Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

brzdy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 7:58 am    Předmět: Citovat

mal by som len jednu otázku. Ak by sa XA ahala za lano a sem-tam sa zaradila rýchlos (aby sa točil motor) a tým pádom by hydraulické čerpadlo doplnilo tlak do systému, fungovali by brzdy počas celej doby ahania?
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alien



Založen: 29.1.2007
Příspěvky: 224
Bydliště: Prágl four

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 8:04 am    Předmět: Citovat

sgt napsal:
mal by som len jednu otázku. Ak by sa XA ahala za lano a sem-tam sa zaradila rýchlos (aby sa točil motor) a tým pádom by hydraulické čerpadlo doplnilo tlak do systému, fungovali by brzdy počas celej doby ahania?


jo, někteří z nás už to podstoupili. (já ale néééé). Nicméně, xantii tahat na laně ano, ale opatrně a pomalu a na opravdu nejnutnější vzdálenost a brzdit za pomocí ručky. Vše v klidu a s rozvahou.
_________________
Inu přišel čas na výměnu.
Hádéíí

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 12:12 pm    Předmět: Citovat

sgt napsal:
mal by som len jednu otázku. Ak by sa XA ahala za lano a sem-tam sa zaradila rýchlos (aby sa točil motor) a tým pádom by hydraulické čerpadlo doplnilo tlak do systému, fungovali by brzdy počas celej doby ahania?

No nepřijde mi to jako moudrý, skoro všichni se bojej, aby jim při roztlačování bez starteru nepřeskočily rozvody a ty by si takhle chtěl tlakovat system? Smile
Jinak na laně a na ručku se dá odtáhnout značný kus, když jsou si oba zúčastnění vědomi toho, co dělaj.
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
luk.zah



Založen: 6.2.2008
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 5:19 pm    Předmět: Citovat

Já bych to na tom laně opravdu raději nezkoušel....
Manuál to výslovně zakazuje a asi vědí proč, no a já má jednu zkušenost, díky které musím říct: Xantii na laně - už nikdy víc!!!

Kdysi, když jsem měl ještě A4 a Xantii měl táta, tak mi táta zavolal, že mu nejde natočit auto a že jestli ho NA LANÌ odtáhnu do servisu.
Souhlasil jsem. Lano byla jediá možnost, protože v tu chvíli jsme neměli k dispozici ani tyč ani podvál. Navíc to do servisu bylo asi 7 km po městě.
Jeli jsme opatrně - tak 40 km/h (zhruba tak, jak jezdí dědci v klobouku Smile ).
Projížděli jsme město a na levé straně stál autobus. U zastávky žádný přechod nebyl. Jak jsem projížděl kolem toho autobusu, najednou mi z před autobusu skočil přímo před auto rozběhnutý ´´zákeřný´´ důchodce. Jak mě uviděl, tak strnul a já dupnul na brzdu. Táta to ale neměl šanci na ručku takhle prudce dobrzdit, tak aby se mi ´´nepodíval do kufru´´ strhnul volan plným rejdem vlevo (v pravo byl autobus) samozřejmě se zataženou brzdou. Divili byste se, jak mi Xantia strhla auto zadkem do protisměru. Když to všechno skončilo, byla naše auta ´´zaparkovaná´´ vedle sebe uprostřed silnice a tátova Xantia měla prasklé tažné oko.

Jak jsem už napsal - už nikdy víc.
_________________
Xantia Berline, 1.8i 16v, r.v. 1997
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Renda28



Založen: 8.6.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Hodonín

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 7:21 pm    Předmět: Citovat

Pořidte si tažnou homologovanou tyč a dá se auto táhnout i několik stovek kilometrů. Twisted Evil Stojí něco málo nad 1000,- a i Kirkiz ji má myslím v nabídce. Laughing
_________________
X1 1.6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bubakkaja



Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 8:12 pm    Předmět: Citovat

Tak konec tahani chlapi Very Happy .
Zadni desky jsou nove kotouce slusne vsechno rozhybane a plne funkcni.
Takze to ze to brzdi az po chvilce je tedy normalni?
Proc to teda nebrzdi kdyz jedu 160 pribrzdim - dobre ale po druhem pribrzdeni uz to brzdi jakby bez posilovacer a strasne malo.
To ze se mi tedy zavzdusnuje zadek muze byt v tom ze mi do okruhu propousti zadni koule?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kapitán



Založen: 9.5.2009
Příspěvky: 243
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: čt červen 18, 2009 3:10 pm    Předmět: Citovat

To Renda-s tyčí můžeš ale skončit bez oka a nárazníku.Alespoò mně se to stalo na P405 na křižovatce v pejru (táhl jsm ho za tranzitem z letovic do JH a z pejru /pelhřimova/ na laně)
Obojí mi zůstalo za tranzitem a pažout stal na zelený a Jarda (co mi pomáhal )čuměl s otevřenou pusou co se děje.
_________________
současnost
Xantie 18,i 16V rv 1998
minulost
P-405GRD break (papírově1,8TD)
Citroen BX14RE
Š105M
Seat Ibiza 1,8GLD
F125P 1300
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bubakkaja



Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: čt červen 18, 2009 7:41 pm    Předmět: Citovat

Tady se ale neresi tahani. Exclamation Exclamation Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Renda28



Založen: 8.6.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Hodonín

PříspěvekZaslal: čt červen 18, 2009 7:52 pm    Předmět: Citovat

Jasně. Pome zpátky k těm brzdám.

