Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Koupě xantie kombi
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: po únor 16, 2009 1:57 pm    Předmět: Citovat

Nechceš,ale už si otevřel Wink
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: po únor 16, 2009 9:05 pm    Předmět: Citovat

U nás v bazároch vidím celkom schopné kúsky. Aj pri kúpe môjho miláčika ma oslovil najprv interiér -ako nový. Motoricky som tiež spokojný menil som už 2x olej po 15t a ani raz som nedolieval olej. Usudzujem ,že tie km niesú možno reálne (pri kúpe 113t) ,ale ako vravím ten zachovalý interiér ma šokoval. Auto pochádza z DE a aj teraz vidím u nás bazári podobný kúsok. Na aute nemám ani náznak hrdze ,nechcem sa teraz púša do chválo spevu, ale ve¾a záleží kto a odkia¾ tie autá vozí. Laughing Laughing Laughing
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
filo



Založen: 30.7.2008
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2009 2:17 pm    Předmět: Citovat

peter7777 napsal:
U nás v bazároch vidím celkom schopné kúsky. Aj pri kúpe môjho miláčika ma oslovil najprv interiér -ako nový. Motoricky som tiež spokojný menil som už 2x olej po 15t a ani raz som nedolieval olej. Usudzujem ,že tie km niesú možno reálne (pri kúpe 113t) ,ale ako vravím ten zachovalý interiér ma šokoval.


*** Neni u TurboD predepsanej interval vymeny 10t? Ja ho teda menim po 10 a to mam najezd prevazne dlouhy trasy (100km naraz) po dalnici, cojizdim tak do prace.

Jinak kdyz jsem kupoval Xnatii tak interier byl vycistenej v Esa a byl velmi peknej a zachovalej, na tacho bylo 205 tkm, realne podle servisky a ceskyho uctu, co jsem v aute nasel stoceno minimalne o 50t. Kdyby se ted vycistila, zase by byla krasna a zachovala. Ani volant neni moc obdrbanej (neni kozenej).
_________________
Xantia X1 Break Turbo D 1997 Praha + Liberec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ondra1



Založen: 22.1.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2009 6:10 pm    Předmět: Citovat

Myslím že a koupím draho nebo levně a bude to mít najeto okolo 200tisíc km tak stejně budu měnit náplně a rozvody to je za cca. 10000,-Kč,spojka to je dalších cca. 10000,-Kč takže stejně investice okolo 20000,-Kč.Pak ještě bude záležet v jakém stavu je hyrdaulika a kasle a interiér.Nějaké drobné kosmetické vady nebudu řešit protože po těch kilometrech a letech je to úplně normální.A co se týče ostatního tak to je buď a nebo a stejně na to přijdu až s ostupem času takže je to hodně o štěstí řekl bych Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2009 8:40 pm    Předmět: Citovat

filo napsal:
peter7777 napsal:
U nás v bazároch vidím celkom schopné kúsky. Aj pri kúpe môjho miláčika ma oslovil najprv interiér -ako nový. Motoricky som tiež spokojný menil som už 2x olej po 15t a ani raz som nedolieval olej. Usudzujem ,že tie km niesú možno reálne (pri kúpe 113t) ,ale ako vravím ten zachovalý interiér ma šokoval.


*** Neni u TurboD predepsanej interval vymeny 10t? Ja ho teda menim po 10 a to mam najezd prevazne dlouhy trasy (100km naraz) po dalnici, cojizdim tak do prace.

Jinak kdyz jsem kupoval Xnatii tak interier byl vycistenej v Esa a byl velmi peknej a zachovalej, na tacho bylo 205 tkm, realne podle servisky a ceskyho uctu, co jsem v aute nasel stoceno minimalne o 50t. Kdyby se ted vycistila, zase by byla krasna a zachovala. Ani volant neni moc obdrbanej (neni kozenej).
Tá výmena oleja záleží na kvalite oleja pod¾a mòa. Mám už tretí diesel a pod 15t som ešte nemenil olej a je to v poho. Čo sa týka interiéru tam zas človek vidí či je to len vyčistené alebo zachovalé. Cool
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
filo



Založen: 30.7.2008
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2009 11:16 pm    Předmět: Citovat

peter7777 napsal:
Tá výmena oleja záleží na kvalite oleja pod¾a mòa. Mám už tretí diesel a pod 15t som ešte nemenil olej a je to v poho. Čo sa týka interiéru tam zas človek vidí či je to len vyčistené alebo zachovalé. Cool


No podle vyrobce motoru je to 10t pri pouziti oleje s predepsanymi vykonovymi parametry. TurboD chce tusim SJ/CF A3B3, ja pouzivam 10W40. Uz tam byl Cinol, Hekra ted aktualne OMW Bixxol (ten je SL/CF). Nevim jak hodnotis kvalitu oleje, ale podle me to neni dobry napad, mozna to je duvod, proc mas uz treti diesel Smile

