Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Porucha a zase porucha

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bilak0



Založen: 26.5.2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Humenné, Slovensko

PříspěvekZaslal: út květen 26, 2009 6:45 pm    Předmět: Porucha a zase porucha Citovat

Zdravim všetkych xantiakov som čerstvým majitelom X II. rv. 1998 hatchback 1.9 TD bez ABS, klíma 2x el. okna. No zatia¾ ve¾a jazdy som si neuži,l no porúch bohate.
Od sahovania okien, netesneho naftoveho čerpadla, nefungovania budika tachometra (asi cidlo na prevodovke), hadice na hydraul. čerpadle, roztrhnutého klinového remeòa, prasklého radiatora topenia, pre posledne dve poruchy som zostal na ceste.
Vsetko je odstránené okrem toho čidla tachometra a sahovania okna(cakam na cely mechanizmus, motorcek je OK) No lenže to nie je vsetko pri volnobehu sa mi rozsvieti kontrolka oranžove K - že vraj chyba elektroniky a pri jemnom pridani plynu nad 1000 ot. zhasne. Neviem ci to ma suvis stým, ze pri podraďovani bez pridania plynu a následnom vymacknuti spojky kedy by auto malo prejst do volnobehu motor zhasne. Co je dos nepríjemne pri dojazde k semaforom, alebo zákrute pretože vypne i servo a brzdy.(zacalo to po pretesneni cerpadla a ubrati otacok vo¾nobehu kedže mi na STK blo povedane, že mám vysoký vo¾nobeh ) A dnes mi vypovedala ventilácia, ktorá nefunguje v žiadnej polohe. No ked som vybral ventilátor a napojil ho na priamo tak sa roztočil.
Tak prosim o radu najmä k tomu zhasínaniu motora a ventilátoru- nieco k tomu ventilátoru uz som aj tu na fóru našiel, ale i tak za každu radu budem vdačný.

Lebo začínam ma pocit, že tu pomôžu jedine zápalky Smile) Ïakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: út květen 26, 2009 7:10 pm    Předmět: Citovat

Proboha, jak jsi mohl vůbec něco takového koupit???
Nechci tě nijak strašit, ale napadá mne vyráglovaný motor, či vadné vstřikovací čerpadlo. Ale klidně to může být nějaká prkotina.
Asi bych na tvém místě začal něčím jednoduchým, asi změřením komprese.
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: út květen 26, 2009 7:39 pm    Předmět: Citovat

Alion napsal:
Proboha, jak jsi mohl vůbec něco takového koupit???
Nechci tě nijak strašit, ale napadá mne vyráglovaný motor, či vadné vstřikovací čerpadlo. Ale klidně to může být nějaká prkotina.
Asi bych na tvém místě začal něčím jednoduchým, asi změřením komprese.


Tak
za 1. Proč si říkáš Alion, když tady je jedinečný a neopakovatelný Alien. Trochu originality.
za 2. Motor bývá vylágrovaný.
za 3. začal bych něčím jednoduchým, třeba diagnostikou, nebo výpisem chyb.
za 4. neříká, že to koupil, to musel být danajský dar.
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bilak0



Založen: 26.5.2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Humenné, Slovensko

PříspěvekZaslal: út květen 26, 2009 8:09 pm    Předmět: Citovat

Už by som sa ho aj zbavil, len je mi ¾úto kedže som auto obul, vymenil rozvody a menil som aj spojkovy kit.
Este by som sa chcel spyta či je normalne keď auto za studena chyti na šupu a za tepla ho toci dlhšie?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út květen 26, 2009 9:05 pm    Předmět: Citovat

Bilak0 napsal:
Už by som sa ho aj zbavil, len je mi ¾úto kedže som auto obul, vymenil rozvody a menil som aj spojkovy kit.
Este by som sa chcel spyta či je normalne keď auto za studena chyti na šupu a za tepla ho toci dlhšie?


To není závada ale vlastnost 1.9Td.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bilak0



Založen: 26.5.2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Humenné, Slovensko

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 9:37 am    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
Bilak0 napsal:
Už by som sa ho aj zbavil, len je mi ¾úto kedže som auto obul, vymenil rozvody a menil som aj spojkovy kit.
Este by som sa chcel spyta či je normalne keď auto za studena chyti na šupu a za tepla ho toci dlhšie?


To není závada ale vlastnost 1.9Td.



Dobre, že tak Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)