Nechej proměřit tlak v přední a zadní centrální kouly.

No jestli jsou koule ok. Tak pak už může být jenom vadný brzdový ventil. Jinde už nemá co být rozbytý. Twisted Evil
_________________
X1 1.6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bubakkaja



Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2009 5:29 pm    Předmět: Citovat

Predni koule je ok zadni jsme nemeli vytahlou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Přemek



Založen: 26.10.2008
Příspěvky: 6
Bydliště: Kurdějov 51, Hustopeče

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 11:07 am    Předmět: Citovat

Zdravím, co se týče brzdného účinku pociuji také zhoršení u mé X2.
Minulý týden jsem měnil gumový klobouček v brzdovém válci, dvakrát v nejvyšší poloze odvzdušnil každé kolo a můžu říct, že to není úplně ono. Navíc jsem byl včera s přítelkyní v Prátru a na parkovišti si všiml, že zadek sedí a předek ne. Po nastartování mi předek na dvakrát vystřelí nahoru. Napadlo mě, jestli není třeba odvzdušnit i přední aku kouli. Děkuji za každou informaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Puggy



Založen: 26.2.2009
Příspěvky: 54
Bydliště: Mariánské Lázně

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 5:55 am    Předmět: Citovat

Podobnej problém jsem měl taky jako Bubakkaja.X1 brzdila jako když nic.Brzdy byly takový nějaký měký a účinek slabej (alespoò na 1,5 tuny vážící auto).
V sobotu jsem byl u pana Pelikána v Plzni na kontrole koulí a celé hydrauliky.K jeho i mému zděšení zjistil,že kouzelníci v autorizovaném !!servisu v Praze,odkud auto mám,namontovali místo centrální koule kouli pérovací !!!!!!.Vyměnil a zázraky se dějí.X1 brzdí jak o život.Stačí trochu víc sešlápnout brzdový pedál a visím v pásech jak ruksak.
Jinak pana Pelikána vřele doporučuji.Nemá dílnu vybavenou PC a elektronikou,ale je vynikající praktik.Ví kam šáhnout,co udělat a taky dá několik dobrých rad.
_________________
Xantia 1,8i Break - Lázeňská krasavice vínová.
www.aprevize.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Falář



Založen: 14.2.2009
Příspěvky: 51
Bydliště: Doubrava

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 6:21 am    Předmět: Citovat

Už jsem tady někde psal, že Xantia má bezkonkurenčně nejlepší brzdy ze všech aut, které jsem kdy dosud řídil. A to ji co se hydrauliky týče měl v rukách zde neoblíbený mechanik z Malé Skály...
Kdysi jsem jezdil se služební Octavií s tenkrát nejsilnějším ropákem pod kapotou. Octávka neměla problém jezdit rychle (to ale X umí taky), ale byl děs to zastavit. Když jsem si koupil Xantii a zkoušel co to auto umí, tak jsem se hodně lekl, když mi při zkoušce brzd ze 180 km/h pásy málem zlomily žebra a noha mě brněla od ABS (na suchým asfaltu!). To se mi s Octavií nestalo nikdy (při takovýhle rychlosti nebylo ABS třeba, kola nešlo zablokovat, leda rychlým svárem Smile) ). Takto jsem v pár krizovějších situacích málem vytrhl Octavii volant z palubovky, moji sedačku posunul tlakem nohy málem až na zadní sedadla, ale auto si to dál hrnulo vpřed. Naštěstí to vždy dopadlo dobře a nějak jsem to umanévroval. Fuck off Škoda Octavia! V mým soukromým vozovým parku nepřistane ani náhodou.
Takže můj názor je, že pokud je u Xantie vše jak má být, měla by brzdit hodně dobře. Nevím, jestli podle typu motoru jsou u Xantií i různě dimenzované brzdy, ale já jsem u té mé (X2 1,8 16V) zcela spokojen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 7:19 am    Předmět: Citovat

Já bych octávku tak nehanil. Občas se s jednou 1.9TDi svezu a ta brzdí suprově.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Qěcy



Založen: 27.7.2007
Příspěvky: 113

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 8:52 am    Předmět: Citovat

Je vpořádku, když auto s ABS při zašlápnutí brzdy vší silou brzdí smykem? Onehdá jsem ze 60ky s 300kg vlekem zabrzdil na cca 20 metrech, ABS párkrát koplo do pedálu, ale gumy ječely. Asfalt kvalitní, tak 2 roky starý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)