Co se tyce interieru, chapu, jak to myslis, jen rikam, ze j amam auto co se nejspis blizi 300tkm a interier je velmi zachovaly a kdyz se vycisti, je to krasny auti az na klasicky stribrny listy na kastli. Takze podle zachovalosti interieru se spis pozna, jak s tim predchozi majitele zachazeli (a to se taky pocita) ale realnej stav auta a najezd jen castecne.
_________________
Xantia X1 Break Turbo D 1997 Praha + Liberec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 9:44 am    Předmět: Citovat

filo napsal:
No podle vyrobce motoru je to 10t pri pouziti oleje s predepsanymi vykonovymi parametry. TurboD chce tusim SJ/CF A3B3, ja pouzivam 10W40. Uz tam byl Cinol, Hekra ted aktualne OMW Bixxol (ten je SL/CF). Nevim jak hodnotis kvalitu oleje, ale podle me to neni dobry napad, mozna to je duvod, proc mas uz treti diesel Smile

To je pravda,ale predošlé dva jazdia dokonca na jednom ktorý mám ešte doma je cez 450t a pracuje jak má. Určite je to tak jak píšeš,ja som len naznačil moje "praktiky" ktoré mám už overené a fungujú. Ja tam dávam napr. teraz Agip 5W/40. Auto sme doviezli z nemecka a majite¾ tam dával dokonca 0W/30 Castrol. Ale to je zas debata na inú tému ,ktorá sa tu už rozoberala ve¾a krát. Hlavne ,že to húpe!!! Laughing Laughing Laughing
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ondra1



Založen: 22.1.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 8:30 pm    Předmět: Citovat

Chci se zeptat co se všechno ovládá multifunkčním volantem?Jak je moc poruchový,nemyslím opotřebení Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 8:43 pm    Předmět: Citovat

Mno kromě rádia i přední kola Very Happy
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlastimiln



Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Praha 9 - Černý Most

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 8:59 pm    Předmět: Citovat

Mamut napsal:
Mno kromě rádia i přední kola Very Happy


Musím přiznat, že se na některé tvoje odpovědi - bonmoty vysloveně těším Laughing Laughing Laughing
_________________
Xantia Break EXCLUSIVE 2.0 HDi, 109 PS, narozena 09/99, v provozu od 2000


"Jak to má kozy nebo kola, tak s tím budou potíže."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ondra1



Založen: 22.1.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 9:02 pm    Předmět: Citovat

Jsem rád že tu nejsem za vola a všichni to vědí.Díky Mamute Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 2:46 am    Předmět: Citovat

Jen ze zvědavosti jsem zabrousil na http://mobile.de a http://autoscout24.de, jestli a co bych si dnes (dva roky poté, co jsem sháněl auto podobně jako ty), vybral.

Nevím, zda-li je to následek něměckého šrotovného, ale 2.1TD v Německu prakticky nejsou! Na obou serverech je jich dohromady tak na prsty jedné ruky a to jsem ani nefiltroval rok výroby (resp. XI a XII), ani kilometry nic. Překvapivě je tam ještě dost HDiček (dal jsem hledat naftu nad 75kW, aby odpadly 1.9ky). No tedy vážení to jsou mi věci. Ty dva roky zpět, to tu toho bylo mraky.

Jestli budeš hledat specificky 2.1TD (ten motor chválím), tak to budeš mít lehké. Nebo vlastně těžké. Rychlým pohledem na http://tipcars.cz, tam je situace podobná, navíc je tam i hromada aut pod 200tkm. Confused

Ve světle těchto skutečností bych možná zkusil hledat opečované HDi z posledních let výroby i za cenu toho, že je to složitější motor.

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ondra1



Založen: 22.1.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 8:42 pm    Předmět: Citovat

Mám už vyhlídlé cca. čtyři xantie 98 2.1TD a vypadají docela zachovalé ale ještě vyčkávám jestli to nepujde dolu.Sleduji hlavně tipcars.cz,rychleji.cz,anonnci.cz,sauto.cz i mobile.de.Dá se ještě vybrat ale je pravda že 1,9TD jich je podstatně víc a možná i zachovalejší ale rozhodl jsem se pro 2,1TD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ondra1



Založen: 22.1.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út duben 28, 2009 9:19 pm    Předmět: Citovat

Tak už se stalo o čem jsem dlouho psal a přemýšlel.Koupil jsem xantii 2,1TD r.v.98 najeto na tachometru 135600km.Byla z Rokytné nad Jaroměří dovoz Rakousko a slevil docela hodně a že je to cca 80km od Brna tak jsem zajel za PaMem aby se podíval na hydrauliku a řekl jak to vypadá protože stála půl roku v bazaru.S úsměvem my po vyndání prostřední zadní koule zdělil že to auto má minimálmě 230000km najeto a ne 135000km.Takže se někomu zřejmě ještě vyplatí stáčet i 11leté auto aby na tom aspoò něco trhnul.Ale jinak zatím se seznamuju s autem a začínám dohledávat nedostatky a zatím to docela de.Čekal jsem to horší ale abych to nezakřik,ale jinak všem zůčastněným děkuji za rady a že jste my doporučili toto auto a tento motor.Jel jsem po Brněnské dálnici a najednou bylo na tachometru 160km/hod a ani nevím jak a ještě by to šlo víc ale to už jsem se bál opravdu super volba.ZATÍM Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Raww



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 6:40 am    Předmět: Citovat

Já hned říkal, že když se v 2,1TD projedeš, bude se ti to líbit Wink
_________________
X2 Break 2,1TD Exclusive, HA, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 9 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)