Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

spotřeba xantie 1.8i 16v

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vrky



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 8
Bydliště: frýdlant

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 7:35 pm    Předmět: spotřeba xantie 1.8i 16v Citovat

Zdravím,
chtěl jsem se zeptat jakou zhruba máte spotřebu. Mě to žere od 9 do 10 a to na to ubec nešlapu, je to hodně nebo je to normální? díky moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 7:42 pm    Předmět: Citovat

Mrkni sem -> http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/12-Citroen/96-Xantia.html?esearch=1&fueltype=2&vehicletype=1&exactmodel=1.8%2016V

Vypadá to, že kolem devíti litrů je to normál Wink
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
KRMATOR



Založen: 30.3.2008
Příspěvky: 31
Bydliště: Hradec Kralove

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 7:46 pm    Předmět: Citovat

no tak ja meril na podzim a ma byla 7.5 litru
_________________
Xantia 98,1.8i 16V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kapitán



Založen: 9.5.2009
Příspěvky: 243
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 7:55 pm    Předmět: Citovat

Mám ji sice krátce,ale po najetí cca 1000km mi vychází průměr 8,16l na sto. (je v tom cesta JH-Týn n/Vltavou a z5,JH-BN a z5, JH-PV a z5(okoo Brna po dálnici) a zbytek po JH a okolí)
_________________
současnost
Xantie 18,i 16V rv 1998
minulost
P-405GRD break (papírově1,8TD)
Citroen BX14RE
Š105M
Seat Ibiza 1,8GLD
F125P 1300
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AJM



Založen: 8.1.2007
Příspěvky: 194
Bydliště: Třeboň

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 8:03 pm    Předmět: Citovat

Čéče, já mám spotřebu cca. mezi 6,5-7,5 l., myslím tím spotřebu svou a v autoškole-tedy většinou město, rozjezdy a zapnutá klima.
Problém bych hledal od banalit, např. mizernej vzduch. filtr až po složitější...
_________________
Xantia I 18i 8V SX Break Athena 97´pack elecricité, pack froid, pack cuir, pack bois
Xantia I 18i 16V VSX pack electricité, pack froid 97´
Xantia I 18i 8V SX 94´
Xantia II 18i 16V SX pack visibilité, pack look, pack electricité, pack bois 99´
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lightDJ



Založen: 14.1.2008
Příspěvky: 164
Bydliště: Plzeň (beer city)

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 8:49 pm    Předmět: Citovat

tak ja mam po plzni 11,5 kdyz jsem jezdil fakt s lehkou nohou a opravdu hodne sporive dostal jsem se tak na 9,5 po Plzni tak 90%.... v manualu pisou mesto tak 11 co jsem cet pro moji 1.8 8V
_________________
vrak,cervenej,polorozpadlej 1,8 8V r.96
http://www.v-lighting.ic.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Mad



Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 131
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2009 6:10 am    Předmět: Citovat

Já mám za necelý dva roky a cca 25000 km průměrnou 8,75 l/100km. Je to samý rodinný ježdění - pojíždění po městě, ale taky delší vejlety. Snažim se nemít těžkou nohu, ale někdy to prostě nejde a jako ideální cestovní rychlost po D1 považuju 150-160 km/hod. Wink
Někde jsem slyšel (nemůžu to potvrdit) že některý Xantie měly dvě lambdy za sebou a ty že prej běžně braly o litr míò než ty běžný s jednou lambdou.
_________________
X2 1,8 16V Break 6/2000 metalíza Modrý Maurícius
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2009 6:29 am    Předmět: Citovat

vrky ty si asi nezačínal tady, že Rolling Eyes Dyk je tady toho vagon Idea Hoši hoši......
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Falář



Založen: 14.2.2009
Příspěvky: 51
Bydliště: Doubrava

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2009 9:25 am    Předmět: Citovat

Mám X2 1,8 16V sedan cca rok. Ze začátku jsem jezdil svižnějc a spotřeba byla tak 8-8,5l/100km. Teď jsem zklidnil, nespěchám. Spotřeba spadla tak o litr a půl 7-8l/100km (na těch 7 jsem nedosáhl, ale pod 7,5 se od jara pohybuju běžně). Je fakt že bydlím kousek od dálnice (R10, R35) a cca 50-60% jízd je po dálnici (nejvíc úsek Mladá Boleslav - Turnov - Liberec). Dřív jsem jezdil tak 140-150. Teď, když nespěchám, tak si to šinu 110-120. Min. jednou za nádrž ale nestíhám a spěchám a pak to drbu co snesu (do 160), takže se to zprůměruje. Klimu ve vedru používám. Holt je to benzínový motor, vliv stylu ovládání plynového pedálu na spotřebu je větší, než u ropáků. A taky záleží na trase. Město dělá vír v nádrži (kámoš má X1 1,6, jezdí převážně po Liberci se spotřebou 9-10, v zimě až 11!), dálnice a trpělivost spoří. Jinak z benzíòáků je podle mě 1,8 16V pro Xantii a normálního smrtelníka ta nejlepší volba. Rozumný poměr relativně dostačujícího výkonu (81kW) a spotřeby (7-10 dle podmínek). Ropáky (u starších aut) nemám v oblibě. Když si ještě vzpomenu na můj první vlastní AUÁK Škoda 120LS (to LS podtrhuji, mělo to 44kW, cyklovač stěračů a v předu 4 světla!!!), kdy jsem málokdy měl odvahu jet přez sto, spotřeba benzínu 8-9 l/100km, oleje 2l/1000km, tak se musím smát...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)