Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Koroze u Xantií
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: so duben 11, 2009 11:43 pm    Předmět: Citovat

roliva napsal:
Já teda rozhodně nelituju, že mám Xantii. Teď jsem nechal opravit prahy, jak jsem psal dříve. Přikládám pár fotek stavu před, při a po. Celkem mě vyšly obě strany i s lakováním na 3500,- Kč, což je celkem v pohodě Wink


Vypadá to moc hezky, líbí se mi, jak ti to opravili. Akorát nevím, co si o tom mám myslet.. Podle mě jsi to neměl zas tolik zrezlé, aby to bylo na vyříznutí flexou a udělat to znova.. A pokud to teda bylo opravdu potřeba, tak co potom já, když to mám zrezlé ještě o trochu více než ty? Rolling Eyes
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne duben 12, 2009 7:08 am    Předmět: Citovat

No když jsem to ukazoval mechošovi už loni, tak mi radil udělat to co nejdřív a to není jeden z těch, který potřebuje za každou cenu sehnat jakýkoli kšeft. Naopak je děsně vytížený a je problém se k němu nominovat na opravu. Proto jsem to vlastně odkládal a teď přes zimu se to ještě o dost zhoršilo a tak jsem to nechal udělat. Raději dřív, než aby se pak řezalo ještě víc. Jsem s jeho prací spokojenej a cena si myslím je taky přiměřená. Jediná věc, která na opravě kazila dojem je, že lakýrník nedodal auto jak měl, s výmluvami, že mu nejede box apod. jsem dostal nakonec auto o tři dny později. No co už, hlavně že mám tento krok už za sebou Wink
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: ne duben 12, 2009 2:16 pm    Předmět: Citovat

Ja mám tento vzácny kvet na pravej strane,¾avá je úplne bez náznaku hrdze. Za to na pravej sa mi už odlupuje aj farba. Confused
Svokor mi slúbil,že to opraví vraj vylaminátuje... Rolling Eyes Surprised
Neviem si to síce predstavi ,ale mi vravel,že prahy bežne robieval na svojich autách ak to šlo tak týmto spôsobom. Surprised
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kulak



Založen: 8.2.2007
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne duben 12, 2009 6:49 pm    Předmět: Citovat

Čau kluci,
Já už to mám za sebou,obě strany mě vyšli na 3.500.- i s lakem. Problém je v tom, že v podbězích jsou gumové zátky a já je měl prošoupané takže voda,bláto,sůl a jiné dobroty Mad ,ale klempíra koukal endoskopem do celého prahu a jsou to jen ty špičky vzadu jinak zdraví plech.Jinak celé auto bez koroze to se francouzům fakt povedlo r.v.1996. Laughing
_________________
2.0i16v XI Break-1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Torek



Založen: 6.12.2006
Příspěvky: 241
Bydliště: Semily

PříspěvekZaslal: út duben 14, 2009 5:46 pm    Předmět: Citovat

Ahoj kluci ,tak jsem taky objevil korozi na zadním levém blatníku ,a to dost pěkně to kvete.Tak jsem sahnul zevnitř od kola tam co je ta obdélníková díra a vysypalo se dost rezi.Na co je tam ta díra?Jak zabránit dalšímu rezavění.A jak se tam vůbec dostat?Všem díky za rady i za nějaké foto kdo ví jak na to a co s tím.Torek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Krt€K



Založen: 28.3.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: út duben 14, 2009 6:32 pm    Předmět: Citovat

Torek: něco mi říká, že ta obdélnéková díra má být zakrytá záslepkou... a nebo si jen nerozumíme.

Každopádně moji Xa má už v péči klempíra, takže se jí patřičně "prahově" pověnuje a bude klid Smile
_________________
"Nemusíte to pochopit. Stačí to přijmout."
"Lepší bejt druhej, než mrtvej."
"Cover the face,fuck the base."
"Když to krvácí,můžem to zabít."
"Když tančíš s ďáblem,ďábel se nikdy nezmění.Ïábel změní tebe."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Torek



Založen: 6.12.2006
Příspěvky: 241
Bydliště: Semily

PříspěvekZaslal: út duben 14, 2009 6:56 pm    Předmět: Citovat

Při pohledu z boku na levé kolo je jedna záslepka čtvercová na levém podbehu to myslím je do prahu a na pravé straně je obdélníkový otvor o něco výše a není zazatkovanej proč tam je ,Torek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: út duben 14, 2009 9:08 pm    Předmět: Citovat

Není,protože jsi z něj ztratil záslepku.Kup na vrakáči záslepku,a tu díru zevnitř vypucuj,a nastříkej do ní konkor,nebo WD 40
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mevi



