Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Špatné chlazení 1,9TD

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Laky



Založen: 29.8.2007
Příspěvky: 12
Bydliště: Humpolec

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2009 4:22 pm    Předmět: Špatné chlazení 1,9TD Citovat

Zdravím, mám problém s chlazením u 1,9TD r.v.1995. Auto se mi bez problémů ohřeje kousek pod 80 ale tuto teplotu si udržuje jen v zimě, nebo při hodně šetrné jízdě. Jakmile jedu do kopce třeba jen kilometr, teplota vyšplhá nepatrně nad 90 a spustí se sahary, když je potom úsek z kopce, auto se za chvíli ochladí zase na 80 a teplota drží, než ho ovšem vezmu trochu u huby, nebo jedu pomalu (nedostatečný nápor), nebo k dalšímu kopci, kde mam za chvíli zase 90 a točící se sahary. Loni v létě bylo 30 nad nulou, popojížděl jsem chvilku po Praze s puštěnou klimou, auto bylo v mžiku na 90 a pak na dálnici při rychlosti 110 - 120km/h jsem měl vodu na 95 a olej na 130 a měl jsem strach, že to neuchladím, sahary se točili na druhou rychlost. Mám jet v létě do Chorvatska a mám strach, že to neuchladím. Voda se mi neztrácí, nejde mi tlak do vody, olej do vody, nebo voda do oleje taky ne. Vidím to na zanesenej chladič, na termostat bych to netipoval. Může mi někdo kdo řešil podobné problémy poradit? Nerad bych koupil nový chladič a pak zjistil, že to tím není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misina25



Založen: 5.4.2007
Příspěvky: 116
Bydliště: Bílina

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2009 6:01 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Laky měl jsem to samí co ty.Nedávno jsem si vystříkal vapkou chladic jenom tak na autě vubec jsem ho nevindaval jenom trochu nahnul byl docela zasviněný a docela to pomohlo ted se to chladí ohodně líp tak to skus a uvidíš co ti to udělá.Mě teplota lezla i ke stovce.Tak hodně zdaru
_________________
Xantia 1,9 td kombi r.v97+klima
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2009 8:04 pm    Předmět: Citovat

Ten termostat kup novej.
Už jsem viděl zadřené termostaty,které úplně neotevřely.

Nejdřív vyměò ten termostat,potom vystříkej chladiče wapem(opatrně,a ne přímo,jinak se zohýbají lamely,a může začít téct),dělal jsem to taky,a pokaždé se líp chladí,a líp jede kvůli čistému cooleru,pokaždý tekly sračky.

No a pokud nepomůže,tak kup čistič chladící soustavy od Liqui Moly,a vrzni ho tam,a vyměò si náplò v chladiči,dokáže to taky hodně,a pokud je silně zanešený,tak ho tohle povolí Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Laky



Založen: 29.8.2007
Příspěvky: 12
Bydliště: Humpolec

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2009 6:18 pm    Předmět: Citovat

Ahoj chlapi, díky za odpovědi. S tím vapem mě to vůbec nenapadlo, je to logický, že za 14 let existence auta budou oštiny pěkně zalepený. Zvolím asi cestu vystříkání vapem, potom termostat a kdyby to nepomohlo, proplach chladicího systému a v nejhorším případě nový chladič. Ještě jednou díky a houpačkám zdar.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2009 9:27 pm    Předmět: Citovat

Ale bacha na vysokotlaké Wapo, umí ty chladiče i rozřezat, nebo položit voštiny.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: čt květen 07, 2009 12:26 pm    Předmět: Citovat

Tento respektíve podobný problém som riešil vlani na jeseò. Tiež som mal podobné príznaky , vymenili mi termostat a odvtedy je to v poriadku.
Daj si ho vymeni stojí to len pár korún a budeš ma pokoj. Wink
A na druhej strane to auto už má po to¾kých rokoch aj "nárok" na nový termostat. Idea
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
filo



Založen: 30.7.2008
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: čt květen 07, 2009 8:32 pm    Předmět: Citovat

Neni to tak jasne... ja mel stejne, resp vyraznejsi problemy a vymena termostatu nepomohla ani nahodou.

Nakonec jsme menil relatka, kabelovy svazek a jeden motorek od sahary, pres zimu vsehcno OK a ted to po dalnici v pocasi jako dneska atakuje 90, jak sepnou sahary tak to zase spadne. Ale kdyz drzim 140 - 150 tak to k 80 spis nespadne...

Chladic se menil loni, pac stary prdnul...

Honza
_________________
Xantia X1 Break Turbo D 1997 Praha + Liberec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Laky



Založen: 29.8.2007
Příspěvky: 12
Bydliště: Humpolec

PříspěvekZaslal: pá květen 08, 2009 6:52 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem chlapi zkusil první krok. včera jsem si byl nechat doplnit a překontrolovat klimu, při té příležitosti jsem vystříkal chladiče wapkou. Mezi výparníkem klimy a chladičem bylo seno a různý jiný bordel. Najel jsem pak cca 30 km a zdá se mi, že chlazení se opravdu zlepšilo. K 90 mi to vylezlo jen při dlouhém stání v koloně, sahary to pak celkem rychle srazili na 80 a při normální jízdě se teplota na této hranici v pohodě držela. Uvidíme jak to bude vypadat při teplejším počasí, ale zatím z toho mám dobrej pocit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ČERT_z_Bx



Založen: 13.10.2008
Příspěvky: 294
Bydliště: LIBERECKO v Czechbordelu

PříspěvekZaslal: pá květen 08, 2009 11:57 pm    Předmět: Citovat

Taky bych ještě zkusil vypustit chladící kapalinu a jentak propláchnout chladič, když do něj pustíš dostatečné množství vody v protisměru, utrhne to z krajů kapilár bordýlek a vyplaví ho to. My na to, ten chladič vyndáme, položíme ho na čelní stranu a nalijeme horkou vodu s kamenožroutem, necháme vychladnout a pak ho propláchnem, chladiče si ohromně zvednou výměnnou účinnost, dokonce tak vysoko, že nespínají sahary. Nejednou je v systému tolik kalu, že to dokáže zacpat i průchodnost hadic, naposledy jsem to viděl u LOSERA z BXclubu.com , minulý týden, chudák ani mi nevěřil dokud se tu hadici nesnažil profouknout, nějak mu to nešlo. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)