Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zadní náprava

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
endy



Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 29
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou

PříspěvekZaslal: pá červen 01, 2007 10:39 pm    Předmět: Zadní náprava Citovat

Zdar chlapi
Měl bych jeden dotázeček.U Xantií se dělala natáčecí zadní náprava.Nemáte někdo ponětí u jakých modelů a jak to vůbec fungovalo?
Dík endy
_________________
Xantia Break 2.0HDi exclusiv kůžák r.v 2000
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2007 6:08 pm    Předmět: Citovat

Podle mě Xantie nemá natáčecí nápravu. Má to Xsara a auta se stejným podvozkem, čili Pegina 306, Picasso, atd....
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
endy



Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 29
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2007 7:40 pm    Předmět: Citovat

Teď mě ukazoval synovec učebnici ze školy na automechanika a tam je ta náprava rozkreslená.Podle toho co tam píšou to snad mají všechny Xantie.Co sem pochopil,tak se to natáčelo na uložení nápravy.Takže vykejvla celá náprava.Ještě na to juknu.
Byl sem se taky mrknout po delší době po bazarech a narazil sem tam na Xantii u který bylo psaný že má uzávěrku.Není to blbost? Nějakej protiskluz mají snad až C5,ale u Xantošky o tom slyším prvně,ale kdybych to měl na svý tak se vůbec nezlobím.
_________________
Xantia Break 2.0HDi exclusiv kůžák r.v 2000
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel M.



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 26
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 5:32 am    Předmět: Citovat

Koupil jsem si silentbloky na zadní nápravu a asi bude pravdou, že v tom předním se to bude hejbat a natáčet. Už rok se chystám je vyměnit, ale nějak není čas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 5:09 pm    Předmět: Citovat

Endy, "uzávěrku" má každý Citroen s ruční brzdou na předek ...
když zapadneš a prokluzuje ti jedno kolo stačí s citem přitáhnout ručku a je to Smile
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
endy



Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 29
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2007 11:52 am    Předmět: Citovat

S tou ručkou máš recht,ale kdyby tam byla nějaká automatika byl bych radši.Co si vozím zadek v Xantii tak sem dost zlenivěl. Laughing .Sice to do tohoto přízpěvku nepatří,ale jen tak z prevence jsem vyčistil váhu vzduchu.Je to s podivem jak to je zabordelený.Mám pocit,že se zlepšila akcelerace z 1 na 2 v kopci.Předtím sem přeřadil auto se těžko zbíralo,tak to divně kuckalo než se sebralo.Teď zatím pohoda.Přeřadím a jedu.Doporučuju preventivně vyčistit.
Sem tomu rád,že tu jsou takový borci,kteří něco rozeberou a podělí se o to s ostatními.Zatím sem tu našel vše co jsem potřeboval.Díky za to.
_________________
Xantia Break 2.0HDi exclusiv kůžák r.v 2000
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2007 12:16 pm    Předmět: Citovat

hele,endy chystam se na to taky,muzes prozradit cim s to cistil?
slysel sem zde i nazor,ze se cistenim porusi nejaka ochranna vrstva na tom dratku,ci co,a pak to oxiduje a cerna
jo,a este co jsi vsechno cistil?takove to raminko,i tu kapku?a cistil si i tu mrizku?rikam si ze v nejhorsim to jde vycistit i destilkou,ne?
dik,
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2007 1:54 pm    Předmět: Citovat

No s tou nápravou až to někdo zjistíte napevno tak dejte vědět, ale vážně si nemyslím že to Xantie má.

Já váhu vzduchu čistil izoprophylalkoholem. A čistil jsem vše, stěny, mřížku ( na to jsem použil takové ty spejle do ušisek) pak kapku (teplotní čidlo) a pak i ty dva plátky jemným potřením vatou a izoprophyl alkoholem. Bylo to fakt dost špinavé, ač to na první pohled tak nevypadalo.

Jinak destilku bych na to asi moc nepouštěl.
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2007 2:15 pm    Předmět: Citovat

Jistě že to má, náprava má určitou možnost se natočit v silentblokách při působení bočních odstředivých sil a tomu se říká samonatáčecí.
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
endy



Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 29
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2007 3:05 pm    Předmět: Citovat

Čistil jsem to okenou.Není to pravé ořechové,ale je tam líh.Vzal sem misku z květináče nalil tam asi 3cm okeny a z tý strany co jsou ty sítka jsem to ponořil.Byly celý ponořený.Trošku sem to nechal odmočit,protočil sem to v tý misce.Pak sem si namočil ten štěteček do uší a všechno sem opatrně otřel(kapku i ten protikus).V závěru sem nabral okenu do rozprašovače a vystříkal síta ze strany od čidla.No a pak na slunce a tři hodiny nechal schnout.To pro jistotu.
Místo okeny bych použil radši čistej líh,nebo čistej benzín.Určitě bych to vyčistil rychlejc.Ale jako vždy,když něco dělám nemám nic po ruce.Okena bylo to jediný co jsem doma našel.A taky to funguje.Chce to ale vyčistit opravdu všechno (síta,čidla a celý ten plastový válec),když už je to rozebraný.Že by to sítko mělo na sobě nějakou ochranu nevím,spíš bych řek,že ne.Ten vzduch co tam prochází to musí krásně vysoušet.
_________________
Xantia Break 2.0HDi exclusiv kůžák r.v 2000
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2007 10:01 pm    Předmět: Citovat

Klucí, n i c s e n e n a t á č í , tedy u Xantie. Pokud ano, tak jsou ty silentbloky vymlácený. Je tam šroub z nápravnice naveskrze do kastle .
Natáčí se zadní náprava Xary, ale ta je ouplně jinak konstruována. Ano, tam je speciální pružné uložení,které dovolí v určitém rozmezí ( několik ° ) a boční síle na nápravu smyk vůdči karoserii.

Neutrální chování Xantie v zatáčce je dáno jejím specifickým rozvorem.


www.xantiaclub.cz/gallery.php?modul=gallery&akce=galerie_ukaz&galerie_id=371

ten černobílý obr. je samo Xantia
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
omnimor



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 24
Bydliště: Kingdom of Kačenka

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 5:20 am    Předmět: Citovat

jira napsal:
Klucí, n i c s e n e n a t á č í , tedy u Xantie. Pokud ano, tak jsou ty silentbloky vymlácený. Je tam šroub z nápravnice naveskrze do kastle .


Podle mě se natáčet může - v kastli drží jen na čtyrech silentblokách, přičemž ty zadní dle své konstrukce "hrk" do strany mít můžou. A myslím, že se to i prezentovalo - zkusím doma prohrabat materiály, co jsem posbíral o Xantii z netu.
_________________
Xantia 1,8/8v SX nonHA, nar. 26.10.1994
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 8:01 am    Předmět: Citovat

Dik za odpoved,ja si to myslel.Jinak kluci,jak dlouho to mate udelany,a drzi to?prej by mela byt nejaka ochrana na tom dratku co je v tom raminku-nekdo tady psal ze to zkoroduje a vaha se znici,ale kdyz to delalo takovejch lidi...rozmejslim se jestli jo,nebo ne,auto nam jezdi dobre,ale mozna to jen nepozname,jak ma spravne jet.Proc ne destilkou?mela by byt nevodiva,a bez mineralu,ktere by delaly rez.Jo,a kde sezenu isopropyl alkohol? Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 10:56 am    Předmět: Citovat

Caf,

ja osobne som pouzil destilovanu vodu, mriezku som poprefukoval kompresorom a nic sa nepokazilo, funguje to v pohode.
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)