Založen: 21.11.2007
Příspěvky: 217
Bydliště: Litoměřice

PříspěvekZaslal: st duben 15, 2009 12:15 pm    Předmět: Citovat

Jsem nasranej Twisted Evil Jeste na podzim to bylo dobry a ted už došlo i na me a obevilo se mi trochu rzi na leve strane zaslepku mam na svem miste ale ten černej nastřik co na ni byl je trochu odchliplej kdo by cekal že staci tak malo to je pech....
_________________
XII 3.0 24v, XII 1.8 16v, XI 2.0i Vše LPG XI 1.8i combi a XII 2,0 16v zatim v benzínu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: st duben 15, 2009 1:20 pm    Předmět: Citovat

Kamarádi šípáci jde nejspíš o časovanou závadu-kurvítko od Citroenu.Je nás nějak moc,já si toho všiml o víkendu náhodou,když mě sralo jak ta rez postupuje dál.Najednou koukám a guma co byla loni gut,je po zimě roztržená díra jak do...
A to dnes mluvím s Baluem a ten říká,čéče mě se roztrhla ta ucpávka gumová Laughing
Jiray nemá cenu shánět někde staré zteřelé ucpávky,bude po nich akorát tak....Koupil jsem dnes novou za 180 kč,ale jde to o hodně levněji,já to nebral přes Boba ani Citroen,páč jsem to chtěl hned a nevyplatila by se mě pošta,či delší jízda do origo citroenu.Myslím,že Bobo ji má do 100kč.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nezmar



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 42
Bydliště: Okříšky

PříspěvekZaslal: st duben 15, 2009 1:59 pm    Předmět: Citovat

Mám dojem že mě jedna nová záslepka v garáži zbyla. Kupoval jsem 2ks a použil jsem jenom jednu na levou stranu. Na pravo se mě nechtělo hrát si s hadicí od nádrže. jestli ji někdo chcete můžu poslatza mírnou částku. Wink

Já už ji nepotřebuju a někomu pomůže.
_________________
bývala Xantia II Turbo D 1,9 1998
Citroen C5 Break 2,2 16V HDI Exclusive

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka_xantík



Založen: 8.1.2009
Příspěvky: 81
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st duben 15, 2009 4:03 pm    Předmět: Citovat

Já to přeplácnul před rokem a půl nějakým silikonovým kravincem a přelízl to PUR tmelem a od té doby mám klid. Jedinej problém je, že teď nemůžu najít, ve kterejch místech ta zátka byla. Very Happy
Ale jedno vím jistě, že mi tam nechčije. Doufám že to nevystřelí při stříkání dutin.

Jinak já nevím, proč tam nedát tu zátku a zaplácat jí PUR tmelem nebo nějakými přebarvitelným silikonem a ten pak přelíznout tlumexem a bude.
Jinak jsem polyurethanovým tmelem zatáhl a zatěsnil celou tu spáru lem / práh. Od kola až pod dveře.
_________________
Xantia 1.8 8V 1999
Zelená met., ALU Mille Miglia 17"
--
Škoda 136 Tuňák 1983, Modrá met., ALU Borbet T 16"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Torek



Založen: 6.12.2006
Příspěvky: 241
Bydliště: Semily

PříspěvekZaslal: st duben 15, 2009 4:38 pm    Předmět: Citovat

Zdravím pánové,nevím zda jsme si porozuměli,ale jsou ty záslepky dvě v jednom podběhu jedna menší na levé straně podběhu a ta druhá díra je v tom samém podběhu naproti na pravé straně při pohledu na kolo,a je větší.Dnes jsem se díval na jednu náhodnou xantku a taky neměla tuto díru zacpanou.sahnul jsem do té díry a nahmatal jsem prostor až do blatníku,je zo po krkolomné cestě průchozí.Tudíž ususuji že pokud tam nalétá humus od kol tak tam je na vždy a mokrý a tudíž to tam musí docela slušně hnít,a dělat pochýře na blatníku a super kvety.Ale jat to opravit ono to bude asi zralé na výřez.Torek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
kulak



Založen: 8.2.2007
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 15, 2009 4:58 pm    Předmět: Citovat

Čau kluci,když mi to klempíra opravoval a dělal mi nové špičky vzadu tak ty díry nedělal, ale vyvrtal 10 díru na prahu ze shora v zadních dveří a zaslepil gumovou zátkou. Pro ošetření dutin to prý stačí. Osobní zkušenost ze rzi je taková, i super ošetřená rez je stálé rez která se maximálně zpomalí o pár měsíců, nehledně na to se rez dále rozrůstá a škody jsou větší.
_________________
2.0i16v XI Break-1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st duben 15, 2009 4:59 pm    Předmět: Citovat

sima napsal:
Myslím,že Bobo ji má do 100kč.


Jj má mě jí dovezl na pivní setkání za 82,-Kč/kus, už se na to chystám podruhé, pořádně vystříkat a zadělat novou zátkou a dát gumoasfalt v několika vrstvách. Letos udělám i pravou stranu kde jsou hadice.
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)