešte sa mi to nestalo až dnes. Po naštartovaní mi strašne začal píska remeò po pár sekundách prestalo ,celý deò som jazdil a aj pršalo tak som to pripisoval vlhkosti.No na moje prekvapenie pri cúvaní a natočení volantu mi stuhlo riadenie. A hneď ako "dopískal" remeò bolo zase všetko v poriadku ,som zvedavý čo mi to urobí ráno. Surprised
Môže to by tým klbom alebo len remeò prešmykoval a nepretočilo čerpadlo??? Idea
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: čt listopad 12, 2009 8:59 pm    Předmět: Citovat

Ráno bolo všetko po starom ,pískanie remeòa prestalo ,riadenie neztuhlo dúfam,že to tak už aj zostane. Surprised
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mevi



Založen: 21.11.2007
Příspěvky: 217
Bydliště: Litoměřice

PříspěvekZaslal: pá listopad 13, 2009 8:33 am    Předmět: Citovat

No a nebylo by lepší misto doufani sundat klinak zkontrolovat kladky napinak a vše co se točí? Než aby si zustal nekde viset to za to urcite stoji... moji prvni xantii jsem koupil s nabastlenym jinym klinakem a napinakem z BXa pač musely vyřadit kompresor klimatizace na kterym se zadřelo ložisko řemenice jinak mu nic nechybelo... no a když to budeš mit dole mužeš ho i vymenit stoji par korun a prace je to na 20 minut...
_________________
XII 3.0 24v, XII 1.8 16v, XI 2.0i Vše LPG XI 1.8i combi a XII 2,0 16v zatim v benzínu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: pá listopad 13, 2009 1:40 pm    Předmět: Citovat

Samozrejme ,ale ešte mi chýba zopár km (cca 10t) do výmeny rozvodového remeòa a všetkého okolo neho a dám vymeni aj klinový remeò a prezrie všetko čo by tam mohlo eventuelne odchádza (šponovák, remenica-ložiská atd.atd.). Wink
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)