Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Diagnostika pomoci interfacu s cipem ELM327

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vikicv



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 172
Bydliště: PRAHA 9 - Újezd nad Lesy

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2009 7:57 am    Předmět: Diagnostika pomoci interfacu s cipem ELM327 Citovat

Ahoj mate s tim nekdo zkusenosti? Je to docela levne reseni a softu je spoustu zadara....

Jake protokoly diagnosticke komunikace xantia ma?
Lisi se pouzitymi ridicimi jednotkami?

Ja momentalne akorat vim, ze nektere novejsi benzinove Xantie maji ridici jednotku BOSCH MP5.1.1, nektere BOSCH MP5.2. Dieslove 2.0HDI maji BOSCH EDC15.

Menil se protokol komunikace behem vyvoje Xantie?

Mam moznost si obstarat tuhle diagnostiku, ale nevim jestli to k necemu bude na muj benzin 1.8i 16V
Diky.Viktor
_________________
X2 Break 1.8i 16V, komforti, LPG
X2 3.0 V6 exclusive, hydractive, aut.4HP20, tempomat, el. sed., cd changer, tažný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
honza1



Založen: 28.9.2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2009 8:07 pm    Předmět: Diagnostika pomoci interfacu s cipem ELM327 Citovat

Osobně s tím zkušenosti nemám, ale když jsem na tohle téma sháněl info, tak jsem došel k názoru, že přístroje na bázi ELM327 nejsou při komunikaci s vozidly PSA úplně nejúspěšnější. Zkus třeba www.dieselpower.cz (sekce fórum).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út duben 07, 2009 12:30 pm    Předmět: Citovat

Měl jsem tenhle ten vehement s ELM 327, napichnutí v poho, ale to je tak vše. Chybové hlášky ukazuje jen v číslených kódech. Live data dosti slabé, ukazovala to pouze teplotu motoru, teplotu nasávaného vzduchu na váze vzduchu, otáčky motoru, aktuální spotřebu paliva v litrech i na volnoběh (což PP neumí), pak ještě tlak na turbu. To je vše, čili suma sumárum k velkýmu hovnu. Tlaky na railu, korekci vstřiků a další podstatný data ee. A sehnat soft kterej by s tím spolehlivě šlapal a něco ukázal nebyla taky sranda. Jsou to vyhozené peníze, já se toho za včasi zbavil a ještě s nepatrným ziskem. jak jinak taky u mě že... Laughing Cool
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vikicv



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 172
Bydliště: PRAHA 9 - Újezd nad Lesy

PříspěvekZaslal: so duben 18, 2009 10:18 pm    Předmět: Citovat

xantiak napsal:
Měl jsem tenhle ten vehement s ELM 327, napichnutí v poho, ale to je tak vše. Chybové hlášky ukazuje jen v číslených kódech. Live data dosti slabé, ukazovala to pouze teplotu motoru, teplotu nasávaného vzduchu na váze vzduchu, otáčky motoru, aktuální spotřebu paliva v litrech i na volnoběh (což PP neumí), pak ještě tlak na turbu. To je vše, čili suma sumárum k velkýmu hovnu. Tlaky na railu, korekci vstřiků a další podstatný data ee. A sehnat soft kterej by s tím spolehlivě šlapal a něco ukázal nebyla taky sranda. Jsou to vyhozené peníze, já se toho za včasi zbavil a ještě s nepatrným ziskem. jak jinak taky u mě že... Laughing Cool


Tak jsem to zkousel a opravdu mi to nefunguje neb mam ridici jednotku SAGEM SL96 a ta, ackoliv mam OBD konektor pod volantem, neumi komunikovat pres OBD standard, jen s dilenskou diagnostikou nebo s LEXII. Pujde to na ty jednotky BOSCH novejsiho data vyroby ...

V.
_________________
X2 Break 1.8i 16V, komforti, LPG
X2 3.0 V6 exclusive, hydractive, aut.4HP20, tempomat, el. sed., cd changer, tažný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Frenk



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 122
Bydliště: Kněževes u Rakovníka

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 4:00 pm    Předmět: Citovat

Zdravim. A co by mela live data u 16ventilu obsahovat? Resp. co ocekavas od diagnostiky? Bez referencnich udaju je vsechno k nicemu.
Kdyz jsem si vyrobil prevodnik na moji Xantii, zapsal jsem vsechny udaje, potom pohledal na netu a konstatoval , ze je vse OK. Upravit lze jenom predstih (k cemu?). Lambdu kontroluji pres jednotku LPG (kdyz mi po 100kkm umrela). Ale opet bez predchozich prubehu bych vedel kulovy. A takhle je to i s profi servisy. Kdyby meli diagnostiku, ktera vsechno vi, tak by se nezkouselo, pracovni casy budou minimalni.....atd,atd....
A proto mame diagnostiky Idea jako PaM, Robert Holetin a spoustu dalsich a zkusenosti, ktere v tech programech proste nejsou. Frenk
_________________
Xantia Break 1.8/8/LFZ/Ecu MM/AirBag/ABS/PP/LPG/ET15/15"/zelena/26.7.1995
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)